Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Аз

Ице, те две от три Круиз са в квартала. Едната до окръжен КАТ (Торти Чочко), другата на Дунев до сервиза. С чип е 10 стотинки на литър надолу.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не успях да го разбера?!

Искаш да кажеш че като наливаш лично ти с пистолета в резервоара има разлика вместо служителя?! Каква е разликата?

Нали ти се умирисват ръцете?!

 Разликата е, че аз си зареждам до изключване на пистолета. А ония бастуни почват едно допълване и щракане със спусъка и точно тогава правят въртелите. Голям праз, че ще ми се умиришат ръцете 2 пъти в месеца, нали и без това слагам добавка, а тя мирише страшно.

Ице, те две от три Круиз са в квартала. Едната до окръжен КАТ (Торти Чочко), другата на Дунев до сервиза. С чип е 10 стотинки на литър надолу.

Никога не съм зареждал на Круиз. Може в понеделник да пробвам тяхната нафта, точно имам добра база за сравнение - с гориво от ШЕЛ Подуене и добавка минах над 900 км, от които само 400 са извънградско.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално Сакса ойл (корабът майка на Круиз) е основен доставчик на Шел. Притежават митнически складове и V-power горивата се обогатяват в базите на Сакса Ойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, shaft,

Bardahl-откъде го купуваш най-изгодно?

Амиии, преди купувах от Лукойл, 29лв литъра беше, но сега от Autozone.bg - доволен съм доста. :) Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм взимал Бардал от maxcar.bg на 32лв/л. Странното при тази добавка е че контролния пръстен на капачката е почти винаги скъсан, все едно бутилката е вече отваряна. За дизела съм доволен от Круиз, Ромпетрол и ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Лукойл. Хубаво гориво, забележимо по-нисък разход от ЕКО. Не ме кефи политиката им, че не можеш да ползваш отстъпка ако плащаш с банкова карта. Нямам удобни бензиностанции.

 

 

Вече може да ползваш отстъпка и при зареждане с банкова карта, но:

 

Картата „ЛУКОЙЛ-Клуб“ може да се използва едновременно с банкова карта за безкасово разплащане и при плащане в брой, като при плащане с банкова карта отстъпката се намалява с 0,02 лв. от стандартната по картата.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да ползваш отстъпка и при зареждане с банкова карта, но:

.....

Ами пак номера в стил Марешки, дето в неговите обекти пък изобщо не може да се плаща с карти. На първо място мразя да нося повече от 30-50 лева в брой. На второ не искам да помагам на някого да крие обороти. Да го прави като всички нормални фирми.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм взимал Бардал от maxcar.bg на 32лв/л. Странното при тази добавка е че контролния пръстен на капачката е почти винаги скъсан, все едно бутилката е вече отваряна. За дизела съм доволен от Круиз, Ромпетрол и ОМВ.

Днес взех Бардал BDC 1L за 34.99 лв от Практикер.

И на мене ми направи впечатление, че на всички капачки пломбата бе разкъсана. Явно си е дефект при производството...малко се излагат с това.този защитен пръстен го има в бутилка с вода , на която литъра струва стотинки, а те продават нещо толкова скъпо пък...

 

Да ви попитам за слагането на добавката, ако примерно ще зареждам 40 л-трябва със спринцовка да дръпна 40 мл и да ги добавя в резервоара на бензиностанцията непосредствено преди зареждане или...мога да си ги добавя и в къщи преди да поема към бензиностанцията (на около 3 км)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пак номера в стил Марешки, дето в неговите обекти пък изобщо не може да се плаща с карти. На първо място мразя да нося повече от 30-50 лева в брой. На второ не искам да помагам на някого да крие обороти. Да го прави като всички нормални фирми.

 

 

+1. Като чуя "Нямаме терминал" 2018г. и ме Фтриса.

 

Днес взех Бардал BDC 1L за 34.99 лв от Практикер.

И на мене ми направи впечатление, че на всички капачки пломбата бе разкъсана. Явно си е дефект при производството...малко се излагат с това.този защитен пръстен го има в бутилка с вода , на която литъра струва стотинки, а те продават нещо толкова скъпо пък...

Да ви попитам за слагането на добавката, ако примерно ще зареждам 40 л-трябва със спринцовка да дръпна 40 мл и да ги добавя в резервоара на бензиностанцията непосредствено преди зареждане или...мога да си ги добавя и в къщи преди да поема към бензиностанцията (на около 3 км)...

