Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Няма, няма. И двамата сме стокови =) Аз никога не съм го карал тоя дизелов мотор, па и не съм точно по гонките, но защо да не се върна за малко в пубертета! =))

п.с. - Естествено, ще пусна инфо, по възможност и видео. Все пак не всеки ден се вижда гонка между такива антики! =)

 

:D  чак пък антики ... :tongue_1:

 

Иначе , зависи за каква "гонка" спорите ... Старт от място на 400 м ; от място до "колкото може" ;  старт от движение до 150-180 (примерно)  ; газзз по баирЯ и  т.н. .... :)

За стандартна гонка на 400 м ми се струва , че TDi-то има повечко шансове :blush:

Пробвайте и да пишеш после , а ако искаш , може и на другата среща на НИМ , да я пробваш твоята с една леко чипната Октавия ( 90-ка , която е под 125 к.с. ) ... :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водя уникално тъп спор с познат. Той кара VAG мотор който е 1.9TDI 110 коня, аз имам 1.8 20V 125 коня. Водим спора коя кола е по-бърза (дизела е А4ка, бензина е Октавия). Как мислите? =)

Зависи от състоянието на ТДИ-то. Ако е поддържана кола с почистено турбо, ЕГР, и соленоидите не са задръстени с масло, би трябвало да те отвее. Един приятел има Голф МК4 110 коня. Върви доста сериозно. Турбото му работи и се усеща когато тръгне. Ако е старт от място обаче, зависи кой с какви гуми е - размер/стари-нови и кой е по-бърз в ръцете със скоростния лост. Преди години замервах старата кола от 0 до 100 с Gtech и се оказа, че съм бавен в ръцете. Собственника му правеше с 1 секунда под моето време, заради превключването. Това се виждаше на графиката...ама това са едни дълги и широки приказки  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си я!!!!!

attachicon.gif20150306_165152.jpg

Браво Ице. Супер е станала колата. И като знам с какъв мерак я чакаше... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да не се похваля, че успях да се класирам за билет за концерта на Дейвид Гилмор в Пула, Хърватска. всичките концерти ги разпродадоха за няма и 2 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брутална е станала! Браво!!

  

Браво Ице. Супер е станала колата. И като знам с какъв мерак я чакаше... :)

Благодаря! Сега вече ще подредя всичко, което съм направил по нея, в отделна тема - вече си го заслужи.

И ще направя една тема в "Сам се справих" с партидните номера на двете нови емблеми, който иска да може да ги смени. Чуждите форуми се оказаха пълни с грешни номера на заместващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си я!!!!!

attachicon.gif20150306_165152.jpg

 Ице ... Мръсник :tongue_1:  Много яко е станала ! Поздравления

 

п.с. Само лайсната под номера нещо не е правилната ... , ама подсигурявам корекция на следващия НИМ ,,,, :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичката е супер нагъл.Ако аз го бях видял,щях да му помогна дори.С една плоча на предната седалка,през предния джам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много събира, тоя багажник! Е, нека тоя го осъдят на 2 години затвор! Да си прави компания с човека който открадна теменужките :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: 100% ще ги носи на село да си прави бордюрче! :lol: Този чичак е за една толкова солена глоба,че да сънува месеци наред тротоарни плочки :threaten:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бързо съдите, без да знаете какво-защо. Ето един много реален казус:
В моя квартал копаха за парното, сменяха тръби и т.н. Разораха абсолютно всичко, път, тротоар и т.н. Стана като на село в нивата, заравниха и си отидоха - свършиха работа. Дойдоха след множество жалвания чак след около месец да оправят пропадналото, калта и т.н. Положила асфалта директно върху калта, като минаха точно веднъж с валяка и приключиха за един ден 100 метра отсечка. Пропадна пак след месец и стана точно като улей, където са копали за тръбите. Пак много жалвания, но никой не идва да оправи нищо. Аз съм звънял в общината - било оправено. Тротоара си остана изоран, а иначе преди ”оранта” имаше социалистически СУПЕР ЗДРАВИ плочки. Ако ми е пред заведението или магазина и не ми го оправят, само се жалвам, жалби и глупости които никой не чете - вариантите са два:
1. Излагам се в господари на ефира;
2. Излагам се с товарене на плочки и се справям сам с историите;

Логиката е такава, че лично съм виждал как ”комшия” по квартал с една кофа асфалт заравяше дупка, защото никой не искал да дойде, не били поне две-три - така каза??????

