Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Ице, първия цитат, добре. Благодаря.

По втория - Чл. 25

Цитат

Чл. 25. (2) При извършване на маневра, която е свързана с навлизане изцяло или частично в съседна пътна лента, водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се движат по нея. Когато такава маневра трябва едновременно да извършат две пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, с предимство е водачът на пътното превозно средство, което се намира в дясната пътна лента.

Има места, където е практически неизпълним, ако някой не спре на добра воля и пропусне ГТ. Иначе автобуса може да си отвиси в лентата половин час в чакане, за да не наруши предимството на някого, който не се сеща да го пропусне. В същото време, докато чака за законно престрояване, затапва колите в лентата зад него. Едни от най-натоварените кръстовища в Пв. са на Централна и Сточна гара. Спирката е на 30м. преди кръстовището. Има линии, които правят ляв завой на това кръстовище. За да го направят, в рамките на 20м. трябва да се престроят. То автобуса е 10м. да не говорим, ако е съчленен. Или, направо от спирката секат в лява лента. Всичко е нормално и хората ги пропускат. Така, че не е само да вадим цитати. Да не кажа - членове.? Има и неписани правила.

п.п. И не само ГТ. И на мен и на вас са ни давали възможност да се престроим в трафика. Както и ние, сигурен съм, сме пропускали други колеги. Караме в оживени градове и няма как да не ни е ясно.

 

Преди 4 часа, Vladi_a написа:

Това е ясно, но аз бях кажи-речи минал, до шофьорската кабина се намирах, когато водачът реши, че ще ме стиска.  Иначе и аз ги пропускам, но в случая не ми се струва удачно да набия спирачките, точно 2 секунди по-късно щеше да е влязъл след мен. Просто реши, че след като е пуснал мигача ще се престрои веднага.

Казах мнение по принцип как стоят нещата. Конкретната ситуация най-добре ти си я знаеш .... и шофьора на тролейбуса. Дали си могъл да спреш/намалиш, пропуснеш и т.н. Но, щом след теб е имал възможност да се престрои, не оправдавам действията му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя дали е останал записа в регистратора ( не че е от значение за вас). Явно на чичака му е бил крив деня нещо…..

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Vladi_a написа:

Ще видя дали е останал записа в регистратора ( не че е от значение за вас). Явно на чичака му е бил крив деня нещо…..

Такава им е породата - до обяд сърдити на себе си , след обяд на целия свят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.04.2023 г. at 13:47, Vladi_a написа:

..., че мигача не дава предимство, ...

Факт.

От разказа е трудно да се прецени точната ситуация, но според ЗДП, ГТ има предимство при потегляне от спирка. Та, ако е тръгвал от спирка, мигача му дава предимство. Но пак, твърде оскъдно е описана ситуацията за да можем да я тълкуваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от спирка, там както знаеш, е трилентов път, аз съм в най-лявата, той в средна. По време на движение пусна мигача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Vladi_a написа:

Не е от спирка, там както знаеш, е трилентов път, аз съм в най-лявата, той в средна. По време на движение пусна мигача.

Не е дошло на жена му и е бил кисел :D 

 

Иначе днес два пъти "какички" се опитаха да мина през мен, все едно ме няма, а един "младеж" с Q5-ца беше безкрайно изненадан, че го освирках след като от средна лента се опита да излезе от кръговото на Драгалевце през двете платна ... а там бях аз ;) Та така. Помислих си някои неща за майка му и си усилих радиото :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, PRR написа:

Не е дошло на жена му и е бил кисел :D 

 

Иначе днес два пъти "какички" се опитаха да мина през мен, все едно ме няма, а един "младеж" с Q5-ца беше безкрайно изненадан, че го освирках след като от средна лента се опита да излезе от кръговото на Драгалевце през двете платна ... а там бях аз ;) Та така. Помислих си някои неща за майка му и си усилих радиото :D 

Пепи , ти говориш за късметлии , спечелили от Зрънчо , а таксиметровите и особено шофьорите в Градския транспорт , трябва да са професионалисти , а един професионалист не създава стресови ситуации на работното си място ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе важното е, че не съм аз кривия :D И аз после си усилих музиката, но за момент се замислих дали не съм сбъркал аз нещо, щом тоя свиреше като на сватба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, The Best Forman написа:

Пепи , ти говориш за късметлии , спечелили от Зрънчо , а таксиметровите и особено шофьорите в Градския транспорт , трябва да са професионалисти , а един професионалист не създава стресови ситуации на работното си място ;)

Ха-ха-ха :D Правилното е "би трябвало да не създава", но те си създават и хич не им дреме. Доста от тях са първични индивиди, не всички де, които се кефят на другите да им е кофти. Имал съм случаи на автобус минаващ на откровено червено, докато аз си минавам на зелено ... с мотора ;) Та не пиши какво трябва да са, а какво са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, PRR написа:

след като от средна лента се опита да излезе от кръговото на Драгалевце през двете платна ... а там бях аз ;) Та така.

