Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купувам: Оригинални xenon-ови фарове за Octavia 1


minkov89

Recommended Posts

Здравейте, колеги, търся оригинални xenon-ови фарове за Octavia 1. До колкото знам се монтират на 1.8T VRS и на Laurin & Klement. Ще се радвам, ако намеря на прилична цена. Може и само десен, ако има някой :)

 

Работя с Еконт, така че местоположението не е проблем. Можете да се свържете с мен тук на ЛС или на backstage@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трудно се намират такива фарове, защото няма много такива коли и са ценни! Само за инфо ще ти кажа, че такъв оригинален оборудван фар струва към 1700 лева! Обаче това което търсиш е за фейслифтовите и ако ще ги слагаш на тази от аватара ти, няма да станат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз ще сменя цялата муцуна - бронята, гредата зад фаровете и самите фарове. Мисля, че това ще е достатъчно, за да станат или трябва и решетката на капака да сменя?

Редактирано от minkov89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да минеш към фейслифт трябва да смениш следните неща: броня, греда на бронята, фарове, маската между фаровете и двете планки на маската. На новите фарове куплунга е различен и се сменят.

Днес намерих в една автоморга един фар /ляв/ от L&K но нямат десен, защото е била с удар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нея имах предвид за единия фар - L&K с удар :D А случайно видя ли дали стои инсталацията на фаровете? До колкото разбрах двете букси в ЕТ излизат към 30лв. Мисля, че ще ми е по-евтино да ги взема от морга + тези за управлението на машинките, защото и те май са различни. На стария фар - външни, а на новия - вградени. С презапояването на кабелите мисля, че ще се справя. Имам и още един въпрос - маската не се ли сменя по-избор? В смисъл такъв, че и старата пасва на новата предница (аз даже не откривам разликите)

Редактирано от minkov89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех букси от друда октавия в морга и направо ми ги резнаха с по 20 см кабел + буксите за мигачите, но те са еднакви. За 10 лева ги взех двете. В Еуратек ти дават буксите ама без пиновете, тоест само пластмасата. Най-интелигентно ще стане ако се пренаредят пиновете от старата букса на новата, така няма да се режат кабели.  На фесовите фарове кабела за машинките е вграден във фара и се управляват от централната букса.

 

Маските са различни по форма и не пасват луфтовете между фаровете и бронята, тоест ще е много грозно ако оставиш старата.

 

Разликите в маските са очевидни:

post-3305-0-04195500-1391186724_thumb.jpgpost-3305-0-04943000-1391186849_thumb.jpg

 

Аз в момента минавам към фейс на моята и правя снимки на всичко, после ще пусна една подробна тема с разликите и необходимите неща, както и връзването на фаровете.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ще си взема и маска тогава. Ти кога горе долу ще пуснеш темата, ще бъде много интересно. Аз виждам единствения проблем до тук в свързването на машинките. Там не съм много наясно с нещата. Но доколкото знам и двата вида машинки са с по 3 кабела + - и някакъв променлив +. Ако е така и трябва само да се среже старата букса и да се запои новата е лесно, но не съм наясно дали е точно така.

Редактирано от minkov89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм я вкарал в сервиза и е разглобена, но за да стане перфектна ще отнеме 2-3 седмици.

 

Иначе съм направил тема за фейса още преди време, просто ще я завърша като събера снимките накрая http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/45747-octavia-mk1-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BB%D0%B8%D1%84%D1%82/

 

 

А иначе моята, може да следиш как се развива в проекта ми: http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/37912-octavia-99-20v-turbo-laurinklement-masterone/page-11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Izolini locked this тема
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.