Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Е, и мен така ме сгащиха, действайки самоволно преди време. Поговорихме си...

Има вероятно някои, които искат да вършат работата така, както трябва, но системата просто не им позволява, защото всеки познава някой и накрая опират пешкира, пишейки акт/фиш.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за близо десет минути ми зададоха два пъти един и същ ТЪП въпрос.

Часа 8.30 , за сефте тази седмица ходя с колата на работа , на алеята македонско Ауди с грешен номер за връзка на таблото.

Звъня на ЦГМ и с триста зора преборих централата им. Обяснявам на оператора всичко и последва:

- Пречи ли колата?

- Не бе , не ми пречи ако съм пеша , ама трябва да стигна до служебния паркинг с колата!

Докато чакам ЦГМ да се размърда се появява мацка от близката лаборатория Рамус и от далеко пита:

- Пречи ли колата?

Размина и се за малко , ама продължавам да се чудя , що за тъп народ сме - на алея 2.5 м. да паркираш кола 2.0 м. и да задаваш този въпрос ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Докато чакам ЦГМ да се размърда се появява мацка от близката лаборатория Рамус и от далеко пита:

- Пречи ли колата?

Размина и се за малко , ама продължавам да се чудя , що за тъп народ сме - на алея 2.5 м. да паркираш кола 2.0 м. и да задаваш този въпрос ?

 

Естествената последователност на женското шофиране:
Газ..., спирачка..., кит..., боя..., мусака..., 69...

/от нета/

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимия въпрос на автоинструктора:

- Движиш се по булеварда и изневиделица излизат баба и внуче , кое удряш?

- Бабата!

- Спирачките мааааа!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, The Best Forman написа:

Любимия въпрос на автоинструктора:

- Движиш се по булеварда и изневиделица излизат баба и внуче , кое удряш?

- Бабата!

- Спирачките мааааа!!!!

Аз друг знам:

- Колежке, какво ще стане, ако вдигнете левия крак от съединителя?

- Колата ще загасне.

- А ако вдигнете десния от газта?

- Също.

- А ако вдигнете и двата?

- Не знам, сигурно пак ще загасне?

- Ще изкарате изпита, бе колежке!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам , зашо ли си мисля , че много от тях ще изгорят в пламъци през годините от различни ел. дефекти. Просто LI-PO батерийте са си такива. Палят се лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

@Алекси Георгиев Ае, пичове, аз знам Английски , малко Руски , ама кога някой ще направи видео за флешове , на Български в тубата ? :) Иначе аз утре отивам да започна с началото..., goal -а ми е 10мм , ама ще видим какво мисли новата началничка , отпуска съм и не я познавам още. Мисля да я изправя пред свършен факт . :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някой читав автотапицер в София - съдра ми се кожичката на лоста ? та да ми я подмени.
И малко по-сериозно - трябва да ми се претапицира топката на скоростите, че кожата се скъса. Търся някой, който ще я направи като хората, с естествена кожа и по възможност да не е моята.

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаво, на улицата под нас има едни маймуни. Имат много клиенти, явно са или много добри, или много еФтини. Ама с чия Вожа ще ти претапицират лоста - не знам. Каня им се от миналата година, че и моята се закъса, ходи да ги пробваш, аз след теб с моя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Чаво, на улицата под нас има едни маймуни. Имат много клиенти, явно са или много добри, или много еФтини. Ама с чия Вожа ще ти претапицират лоста - не знам. Каня им се от миналата година, че и моята се закъса, ходи да ги пробваш, аз след теб с моя...

Дадено Ице - ще ги преслушам и ако моята кожица я опънат как си беше (аре да не казвам преди колко годин) ще им кажа да побарат и твоя лост ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Logrus написа:

Дадено Ице - ще ги преслушам и ако моята кожица я опънат как си беше (аре да не казвам преди колко годин) ще им кажа да побарат и твоя лост ?  

