Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверка сервизна история по VIN в Еуратек?


superba

Recommended Posts

Колеги сега как стоят нещата, харесал съм си един Румстър закупен от България(но не знам кой град) , ще попитам продавача дали ще ми даде ВИН номера и ако го даде по телефона могат ли да ми кажат поне на колко реални километра е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат да ти кажат последните км, на които е обслужвана колата в техния сервиз, както и цялата сервизна история, която има автомобила при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да разбера в кой град е облужен колата и евентуално сервиза.. А днес разбирам, че се продавали и запорирани автомобили, нещо по темата да каже някой по запознат :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В официален сервиз на марката БИ трябвало да могат да ти кажат как е обслужвана колата поне докато е била в гаранция (дори и да не е закупена от БГ). Обаче, такава информация успяха да ми предоставят само в София. В Пловдив ми казаха, че не разполагат с тези данни (нямам идея защо и как им е организирана базата на ЕТ и Шкода). Интересното е, че за една и съща Шкода, ЕТ може да поддържат 2 записа (т.е. официалния си рекорд за колата, който е в някаква централизирана база на Шкода и може да е от преди да дойде колата в БГ, и друга локална база само на ЕТ ).  Двете не са синхронизирани.  Моята кола (а и не само) фигурира в ЕТ под едни километри, а в Шкода е под други. Та ако ще проверяваш нещо, провери и това.

 

Та в тоя ред на мисли, за кола закупена и обслужвана в БГ от официалния представител на марката е малко странно информацията да стои по дилърите и да не се съхванява централизирано за цялия ЕураТек, но ... знае ли човек.

 

Все пак аз бих пробвал в най-близкият ми сервиз, като на място са по-сговорливи отколкото по телефон.

 

Относно запориран автомобил ... не знам да се продават само запорирани автомобили, по-скоро това са вече отнети в полза на някого (дръжавата) и предложени на търг. Та, там си е търг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.