 

Между другото и с Господари на Ефира не е много ясно дали ще стане нещо. Преди време в Овча Купел показаха улица, която е успоредна на парка. Тази улица е в много окаяно състояние, защото минаваха камиони от строежи и т.н. Както и да е, строежите приключиха отдавна в района там - улицата си остана МНОГО МЕКО казано "лунен пейзаж" - страшно много нагърчен черен път, кал, "гьолове"... Та, показаха уличката и казаха от общината, че ще я оправят (лепнаха им "ОБЕЩАНО") - сигурно година-две минаха, нищо не е пипано там. Камиони и строежи отдавна няма там - как да се справи човек с това нещо? 

 

Ако човекът от горния клип е бил принуден да го направи това - показал е варианта. Ако, обаче просто си "взема" да си направи пътечката в дворчето - той не краде, защото са го видяли много хора - тогава явно нещо не е добре...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се,че вземал плочки от място където ще се извършва ремонт.Но пак не е правилно,защото всеки може да си помисли,че може да си взема....и от новите примерно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

42-годишен мъж от Варна е извършителят на кражбата на плочки от ремонтирания булевард “Христо Ботев“

БНР - 13 Март 10:37

42-годишен мъж от Варна е извършителят на кражбата на плочки от ремонтирания булевард “Христо Ботев“, съобщиха от полицията. В имот на мъжа в местността “Боровец - юг“ са намерени и иззети 175 плочки. По случая е образувано досъдебно производство. Установени са и още двама души, участвали в кражбата, но те са били наети работници, които помагали в превозването. На този етап извършителят твърди, че е купил откраднатите плочки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правили впечатление, какво се случва с пътищата?

Всеки ден минавам по един и същ маршрут и дупките буквално растат с часове  :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

42-годишен мъж от Варна е извършителят на кражбата на плочки от ремонтирания булевард “Христо Ботев“

БНР - 13 Март 10:37

42-годишен мъж от Варна е извършителят на кражбата на плочки от ремонтирания булевард “Христо Ботев“, съобщиха от полицията. В имот на мъжа в местността “Боровец - юг“ са намерени и иззети 175 плочки. По случая е образувано досъдебно производство. Установени са и още двама души, участвали в кражбата, но те са били наети работници, които помагали в превозването. На този етап извършителят твърди, че е купил откраднатите плочки.

 

Да,както и предположих то беше ясно,че ще ги замъкне в някое лозе да си фейслифтне двора :threaten: Сега да го оправят по бързата процедура и да си понесе кръста :ranting:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правили впечатление, какво се случва с пътищата?

Всеки ден минавам по един и същ маршрут и дупките буквално растат с часове  :BangHead:

Колега,кърпежите започват май месец ама те ще изчакат да завали дъжд и тогава ще започнат работа,че да не вземе да стане много здраво :mafia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,кърпежите започват май месец ама те ще изчакат да завали дъжд и тогава ще започнат работа,че да не вземе да стане много здраво :mafia:

Аварийни кърпежи със студен асфалт се правят и в момента по големите улици, но те не са трайни по принцип, още повече, че ремонта се прави в режим на движение и на втората минута след тампонирането на дупката през нея почват да хвърчат коли. Даже има няколко "възлови" дупки, на които тапите стоят по 3 дни и после пак се отварят. Малките улици обаче са ад, а на тях и не им се отделят достатъчно пари по принцип.

Не знам как е в другите градове, но в София от тази година поддържането на уличната мрежа ще е на нов принцип. Лошото е, че май никой не го е схванал какъв е   :BangHead:

Ама то по-зле не може да стане... май  :unsure:

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аварийни кърпежи със студен асфалт се правят и в момента по големите улици, но те не са трайни по принцип, още повече, че ремонта се прави в режим на движение и на втората минута след тампонирането на дупката през нея почват да хвърчат коли. Даже има няколко "възлови" дупки, на които тапите стоят по 3 дни и после пак се отварят. Малките улици обаче са ад, а на тях и не им се отделят достатъчно пари по принцип.

Не знам как е в другите градове, но в София от тази година поддържането на уличната мрежа ще е на нов принцип. Лошото е, че май никой не го е схванал какъв е   :BangHead:

Ама то по-зле не може да стане... май  :unsure:

Винаги може и да стане по-зле! Всички сме ставали свидетели на какви ли не абсурди включително и такива като гореспоменатият крадлив чичак :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.