Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Реших да споделя ...

Преди малко се прибирам вкъщи - Петък е , празник е (даже двоен) , в настроение съм . Отварям пощенската кутия и вътре 3 плика , 1 сметка за ток и два еднакви ... хубави с надпис "Актуални цени и услуги" . Викам си "ай пък да го видя ...:

Сядам в нас отварям (тока е ясен) и какво да видя ... Хубава , лъскава с картинки , тройна брошура на .... Траурна агенция !!! :ranting: Пише си "Винаги навреме" че и талон за отстъпка ... ОТКАЧИХ ! Естествено веднага звъннах на денонощния телефон и * * * * * * :plate_censored:  , ама както си трябва - стана ми по-добре :dance: Та , ако някой намери в пощата си такъв плик (бял с зелено и надпис "Актуални цени и услуги" да знае за какво иде реч.

 

И така , въпреки тази "изненада" празника си е празник. Наздраве от мен и много любов :cheers:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам хората кво са ти направили, че е трябвало да звъниш на телефона и да ги храниш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам хората кво са ти направили, че е трябвало да звъниш на телефона и да ги храниш...

 

Абе прав си е. Той предполагам е млад и го боли фара.

-Хайде онези обикновените сектантски брошури се търпят, ама това с траурната агенция е върхът.

При това на този празник, когато са се събрали родата!!

Ми ако бръкне в пощата някой по-възрастен роднина, 60-80 годишен!!

Както обичат възрастните да си внушават и възприемат някакви такива неща като "предзнаменования" и за капак като им влезе в главата мухата за умирачка и после върви ги разубеждавай.

И вечерта прецакана..

Затова ще се ядосва, обажда, псува, дори и на КЗП да се обади.

Редактирано от Ton4o_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам хората кво са ти направили, че е трябвало да звъниш на телефона и да ги храниш...

 

СПАМ. Каква е разликата с електронния, та оня е забранен (поне на хартия)?

 

Един ден като стана шеф на държавата, ще забраня всички тия боклуци дето ми ги навират в пощата "безплатно". Най-малкото ще спася сума ти дървета и ще спася града от мръсотия. Мен лично много ме дразнят, като видя разносвачите ги посрещам с ебати гадното отношение, знам, че те не са виновни с нищо хорицата.... ама...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се мъча отдавна с този проблем - хартиения спам в пощите. Като домоуправител съм писал и на неправителствени организации, лепил съм стикери, заплашителни табели и т.н. - не спира. Накрая респектирах "раздавачите" един по един, че ще ядат бой и вече почти нямаме спам, остана само брошурата на кауфланд да науча да я пускат в кутията за реклами, не да я тъпчат по всички пощи, но и това ще стане. За съжаление в закононодателството не е предвидено нищо за хартиения спам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПАМ. Каква е разликата с електронния, та оня е забранен (поне на хартия)?

 

Един ден като стана шеф на държавата, ще забраня всички тия боклуци дето ми ги навират в пощата "безплатно". Най-малкото ще спася сума ти дървета и ще спася града от мръсотия. Мен лично много ме дразнят, като видя разносвачите ги посрещам с ебати гадното отношение, знам, че те не са виновни с нищо хорицата.... ама...

 

Е и като е спам, дай да звъним подред на Била, Кауфланд, Лидл, Фантастико, Практикер, Метро, Бриколаж и т.н. и да ги псуваме по телефона!? Електронния спам НЕ е забранен. Без да се засягаш, но Бог да е на помощ на държавата, в деня, в който ти й станеш "шеф"!!!

 

Ton4o_84, млад, стар, няма никакво значение. На пощенската кутия не пише млад ли си, стар ли си! Делник ли е, празник ли е, няма никакво значение - хора си отиват всеки ден. За други хора това е работа, с която си изкарват хляба и си хранят семействата! Щото и тая черна работа трябва някой да я върши, нали?

 

АЙДЕ СТИГА СТЕ СЕ ПРАВИЛИ НА МНОГО ЗАСЕГНАТИ, ОЩИПАНИ И ОБИДЕНИ! ДЪРЖАВАТА ЦЪФНАЛА И ВЪРЗАЛА, НИЕ СЕ ВЪЗМУЩАВАМЕ ДО НЕБЕТО ОТ БРОШУРА НА ТРАУРНА АГЕНЦИЯ В ПОЩЕНСКАТА КУТИЯ! ХОРА, ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си. Според малоумното ни законодателство, електронния спам е разрешен, ако е обозначен като спам!!! Т.е. аз мога да си спамя на воля, ако отдолу с мънички буквички съм написал - възможно е да не сте поискали това съобщение, тогава това е спам, ама боли ме..... дали го искате или не.

 

Не знам, теб ако не те дразнят милионите боклуци които всеки ден се разхвърлят по пощите, мен ме дразнят. И честно не правя разлика между фирми за кредити, погребални агенти или рекламите на веригите. Всичките са боклуци, с които ми тъпчат пощата.

 

Може би съм някакъв социопат дебил, явно не разбирам принципите на модерното общуване. :)

 

П.С. И никой не псува погребалните агенции по принцип. Псуваме начина по който се рекламират.

 

П.С.2. Също толкова противни са рекламите за тегличи и ауспуси накичени на всевъзможни места из цялата държава, парцаливите плакати по стълбове и огради и т.н. Всичко това е реклама пълзяща по ръба на закона, която освен да прави обиталището ни кочина, друго не постига.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така наречените "файери (filers)" ги има в цял свят. В Белгия практиката беше да си напишеш на пощата, че не искаш да ги получаваш ... и най-често се съобразяваха с това. Личното ми мнение е че няма проблем да се разпространяват листовки. Смятам, че прекалено драматизирате.

