Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проект за туба в Skoda Octavia 1 Combi


Recommended Posts

Здравейте колеги :)

Замислил съм едно нещо, но за изпълнението му ми трябва някой добър професионалист (баща ми принципно е точно такъв, но за съжаление човека е прекалено зает да се занимава с моите простотии :D ) в областта на озвучаването. Тъй като много си харесвам колата, искам да я направя уникална в доста отношения и мисля да започна точно от тази част (маняк съм на тема озвучаване smile049 ). Искам да си направя туба която да "забода" в багажника на комбито, но тубата да бъде с такава форма и размери, че да ляга плътно в дъното да багажника и да се простира от лявата кора до дясната. Тъй като предполагам, че бас каса с подобни размери ще е доста трудно (да не кажа невъзможно) да се намери по магазините в София, искам да попитам дали някой от вас знае за сервиз, занимаващ се с изработката и монтажа на подобни прищявки. Благодаря предварително иииии.... само Шкода !!!!!

s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съобразих, че темата може би е за раздел проекти... нека администраторите на форума я преместят, ако преценят за нужно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време на Кооперативният пазар в Люлин имаше едно момче, което изработваше кутии за басове по поръчка. Мои приятели ползваха услугите му и бяха доволни. Не знам дали още е там - беше преди 4-5 години.

Като ориентир - беше в задната част, от към Люлин 5.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съвета :)

Мога ли да те помоля да разпиташ въпросните твой приятели малко по-точно да ти кажат къде се намира това момче... моля те защото аз съм от Люлин и нещо не се сещам на кооперативния да има подобно нещо... и ако съществува още или е доста забутано мястото, или не съм минавал от там, а не е като да не ходя до този пазар :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опитам да ти обясня - ако застанеш с лице към Кооперативния и гръб към Люлин 6 ще видиш едно кръчме (знам го като Нон-стоп-а). Павилиончето на момъка беше в алеята зад него (успоредна на бул. Дж.Неру) - от лявата страна (ако отиваш в посока Околомръсното), горе-долу по средата. Това е последната алея на пазара в посока Люлин 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя темата с интерес, понеже фабричното озвучаване е трагично и аз също съм намислил да се задействам :-k Това което аз си мислих е дали някой фабричен бас, примерно от Ауди А3, няма да пасне без много преправяне :-k При мен основния проблем, заради който баса трябва да не заема багажно пространство е съпругата smile001 Успех желая колега и да снимаш, ако имаш развитие smile035

 

Поздрави s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре не занимавай с фабричните глупости ами отиди в някой сервиз да ти предложат решение което те устройва. Изобщо не е задължително бокса да заема половината багажник за да свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...баса трябва да не заема багажно пространство е...

Някой беше пуснал тема преди време за бас в кухините (джобовете) зад калниците в багажника - ама кой беше, и коя е темата... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...баса трябва да не заема багажно пространство е...

Някой беше пуснал тема преди време за бас в кухините (джобовете) зад калниците в багажника - ама кой беше, и коя е темата... smile049

Ето я, обаче е за О2:

Опит за бас в Октавия II Комби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази тема имах впредвид smile159

О1, О2 все тая - идеята е важна. Другият вариант е баса да е в пода (в дупката за резервна гума), но това е подходящо за хора без жени с афинитет към товаренето :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и на кората отзад да го монтираш баса - пак ще свири доста добре!

Стига багажникът да не е пълен догоре, разбира се!

И ще трябва частично да го задемпфираш високоговорителя - че да не кънти от недоброто демпфиране на багажника. :smt017

Тъй че се въоръжи с подходящата литература, направи и някои сметки - и действай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то точно това е, че нямам нито времето, нито литературата, за да действам сам :) Трябва ми читав човек, който разбира от тази работа да ми изгради кутията за багажника и да изчисли спрямо говорителите, каква точно форма да й придаде и т.н. Затова, някой колега, ако се сеща за подобен човек нека пише тук или на лично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.