Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Нова Октавия 3 :-)


Recommended Posts

Здравейте,

 

в събота поръчах Октавия 3 и се надявам в много скоро време (дилърът обеща до 2 месеца)да я подкарам. Поръчана е така:

 

Оборудване

•Елеганс

Двигател

•1,6 TDI-CR / 77 kW / 105 к.c., DPF, 5M

Екстериор

•Брилянтен металик

•Лети алуминиеви джанти MINORIS, 6,5J x 16" - 4 бр.

Интериор

• Black

Опции

• Пакет Simply Clever

• Изкуствена кожа на гърба на предните седалки

• Малък кожен пакет с 3-спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио и GSM

• Електроуправляеми странични огледала с подгряване, сгъване и осветяване на праговете

• Радио CD MP3 Skoda Bolero - 2 DIN

• HHC - Асистент за потегляне по наклон

• Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба

• Задна чистачка с пръскачка тип "AERO"

• Интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад

• Пакет "Хром"

 

Искам да попитам колегите, които скоро са поръчвали тройката, дали могат да ми

кажат за колко време пристигат и дали има нещо в опциите, което да забави доставката?

 

Извинявам се предварително, ако има друга тема по въпроса, но след много търсене не успях да намеря и затова питам - ще съм благодарен и на линк, ако вече има

отворена тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Lachezar

    15

  • bega4kata

    7

  • carrot

    5

  • bubaru

    4

Най-много писали в темата

Честито, поръчал си брат близнак на моята, същия цвят, същия мотор, подобни екстри.

Доставката при мен беше по-малко от два месеца, предполагам, че и при теб ще е така. Не виждам нищо в опциите, което да те забави.

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

 

2 месеца би трябвало да е реален срок, вече доставките се стабилизират. От допълнителните екстри не изглежда да има нещо, което да забави доставката. Моята отне точно 3 месеца от поръчка до доставка.

 

Хеч или комби ?

 

Иначе накратко като мнение - от личен опит мога да кажа, че кожата по гърба на седалките е полезна, защото така се чисто по-лесно. Подгряване на дюзите на чистачките и аз имам, но зимата е много мека и досега не се е наложило да разбера как/дали работи :) От HHC аз съм много доволен, защото гаражът, който ползвам, е с голям наклон и завой. Моята е DSG но предполагам и на manual-a ще работи добре. Воланът е въпрос на предпочитание - аз останах с 4-спицов, защото дава повече комфорт и опции за ръцете при дълго пътуване.

 

Заради се с търпение, ще мине бързо времето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Честито за поръчката, избора е отличен!

 

Да споделя как се случи доставката при мен:

 

- 19.10.2013 - поръчана.  Ориентировъчно ми казаха че времето за доставка (за комби) е към 3 месеца

- 23.01.2014 - информираха ме че очакват доставка всеки момент (след мое запитване).

- 30.01.2014 - получих обаждане че колата е в София.

- 06.02.2014 - колата беше регистрирана и готова за вземане.

 

 

Относно екстрите, и аз мисля че тези които си изброил не са от проблематичните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси много за бързите отговори! Колата е хеч, че повече хваща окото - направо ме подлуди, като я видях (макар че аз съм 1,90 и на задната седалка въобще не мога да се изправя)Ама затова ще съм само шофъор на

жената, кучето и детето или пътник отпред, като прекаля с пиенето:-)

 

kamengk - много се радвам, че вече имам себеподобни:-)Само дето ти си взел и ЛЕД светлини, а на мен не ми стигна бюджета и за тях :-( Ще дадеш ли и малко данни за разхода - градско, извънградско и има ли нещо по-специално - например някакви чалъми как да я карам в началото, че ми е първи дизел?

 

PUF-PAF - не ти вярвам, че ще мине бързо - вече не издържам, а едва онзи ден я поръчах....

