Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за разход на масло


kosta_k

Recommended Posts

Да маслото, трябва да отговаря на 505.01 по VAG. Виж тука:

http://www.oilspecifications.org/volkswagen.php

 

И тук накрая има една готина диаграмка:

 

http://www.oilspecifications.org/articles/vw_motor_oil_specifications_explained.php

 

Но това не го прави кой знае колко специално, всички големи фирми го имат в продукт листата си и като цена е горе долу на нивото на другите 5W30 (5W40) масла. Та не се филмирай. И не виждам смисъл да доливаш, като си на средата, карай още малко и сменяй.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори точно литър за 17000-18000 км, максимум - минимум. Не я оставям до минимум никога, доливам си по 100-200 грама регулярно. Повече от 18000 км не съм минавал на променлив цикъл, явно карам много градско.

 

139000 km досега, но нямам сервизна книжка и не са 100% гарантирани smile049

 

Масло Mobil 1 5W30 ESP Formula

 

 

Старата ми Astra ядеше по литър на 2000км... викахме и "див маслояд" smile091

След 15х км се чудех дали има смисъл изобщо да сменям масло smile049

Било нормално за опел, и там нормата (норматива) е 1 л. на 1000 км... smile091

И при моята разходът на масло е приблизително същият - 0.8-1.0 литра на 17-18 хиляди.

1 литър - ако съм я карал по-агресивно.

Пък 0.8 литра - ако съм я карал кротко.

До 55 хиляди - маслото беше Шел Хеликс Ултра VX или AV-L - както му е новото обозначение.

5W30, 507.00, за дълъг интервал - но го сменявах приблизително на 18 хиляди.

Пък нататък вече - сипвам ВАГ оем.

И според мен новото е по-добро - моторът работи забележимо по-тихо.

Това е, накратко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да маслото, трябва да отговаря на 505.01 по VAG. Виж тука:

http://www.oilspecifications.org/volkswagen.php

 

И тук накрая има една готина диаграмка:

 

http://www.oilspecifications.org/articles/vw_motor_oil_specifications_explained.php

 

Но това не го прави кой знае колко специално, всички големи фирми го имат в продукт листата си и като цена е горе долу на нивото на другите 5W30 (5W40) масла. Та не се филмирай. И не виждам смисъл да доливаш, като си на средата, карай още малко и сменяй.

Благодаря за отзива , колега, малко съм сгрешил , но не чак толкова, маслото е

 

Castrol Edge Turbo Diesel -

 

  • SAE 5W-40;
  • ACEA C3;
  • API SM/CF,
  • VW 502 00/ 505 00/ 505 01
  •  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буквите му са ОК като за твойта кола. Ако имаш доверие на доставчика (т.е. в произхода на маслото), сипвай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като попрочетох какво сте писали се замислих, че и аз долях около 0.5 - 0.6л масло Шел 5w30 за изминатите 10 000км. Съвсем скоро ще правя обслужване на 100 000 (макар да е с няколко хил. по-малко) и възнамерявам да обсъдим въпроса с маслата в ЕТ да и налеем друга марка масло, по-добро. Надявам се разхода да намалее. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера защо в ЕТ трябва да е смяната.Купи си каквото масло искаш и си го смени другаде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво не ти харесва половин кило на 10000? Нормален разход си е това.

Та дори и много добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен си похапва някъде около 0.5-0.6 л. на 15к км. и по книжка пише, че дири и 1л е нормално, ползвал съм Шел 5w40, а вече 4-5 смяна съм с Пентосил 5w40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не мисля, че в Еуратек предлагат най добрите масла и най-добре е всеки да си намери подходящо масло от сигурен източник и да го сменява при доказани и сигурни майстори. А за разхода на масло май зависи от самото масло и начина на каране, както и от досегашната поддръжка и състояние на съответният агрегат. Интересното е , че имам Мерцедес 220цди , навъртял съм му над 100 000 км (  като съм го взел над  200000 км)  и разхода на масло от смяна до смяна е " 0 "!!! Преди време имах и Фолксваген  Голф 1.9тди (90к.с.) и там разхода беше " хич " !!!

Редактирано от yankof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.