Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Има ли начин, с новата платформа на форума да се да се извадят мнения и теми от 2006 та с потребител + ключова дума?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да не ви се вярва , днес свалих газова уредба от моя кола :blush: , освен това запалих баба и направих няколко почетни обиколки на паркинга , раздвижих малко спирачките и се уверих , че краката ми не опират в земята ... за всичко останало като му дойде времето  :sorry:

В твоя чест мисля да си купя това: http://www.onlinemashini.bg/solarna-maska-za-zavarqvane-gys-lcd-master-11/3886 :tongue_1:  :tongue_1:  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам нужда от малко помощ относно Firefox браузъра. Преди ползвах Хром-а, но от известно време съм с Мозила-та и незнам какво му стана, но вече не мога да гледам клипове от тубата. Като отворя клипа и ми седи черен екран и плейъра въобще не тръгва. Адд-оните на браузъра изглеждат наред. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирай си компа и ако не се оправи ъпдейтни флашплейра ... при мен онлайн радиото не тръгва и след рестарт на компа всичко тръгва ... това се случва и на 7 и 8 бози след дълго време хибернация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става с рестарт, така е от няколко дни. Флаш-а пише, че е ъп то дейт. Операционната с-ма е XP, на лаптопа с 7-ца няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно при мен на ХР -то няма проблем , а се чупят на седем и осем ... мислех , че се чупи файла на хибернацията , защото след рестарт оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се чупи файла на хибернацията, ами всяка боза иска разбъркване (разбирай рестарт) от време на време (за да си налее като хората ъпдейтите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 битовите ОС не разпознават над 2 гиганайта или не могат да ги управляват (не знам точно) и понеже и двете ми тенекии са с повече от 2 гиги та съм им сложил 64 битови 7 и 8 , но се чупят както при теб , докато 32 битовото ХР няма този проблем , въпреки че е на над 5 години .

 

П.П. Мисля , че има 64 битово ХР , ама ако товито , което се чупи е 32 битово , значи вече нямам обяснение на таз мистерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по принцип Youtube май не използват вече флаш за възпроизвеждане на клиповете, а използват функционалностите на HTML 5, които заместват флаш-а, който в последно време стана доста уязвим и Adobe непрекъснато го кърпят. Влади, коя версия ти е Мозилата? Пейстни един скрийншот да видим как изглеждат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 битовите ОС не разпознават над 2 гиганайта или не могат да ги управляват (не знам точно) и понеже и двете ми тенекии са с повече от 2 гиги та съм им сложил 64 битови 7 и 8...

Гена, бъркаш. Не разпознават повече от 3Гб, т.е. виждат ги като 2.8Гб грубо. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, бъркаш. Не разпознават повече от 3Гб, т.е. виждат ги като 2.8Гб грубо. ;)

 

Всъщност, в зависимост от хардуерната конфигурация (дънната платка), размерът може да варира от 2.75 до 3.3 - 3.5 ГБ. С уточнението, че става въпрос за ограничение на някои 32-битови операционни системи, които не поддържат Physical Address Extenstion.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по принцип Youtube май не използват вече флаш за възпроизвеждане на клиповете, а използват функционалностите на HTML 5, които заместват флаш-а, който в последно време стана доста уязвим и Adobe непрекъснато го кърпят. Влади, коя версия ти е Мозилата? Пейстни един скрийншот да видим как изглеждат нещата.

Версията е 37.0.1

Ето два скрийншота:

post-12942-0-94545800-1429337830_thumb.png

post-12942-0-80878100-1429337849_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 битовите ОС не разпознават над 2 гиганайта или не могат да ги управляват (не знам точно) и понеже и двете ми тенекии са с повече от 2 гиги та съм им сложил 64 битови 7 и 8 , но се чупят както при теб , докато 32 битовото ХР няма този проблем , въпреки че е на над 5 години .

 

П.П. Мисля , че има 64 битово ХР , ама ако товито , което се чупи е 32 битово , значи вече нямам обяснение на таз мистерия.