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! По -бързичко да минат дните и със здраве и безаварийно да се радваш на придобивката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чалъми няма, гледаш само да не я форсираш много и избягваш късите разстояния, съвети всеки може да ти каже най-различни, по форумите има тонове, но най-сигурно - караш си така, както е записано в ръководството на автомобила, поне аз така направих, вече съм в края на първия етап от разработката - 1000 км. Дотук сумарно разхода е около 6 ( 50:50 градско-извънградско), но забелязвам, че в последно време като че ли падна малко докъм 5, но всичко е относително - зависи много от стила на каране. Специално тези 3.8 л/100км от спецификацията според мен не ги търси...

 

Друго важно бих желал да споделя и то се отнася за всички с нови автомобили, а именно:

1. Внимавайте при предаването на автомобила, огледайте хубаво всичко, до най-малкия детайл, разгледайте добре състоянието на лаковото покритие отвън, светлини, мигачи, гуми, прагове, задължително детайлно вижте интериора и по-специално пластмасите по таблото, жабката и вратите. Не се предоверявайте на предпродажбения преглед на ЕТ!

2. Внимавайте какви документи ви дават, преди да отидете в КАТ за регистрация или след като са ви я регистрирали - там също стават грешки, проверявайте си навсякъде данните и номера на шасито и двигателя!

Не ги пиша тези неща ей така само да си чеша езика и по двете точки аз не внимавах, съответно последствията си бяха за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите, kamengk. Можеш ли само да кажеш малко повече какви са ти били проблемите при получаването и регистрацията, за да мога да проверявам целенасочено?

 

Между другото през лятото имам път към Ст. Загора и може да срещнем братчетата:-)

 

Благодаря и на останалите колеги за поздравите и пожеланията, ще се радвам да споделите впечатления и съвети-за какво да внимавам, полезни функции, екстри и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.Поздравления за избора.Стига с тези Суперби Бизнес ;)  Вече не си издържал....ами има някои чакат от началото на Октомври,така че спокойноооо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от проблемите ги писах в темата за ЕТ в черния списък, но за да не каже някой, че им правя черен PR мога да ти пиша по въпроса на лично съобщение.

Ето ти и най-прясна информация за разхода, днес чукнах 1000 км ;)

post-13406-0-86870500-1394551189_thumb.jpg

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси за инфото, Камене. Разхода си е страхотен, като за малко разработена кола на 1000 км, пък и по принцип -като се има предвид, че досега с Голфа се радвах на 8,5-9/100 бензин/газ :)

 

Ако можеш пиши ми на мейла( la4ko11@yahoo.com), или просто копирай в един мейл инфото от старите ти постове - какви проблеми си имал и за какво да внимавам - ще ти бъда много благодарен!

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Puf Paf, дай малко обратна връзка как е TSI двигателят - аз първоначално се бях спрял на такъв, ама многото негативни отзиви и оценки в нета ме спряха, а и дилърът по време на тестдрайва ми каза, че не разрешават да им се слага газ, все още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Puf Paf, дай малко обратна връзка как е TSI двигателят - аз първоначално се бях спрял

на такъв, ама многото негативни отзиви и оценки в нета ме спряха, а и дилърът по време на тест драйва ми каза, че не разрешават да им се слага газ, все още, а аз се замислях за такава опция след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lachezar, правилно ли те разбирам че си се колебал между 1.8 TSI и 1.6 TDI? :o

 

От Еуратек специално за 1.8 ли ти казаха че не може газ или по принцип за TSI?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Puf Paf, дай малко обратна връзка как е TSI двигателят - аз първоначално се бях спрял

на такъв, ама многото негативни отзиви и оценки в нета ме спряха, а и дилърът по време на тест драйва ми каза, че не разрешават да им се слага газ, все още, а аз се замислях за такава опция след време.

 

Понеже предишната ми кола беше Octavia 2 TDI (2006), разликата със сегашния двигател е осезаема :)

 

Засега бензоновият двигател се представя много добре - тих е и ускорява плавно, особено драстично разликата със стария се усеща при скорост над 150 км/ч. Разбира се компромисът тук е в разхода на гориво - все още свиквам психологически на новите цифри, след като 10 години бях карал само дизел...