На всяка добавка си има оказание как се ползва. Дали преди, дали след. Обикнояено се налива на вече заредено количество.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Бардал БДЦ капачката е мерителна и събира 30 млл. Аз си ползвам нея, като слагам на бензиностанцията точно преди да заредя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е идеалния начин да се олееш ;) И после няма отмирисване тая гадост.

 

Аз съм взел едно шише от сироп за кашлица дето събира 150 мл. и се затваря добре. Него си държа в колата и наливам преди пълнене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка добавка си има оказание как се ползва. Дали преди, дали след. Обикнояено се налива на вече заредено количество.

Всички добавки, които дъм ползвал и които съм разглеждал, на етикета им пише да се сипват преди зареждане с гориво. Причината е ясна. Първо постъпващото след добавката гориво я отмива от тръбата към резервоара и така 100% от нея влиза в резервоара. И второ - равномерното й разтваряне в резервоара става по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може!

Аз съм сипвал горивна добавка само веднъж преди години и имам спомен, че се сипваше накрая. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги дайте идея моля ви, как да почистя чейнджър на MFD2, че като гледам в нета изобщо не е популярна тази система и има доста малко информация. Ако някой се е сблъсквал с нея ще съм благодарен да сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех Бардал BDC 1L за 34.99 лв от Практикер.

И на мене ми направи впечатление, че на всички капачки пломбата бе разкъсана. Явно си е дефект при производството...малко се излагат с това.този защитен пръстен го има в бутилка с вода , на която литъра струва стотинки, а те продават нещо толкова скъпо пък...

 

Да ви попитам за слагането на добавката, ако примерно ще зареждам 40 л-трябва със спринцовка да дръпна 40 мл и да ги добавя в резервоара на бензиностанцията непосредствено преди зареждане или...мога да си ги добавя и в къщи преди да поема към бензиностанцията (на около 3 км)...

Добавката слагам непосредствено преди зареждане на дизела. Колегите са обяснили: отмива се от тръбата и се разпределя равномерно в целия резервоар. Ползвам капачката за наливане и дозиране. Разграфена е на 10,20,30 - 10 е за 10 литра дизел - лятото. Зимата х2 т.е.  на 10л дизел слагаш 20мл добавка. Внимавам да не се полея и да не разливам по колата като я сипвам. До сега фалове не съм имал. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм взимал Бардал от maxcar.bg на 32лв/л. Странното при тази добавка е че контролния пръстен на капачката е почти винаги скъсан, все едно бутилката е вече отваряна. За дизела съм доволен от Круиз, Ромпетрол и ОМВ.

Аз съм ползвал ето този, но не намирам разлика

https://www.prospeed.bg/shop/dobavka-common-rail-diesel-additive-za-podobryvane-na-dizela-za-common-rail-784

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал ето този, но не намирам разлика

https://www.prospeed.bg/shop/dobavka-common-rail-diesel-additive-za-podobryvane-na-dizela-za-common-rail-784

Ясно, само че Бардал БДЦ излиза 32лв за 1000л дизел, а тази е 21лв за 70л дизел. Има малка разлика.

Все пак разбрах каква е разликата в двете добавки. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали на ел рейка може да се нагласи усилието (да се втвърди) с Ваг Ком и дали е процедура, която отнема повече от 30 мин? ( не броим времето за пробване )

Също така има ли някакъв негативен ефект в дългосрочен план за някой от компонентите?

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде ми честитката от Германия. За 7км/h превишение - 10 евро. Да ги питаш защо се занимават с тия превишения :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпреди колко време е реално нарушението. На един познат му дойде след 1 година от Италия снимка за бус лента - 200 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30.07.2018та. Имам си и снимка на регистрационния номер и физиономията ми :) Колата я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти са ме снимали и в Германия и в Австиря. Виждал съм светкавицата. В Австрия особено не можеш да я пропуснеш, защото е червена. Никога нищо не е пристигнало. Или ти си карък или аз съм късметлия.

За сметка на това скоро дойдоха на фирмени лизингови коли нещо като "покани" от международна агенция, която събира такива задължения. Бяха за неправилно паркиране в Швеция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тази камера беше с червена светкавица и си дойде. Явно австрийците ги мързи, но германците се оказаха мега педанти  :sorry: Явно в "немачко" ще се кара по ограниченията  :rfm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде ми честитката от Германия. За 7км/h превишение - 10 евро. Да ги питаш защо се занимават с тия превишения :(

 

така е само първият път :) нещо като официално предупреждение да внимаваш повече. Вторият път глобата е 40 после и нагоре, работят с натрупване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.