Теоретично 32 битова шина може да търкаля точно 4ГБ. Реално никога не се упътнява до дупка по ред причини. Но ако компютъра ти е с по-малко или равно на тия 4ГБ е безмислено да му слагаш 64 битов ОС. Т.е. ако си с 4 ГБ рам определено е по - добре да си стоиш на 32 битов уиндоус. С линукса е малко по друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, теоритично при 32 бита можеш да адресираш 4GB, НО! Теоритично. На практика един бит се ползва за индикация дали паметта е реална или "виртуална", т.е. дали страницата е в RAM или на диска. От Microsoft са го докарали до лимита от 3GB макс адресируемо пространство при 32 битов OS. При Linux/UNIX с PAE кернел нещата са малко по-различни. Можеш да ползваш цялата памет с ограничението от 3GB на процес. При 64 битовите OS-и лимита е 2^64 което за момента не е ограничение. Реално на машината има винаги по-малко RAM отколкото можеш да адресираш :)

 

Иначе Windows 7 64 bit беше OS с който ми дойде служебния лаптоп и той се държеше повече от прилично. Не ми се наложи преинсталация до смяната на диска. Сега съм с 64 битов Линукс и във виртуалка търкалям същия Windows 7 64 bit и продължавам да нямам проблеми с него.

 

Що се отнася до проблема с визуализацията на клипчетата - предполагам едно преинсталиране на Мозилата ще оправи проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го оправя , пробвах и с преинсталация на мозила и с непрекъсната преинсталация на флашплейера и все тая (след известно време спира да работи) ... сравнявах мозилата на седмицата и тази на ХР -то и ми направи впечатление , че всички адд -они са включени , докато на ХР -то има включен един флашплейер и онова дето е писано от Циско (за каквото и да е) ... мислех да изключвам останалите неща , ама видях това HTML5 , пляснах го и ще видя дали пак ще спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, аз тия неща ги знам... или си мисля, че ги знам :) Ама едва ли има смисъл да ги обясняваме на Гената, той от виртуализации не мисля, че се интересува.

 

Иначе аз специално съм правил тестове служебно за това как се държи 32/64 битова 7ца на компютри с 4ГБ рам. Щото трябваше да се реши за 20 работни станции какво да се ползва. Определено с 32 битовата версия върви по - пъргаво. Имам данните документално, но не мога да ги дам по ясни причини. Но горе долу са нещо такова - с 32 битова начално бутва между 30 и 50% по-бързо ( в зависимот до къде се е задръстил старт-ъпа). Бутването на приложенията също е доста по пъргаво на 32 битовата. След това самите приложения вървят горе долу еднакво. Нещата се променят когато има приложение което реално да ползва 64 бита, ама такива са доста малко, знаеш. Това, че е компилирано за 64 бита също не значи, че ги ползва смислено.

 

Линукса е съвсем друга бира, там на 64 битовия, всичко изначало е компилирано за 64 бита. Друг е въпроса, до колко приложението ги ползва по предназначение, ама....

Реално големия келепир за 99% от потребителите е просто увеличеното адресно пространство. Което не е малко де, но реални сметки в 64 бита почти не трябват. За игри или мултимедия разлика никаква.

 

Затова според мен ако компютъра е с 4 гиги, е безмислено да му се слага 64 битова 7ца. Нямам наблюдения как е ситуацията с 8цата и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Вие какви книги сте чели , ама на служебната машина с 4 гиги осмицата вижда 2 и малко , а като сложа 64 битова осмица и стават 4 (без промени в шерната памет от биоса) и за това си правя извода , че 32 битовите виждат и обслужват до 2 гиги .

Лаптопа ми дойде с 3 и пак виждаше 2 и малко и същата работа - слагам 64 битова ОС и всичко се появява ... не че много ги ползвам , ама пусто ненаситно човешко око :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това какво виждаш е .... доста относително понятие :) Виждаш това, което Уиндоуса иска да видиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се отнесохте в съвсем друга посока.

 

Влади, много странно, днес пробвах на комп с ХР и последна Мозила + последен Флашплейър (точно както е при теб) и клипчетата от тубата си вървяха, не знам защо при теб не вървят. Да не би да имаш някакъв extension, който блокира възпроизвеждането на видео съдържание? С други сайтове имаш ли такъв проблем (примерно с VBox)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, сега пробвах и vbox както и една онлайн игра и е същата работа - нихт арбайтен :D

Явно ще трябва да преинсталирам браузъра :BangHead:

 

ps: Преинсталирах го и всичко тръгна без проблем. Странното е, че няма абсолютно никаква разлика в екстенжъни, плъгини, нито в настройките :unsure:

Благодаря ви за отговорите :)

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен правеше подобен проблем, когато видеокартата се ъпдейтваше сама през своята си програма - NVIDIA GeForce Expirience - умираха тубата, вбокса и някои онлайн флаш игри. Тогава връщах обратно предната версия на драйвера и нещата се оправяха. Стана 3 пъти, докато схвана защо се омазва. От тогава чакам НР Support Assistant да си прави сам каквото реши и повече не е имало такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.