Е, от средна. Че те редовно излизат от най-вътрешната, особено посока Младост. Иначе посока Черни връх редовно излизат по 2 коли една до друга - една от средна и една от най-външна - и досега не съм видял конфликти от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Izolini написа:

Е, от средна. Че те редовно излизат от най-вътрешната, особено посока Младост. Иначе посока Черни връх редовно излизат по 2 коли една до друга - една от средна и една от най-външна - и досега не съм видял конфликти от това.

Не е проблема, че излиза от средна, а че от средна мина през най-дясна, където бях аз ;) И е нормално да излязат двама - има две платна. Просто някои индивиди карат, като арабин в пустиня :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си имах "забавление" с Bulsat. Т.е. почнаха от вчера, в 23:45. Гледам си доволно квалификацията на формулата и изведнъж телевизорчето казА "NO CERT!", включи ми БНТ 1 и престана да приема, каквито и да било команди от дистанционното, с изключение на включване и изключване. ОК, реших, че имат някаква профилактика, споменах два-три пъти майките им и си догледах формулата онлайн. Ставам сутринта и нъц - телевизия още няма. Звъня на телефона им за поддръжка и "каката" казва "Ами дефектирал ви е приемника" :o Почти и повярвах, но за всеки случай попитах дали имат работещ офис днес. Имало на Македония 9. Ама можело и да ми го сменят до 72h на място. Спретнах се и "скокнах" до офиса... пред който имаше 7-8 човека, на които също и бяха "дефектирали" приемниците. Ясно беше, че за да имам удоволствието да ползвам услугата, ще трябва да отвися на опашка поне час, а в колата беше цялото семейство и нямах никакво намерение да си провалям почивния ден. Споменах отново майките им, качих се в колата и си тръгнах. Звъннах пак на телефона за поддръжка и поисках потвърждение, че до 72h ще дойде техник на място да го смени. "Каката" нещо смотолеви и се опита да ми обясни, пак, че той, приемника ми де, бил дефектирал. Яхнах метлата и и обясних, че няма как на стотици абонати да "дефектират" приемниците", и че всичко е в резултат на промените, които са правили без да мислят. Мърлата си позволи да ми затвори! Звъннах пак, като предупредих, че разговора се записва, нещо за което и те ме бяха предупредили. Този път се разбрахме с момичето, което явно вече беше наясно, колко много са се оцапали от Булсат и прояви разбиране. Та от 3 опита, веднъж попаднах на "човек" и два пъти на пикли :(

Абе - пълна пародия е поддръжката на Булсат, а отношението им ... мърлящина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чул тази екстра. Последно булсат се опитаха да станат и мобилен оператор, ама не се получи много :( Това още преди пандемията... много преди пандемията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Булсат не ги ли купи А1?

Това би обяснило качествената подръжка :)

Тц. Купи ги Спас Русев, ама с пари на собственика на Вивацом. Обаче ШменТел и ГроБул се оплакаха на моля другарката в КЗК и сега ония претеглят стойността на предложените от страните финансови "доказателства", за да решат кого да цунат по средата между бузите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не дефектират, хакнали са им транспондерите ( от вътрешен човек информация). Ебават се помежду си с още едни…. Няма да казвам кои:D  Бг Класика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

и си догледах формулата онлайн

Пепи, я дай линк, че при мен всеки път е мъка да хвана читав стрийм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Izolini написа:

Пепи, я дай линк, че при мен всеки път е мъка да хвана читав стрийм

Да дам, ама изведнъж и тоя дето ползвах изчезна ? Сега съм на пачи яйца - нито булшит.цом нито онлайн :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Пепи, я дай линк, че при мен всеки път е мъка да хвана читав стрийм

https://www.pirlotvonline.fr/

Отваряш тук и си избрал линк. Има и всякакви други спортни предавания, но аз главно F1 гледам тук ако не съм си вкъщи. Ако имаш случайно SK1 в пакета с телевизии - там я дават формулата също.

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тази сутрин пресичайки на зелен светофар , две коли за малко да ме бутнат и ако едната не ме изненада (някакво ново сиво БМВ комби , пресичащо на червено) , втората определено ме изненада (полицейски патрул , чакащ на светофара да пресече направо). За толкоз години в София , за първи път виждам патрул да направи нещо без заповед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Тази сутрин пресичайки на зелен светофар , две коли за малко да ме бутнат и ако едната не ме изненада (някакво ново сиво БМВ комби , пресичащо на червено) , втората определено ме изненада (полицейски патрул , чакащ на светофара да пресече направо). За толкоз години в София , за първи път виждам патрул да направи нещо без заповед.

 

Ъъъъ... ти се бъзикаш, вероятно - така го приемам :D Тия с патрулките са слуги на тия с трибуквените комбита, сивите. Голям процент от тях са такива. Покрай наркоманът от бул. Черни Връх се раздуха само 1% от цялата система. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бъзикам .. тръгнаха след него , че буркан пуснаха и това ме изненада.

Естествено теглих една дългосвиреща на беемвиста , а те получиха ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Best Forman написа:

Не се бъзикам .. тръгнаха след него , че буркан пуснаха и това ме изненада.

Естествено теглих една дългосвиреща на беемвиста , а те получиха ?

Евала, изкарали са някой лев, значи :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.