с тези намеци се сетих за нещо по темата - "преди имах лост за две кожи, сега имам кожа за два лоста" :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, Жоре, не сме вече на по 20, само колите ни натам отиват ? След известно време (40-50 години надам се) ще ни останат само намеците и няма да можем да натвърдваме, та да се подготвиме психически от сега ? А и да не казвам, че преди 20 години ич кожа нямах и всичко беше твърдо ? (аз за колите говоря де)

М/у другото днес така се случи че, по същата тема, говорих с няколко души, все с автоматици на близки години до моето возило, и те се оплакват от същото - накъсани са им лостовете. И това като имам предвид, че моята баба е 2006 година родена и е с ръчни скорости, което предполага по-често пипане и съответно износването трябва да е по-сериозно. Съмнявам се да слагат по-слаба тапицерия на автоматите, ама е някак странно че коли от едни години, на горе-долу еднакви километри, но с различни скорости, "боледуват" еднакво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пъти са коментирани, но тук са събрани всички слаби страни на двигателите второ поколение от семейството EA888:

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/53640-9-problema-na-populyaren-dvigatel-na-vw-audi-i-skoda

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 16.06.2023 г. at 9:22, PIIIcoppermine написа:

@Алекси Георгиев кога някой ще направи видео за флешове , на Български в тубата ?

 

Аз няма да съм, защото съм само с 10-ки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма как да не споделя това. Снимката е направена вчера. Мястото - пред зала "Фестивална" на туку що ремонтирания булевард Атанас Узунов. На места още стоят преградите, но вече се реже асфалта за полагане на кабели ... Той, асфалта де, дори още не е изцапан. И те така с планирането и капацитета/възможностите на държавния служител, защото проблема е в него, не в изпълнителя ;) 

20230704_193300.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, Пепи, това е дизайнерско решение. Ще има, да речем, жълти плочи. Или принтирани на плочи детски рисунки. Или ще има пръст в която ще се насадят цветя и ще е красиво и шарено... Например де..

Преди 2-3 часа мернах подобна снимка, но от друг ъгъл и понеже не се задържах на нея - викам си - някой е направил колаж да трие сол на главата на Фандъкова, а то...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност, донякъде съм уцелил с плочите. Ще има тактилни плочи. Явно има мисъл и за хората в неравностойно положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тия плочи ще минават по средата и през капаците на шахтите?!?!? И, защо по дяволите, първо ще сложиш асфалта, след това ще го режеш и къртиш, за да сложиш плочите, вместо първо да сложиш плочите? Риторичен въпрос ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, по-лесно е да качат големия валяк на тротоара. Ако наредят плочите първо, ще ги натрошат при асфалтирането предполагам. Не са огромни като капаците на шахтата. А е възможно да има изискване/норма да се намират в средата на тротоара тези плочи и за това да е рязано там. Шахтата просто е на пътя. А защо шахтата е там - това вече е друга тема. Който е слизал в тези шахти или в кръглите - знае каква плетеница от тунели е отдолу. Трасета, дълги по няколко километра просто минават в някаква посока и шахтите са...където се паднат, хахаха.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, според мен, това е технологично правилния начин, за да стане както трябва и да има естетика. Плочите, един вид ще са вградени в асфалта, фугата е права, идеално отсечена, нивото на плочите ще се води по асфалта. Вариант, първо плочите и след това асфалта не мисля, че ще стане толкова прецизно. Ще бъде и по-трудно за изпълнение. По-лесно и сигурно е да наредиш плочи на ниво с асфалта, отколкото асфалт, валиран наравно на плочите. А, как ще се отсече асфалта от плочите така добре, без да ги засегне е друго. Валяка е най-малкия проблем, дори и да не ги настъпва.

 

п.п. да взема да изправя снимката. При мен излиза обърната.

20230704_193300.thumb.jpg.eb84dcdc558f5db648620fb25b082002.jpg.28cb2dd6747bda3de27016cfcddabc79.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, joro-120L написа:

Вариант, първо плочите и след това асфалта не мисля, че ще стане толкова прецизно. Ще бъде и по-трудно за изпълнение.

Направо си е невъзможно, Жоре.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Ице. И аз така мисля. Трябваше да го обясня или обоснова по някакъв начин, за да се стигне до този извод. За хората, които не могат да си го представят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.