 

Що се отнася до "траурните агенции" - и те се изхранват, и те имат нужда от реклама. Не, че би ми било приятно да получа такава листовка де. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да е толкова дразнещо... В нашия вход са сложили две кашончета точно за да се хвърлят ненужните листовки, флаери, и тем подобни спамове.  :) Даже подозирам, че някой от съседите ги събира и връща за хартия.  :D Не ме възмощава рекламирането, хората търсят всевъзможни начини да раздвижат бизнеса си, в което смятам, че няма нищо лошо. Който е заинтересован ще се обади, който не е - в кошчето/кашончето.  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да е толкова дразнещо... В нашия вход са сложили две кашончета точно за да се хвърлят ненужните листовки, флаери, и тем подобни спамове.  :) Даже подозирам, че някой от съседите ги събира и връща за хартия.  :D Не ме възмощава рекламирането, хората търсят всевъзможни начини да раздвижат бизнеса си, в което смятам, че няма нищо лошо. Който е заинтересован ще се обади, който не е - в кошчето/кашончето.  :rolleyes:

:PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме дразнят разни ключари, които чупят ключ в ключалката на входната врата и веднага горе лепват лепенка/реклама "денонощен ключар". Веднъж ще извикаме един и ще го пребием. Четвърти път се сменя ключа на входа. Или чупят насрещника на бравата!

 

Мдааа.... Ще събираме за врата с карта.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас лепяха с каноколит :) Само, че се оказа, че при загряване каноколита се топи и минаваме без ключар ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани... оня ден пак - прибирам се и гледам сменят ключалката на външната врата - пак вадихме ключове. Вчера пък ми потрябва да отварям ГРТ-то, че идваха от нет-а да прекримпват... пак. Иии... хоп! Изненада! Аз имам стар ключ - питах домоуправителя "кога сте сменяли ключалката?" - отговора беше - преди 2 седмици, имаше строшен ключ в нея и някой умник блъскал с чук по ключалката, та с бормашината са отваряли. И издирвах 30 минути кой си е вкъщи, да ми даде неговия нов ключ (днес трябва да изкарам дубликат).

 

Та, винаги като има такова нещо - отгоре на вратата лепенка, чисто новичка, пресничка - "Ключар, денонощно".

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На наща никога не са лепили лепенки на ключари , но докато не сложиха някаква малоумна ел. брава все имаше нещо в патрона , ама к'во да очаваш от патрон де го въртят по една камара народ и от вътре и от вън (14 етажа и 70 апартамента) :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали на предната броня имам един косъм ( пукнатинка) която от 10-25см на светлина си личи........., а за феста трябва да съм ток и жица, отивам да завеждам щета!

 

Идва да я снима, изкарвам я от гаража и застрахователя като ми казва:

 

-Бах мааа му, такава Алфа до сега не бях виждал!

 

-Ква Алфа , това е Шкода Фабия!

 

-Да бе, Шкода Фабия???

 

:wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ценовата листа на Сеат Леон видях, че има нов двигател 1,6 ТДИ 110 коня, и той смъква разхода спрямо 105 коня? Разхода пада с 0,5-0,6 литра, което не е малко. От 3,8/3,9 на 3,3 литра смесен разход. То разхода му на извънградско ще е под 3 сигурно.  Засега на Шкода тоя двигател май не се монтира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, комбиниран разход на гориво:

http://www.seat.bg/ckfinder/userfiles/files/BG%20NEW%20Pricelist%20MY14%20-%2027_01_14%20New%20Leon%205D%281%29.pdf

Пък и цените им са някакъв убиец в момента. И доста екстри имат.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това 3,3 смесен разход си е вече чиста рекламна партенка. То и 3,9 смесен е далеч от реалността, ама тия вече съвсем за канарчета ни взеха.

 

П.С. Освен ако не е хибрид де, ама  не мисля, че това е случая.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, ако караш с 90-100 км/ч сигурно ще го постигнеш този разход. Или една средна скорост от 70-75 км/ч. Пък особено ако няма спиране и ускорения много често. Тоест без много трафик, макар ,че ако си караш с 90-100 едва ли настигаш много превозни средства пред себе си.

И там сега забелязах новия 1.4 TGI CNG (метан) 110 к.с  двигател. Абе тия са обрали всички нови двигатели.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее, 3.3л смесен разход!!! В града 4.5 да стане, пак си е супер разход, даже и 110к.с. Интересно ми е до колко е реален този разход.

Какво означава това Start/Stop в края на името и  под Reference "по заявка" ли да се разбира.

Редактирано от Ton4o_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, ако караш с 90-100 км/ч сигурно ще го постигнеш този разход. Или една средна скорост от 70-75 км/ч. Пък особено ако няма спиране и ускорения много често.

Ама те говорят за смесен разход :) Сега на всички е ясно, че тоя смесен разход е на едни валяци в идеални условия.... Ама 3,3 смесен вече си е излагане. Аз се чудя дали не е печатна грешка... неволна уж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее, 3.3л смесен разход!!! В града 4.5 да стане, пак си е супер разход, даже и 110к.с. Интересно ми е до колко е реален този разход.

Какво означава това Start/Stop в края на името и  под Reference "по заявка" ли да се разбира.

Reference e името на базовия им модел. Start/Stop означава ,че колата има тази система серийно. Тоест почти всичките им коли са с тази система, с малки изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.