Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с АГУ като загрее губи мощност - решен


testov

Recommended Posts

Здравейте,

Реших да споделя малко опит с проблемът, че когато колата загрее губи мощност на газ иначе когато е на бензин е ОК, също така и когато е студена и на газ и на бензин върви перфектно.

Автомобилът е Шкода Фелиция 1.3 карбуратор 1999г.

Имах го този проблем и първо смених свещите, защото придръпваше със старите свещи при топъл двигател, прекъсването изчезна, но проблемът със загубата на мощност остана. Второ регулирах перфектно работата на газ от изпарителя и пак нищо - проблемът остана.

Накрая отворих филтъра, за да видя плочката. Проблемът се оказа много елементарен - гумените маркучи, които влизат в плочката (в кутията вътре при въздушния филтър) се оказаха пречупени (особено единия) и затварят притока на газ (затова ми беше бедна сместа). Решението беше, че вкарах по една пружина във всеки маркуч, за да държат стените изправени и да не се пречупват маркучите. Последва ново регулиране на газ и проблемът изчезна. Сега вече върви еднакво добре и на бензин и на газ независимо дали е горещ двигателя или е студен.

Тройника ми е едно към две с един винт за регулиране. Плочката ми е горе във филтъра и е за два маркуча, но е с един дифузьор.

Дано да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.