 

Понеже новата кола я взех в началото на годината и вече е на 3000км, съм събрал материал за споделяне и смятам скоро да пусна едно по-подробно представяне, очаквайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колебаех се по-скоро между 1.4 ТSI и 1,6ТDI. Иначе дилърът ми каза, че за всички TSI двигатели на Октавиа 3 в момента не разрешават да се слага газ от Чехия, защото още не били доказали, че е безвредно - не знам дали е вярно, ама само самата идея, че не е 100% сигурно, че тези

двигатели са ок с газ, а пък разхода е сериозен, ме отkaза от TSI моделите, защото за мен

беше важна не само началната цена, а и текущите разходи, защото аз не съм състезател, аз

взимам колата за семейна и са ми важни и разходите за гориво и поддръжка след като я взема.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, това обяснява защо по някое време около нова година от ценовата листа на Октавия изчезна следната забележка:

 

 

-всички TSI двигатели с мощност до 132 kW могат да бъдат оборудвани с LPG - газов инжекцион BRC Sequent Plug&Drive с гаранция от 2 години на цена от 2,380 ЛЕВА с включен ДДС.

 

Аз дори присъствах в шоурума, когато навиваха един човек за газова уредба и се сипеха доста суперлативи... Явно междувременно се е разбрало че е противопоказно или поне са се появили съмнения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Понеже новата кола я взех в началото на годината и вече е на 3000км, съм събрал материал за споделяне и смятам скоро да пусна едно по-подробно представяне, очаквайте :)

чакаме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колебаех се по-скоро между 1.4 ТSI и 1,6ТDI. Иначе дилърът ми каза, че за всички TSI двигатели на Октавиа 3 в момента не разрешават да се слага газ от Чехия, защото още не били доказали, че е безвредно - не знам дали е вярно, ама само самата идея, че не е 100% сигурно, че тези

двигатели са ок с газ, а пък разхода е сериозен, ме отkaза от TSI моделите, защото за мен

беше важна не само началната цена, а и текущите разходи, защото аз не съм състезател, аз

взимам колата за семейна и са ми важни и разходите за гориво и поддръжка след като я взема.

Ако държиш на разхода и алтернативните горива, може да питаш в Еуратек за новите 1.4 метан и 1.6 дизел. И двата са с 6 скорости и ги дават като най-икономични в гамата. За разлика от на LPG , метана май ще си е заводско

http://www.auto.cz/skoda-octavia-g-tec-79921

Редактирано от mvpenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече си избрах 1.6D, не е най-голямата бегачка, но за семейна кола е ок. Мерси все пак за съветите, но между другото дилърът не ми спомена нищо за метанови модели. Може пък и аз да съм си виновен, че не съм го разпитал, но аз така или иначе не искам метан, защото не е особено практично - големи и тежки бутилки, отнемат ти от багажника, няма чак толкова много места, където можеш да зареждаш (поне доколкото знам не са като газта - да ги има почти всяка нормална бензиностанция) и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох статията и видях точно това, което не ми харесва на метана - ще е евтино за каране, но с много малък багажник - лифтбек ще стане с 460 л, а комбито 480 (сравни го с 590/610 за комбито) - ще стане горе долу колкото ми беше голфа досега, а огромния багажник беше едно от ключовите предимства, заради които се спрях на Октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен избор си направил! :) Аз направих същият и съм очарован от колата (имайки предвид, че слизам от 3 литров бензинов Субару Аутбек 2004 година, автомат с най-високото оборудване за модела).

 

Двигателят 1.6ТДИ е напълно достатъчен да задвижва купето повече от адекватно - не е ракета, но и никъде не се задъхва, на магистрала е доста тих благодарение на дългите скорости, а разхода е страхотен. За първите 600км, от които имам 300 магистрални със 130 км/ч и 300 градско в София смесеният ми разход е 5.8/100.

 

Колата е широка, просторна и удобна.

 

Дано по-скоро е при теб да и се радваш :)

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.