Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Нова Октавия 3 :-)


Recommended Posts

Страхотен избор си направил! :) Аз направих същият и съм очарован от колата (имайки предвид, че слизам от 3 литров бензинов Субару Аутбек 2004 година, автомат с най-високото оборудване за модела).

 

Двигателят 1.6ТДИ е напълно достатъчен да задвижва купето повече от адекватно - не е ракета, но и никъде не се задъхва, на магистрала е доста тих благодарение на дългите скорости, а разхода е страхотен. За първите 600км, от които имам 300 магистрални със 130 км/ч и 300 градско в София смесеният ми разход е 5.8/100.

 

Колата е широка, просторна и удобна.

 

Дано по-скоро е при теб да и се радваш :)

Колега покажи своята красавица, пусни няколко снимки в отделна тема в раздела

Редактирано от nnenno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Lachezar

    15

  • bega4kata

    7

  • carrot

    5

  • bubaru

    4

Най-много писали в темата

Доста добри резултати си постигнал, колега! Много ме зарадва не толкова разхода, колкото че ще двигателя е ок за купето, защото това малко ме притесняваше, макар че не съм състезател. Иначе мерси за окуражаването, определено ми е необходимо, като знам каква кола карам и каква чакам:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моята е 1.4 TSI 140 к.с.изминал съм за момента 7000 км. за 4 мес., средния разход за всичките ми километри е 5.7 бензин. На дълго е около 5.2-5.3. Колата е супер пъргава и динамична, газ не мисля да и слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи излиза, че 1,6 TDI хич не е толкова икономичен колкото го изкараха от Skoda. И към момента по свидетелски показания 1,4 TSI и 1,6 TDI дават почти един и същ разход. При мен положението е като при колегата mravkakaratist 7000км за 4 мес. средния разход е 5,2л. Преди малко го гледах. Обаче 3/4 от моите километри са извънградско, а и съм икономист  ;)  Следва който тепърва ще купува да си избере, тези които вече купихме или поръчахме сме ясни  :) Нямам представа бензина или дизела са по скъпи за поддръжка. В Auto Build имаше сравнение и при 9 от 10 случая при различни производители дизелите излизаха на плюс при пробег над 25000-30000км годишно до колкото си спомням. Много трудно се избира.... Поне на 1,6 TDI данъка му е по-малко от 1,4 TSI, ама ГО му е по голяма. А де? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не вярвам някой, който си купува 1.6 tdi а смята, че разходът му ще е точно 3.8 - това няма как да стане. Моите километри станаха почти 1500, средния разход е около 5,5 l/100 km , но се има предвид, че съотношението градско/извънградско е 70:30, а климатроника е постояно включен на 22 градуса.

По принцип автомобилът е най-икономичен на извънградски път (не магистрала) - там разхода може да падне до 3-3,5 l/100 km при движение със скорост 90-100 km/h. На магистрала Тракия скоро карах на по-дълъг път - при скорост 120 km/h с темпомат на равен път разходът е около 4,5 l/100 km. Малко ме съмнява бензиновия 1,4 да даде разход под 5,3 l/100km комбиниран разход (50:50 градско извънградско) при положение, че по документи е толкова.

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,6 TDI сигурно е малко по-икономичен от 1,4 TSI, но 1-1,5 литра разлика едва ли могат да компенсират динамиката, която осигурява турбо-бензина. Аз лично избрах 1,6 само защото 1,4 TSI не е хомологиран като товарен. 2,0 TDI пък е доста по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре, юнаци, това 1.4 TSI много пестеливо го изкарахте :) Под 6 среден разход за 7000 км?

 

Моят среден за 4000 км е 9.6 :sorry: Вярно, моята е друг случай и понякога ми натежава десния крак, ама чак пък такава разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре, юнаци, това 1.4 TSI много пестеливо го изкарахте :) Под 6 среден разход за 7000 км?

 

Моят среден за 4000 км е 9.6 :sorry: Вярно, моята е друг случай и понякога ми натежава десния крак, ама чак пък такава разлика...

Eххх, как исках и аз 1.8 TSI 4x4 DSG ама съм пинтия :)  Данъка голям, ГО голяма, разхода висок. Цената на автомобила се преглъща много лесно според мен, но после..... Иначе на мене и 5,3 среден ми е много. Ама то да беше само това. Преди два дни, граско, при среден до силен трафик (абе м/у 1600 и 1930 за който е от Варна знае) с 3 спирания с приблизително еднаква продължителност, всичко 16км  - разход 9,2л. Сърцето ме заболя. Днес 99% същия маршрут и същите спирания - разход 7,4. Туй по се ядва ама.... дали не може да харчи по-малко? Щото от Skoda обещаваха друго. Маршрут Търново-Варна 240км, Варна-Балчик-Варна 70км и чисто градско 50км среден разход 5,2л. Вероятно истината е 5,6-5,8 защото 5,2 е по компютър. Сега обаче съм амбициран да проверя с колко точно лъже компа. Веднъж го излових с разлика 0,4/100 при изминати около 700км обаче не наливах аз. Уж казвам до горе ама знам ли колко пълни  ;)

Сега като гледам стойностите на колегата kamengk, моята харчи 1,0-1,2л повече от това което той е дал и е абсолютно прав, че "разход под 5,3 l/100km комбиниран разход (50:50 градско извънградско)" няма как да се получи. Невъзможно е!

Ясно е че всеки ще каже, че неговата харчи по-малко за това казвам " Мойта ми харчи много, искам по-малко или поне колкото казва производителя". Защото аз наистина карам пенсионерски.... е не винаги де ;)

Редактирано от fhman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, няма смисъл всеки да казва, че неговата харчи по-малко, защото никого не топли това... :) Аз давам реалните цифри, в други теми придружени и с снимков материал от компа, не съм особено доволен от резултатите, но... няма сега да ставаме роби на тези коли, имам още 50-60 км от първоначалната разработка и после си карам и хич не ми дреме - няма нужда да убиваме целия кеф на новата кола с разни цифри  B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пълна кола - 5 души, багаж до горе и климатик средният разход при 130 км/ч магистрално и 110-120 км/ч извънградско (50/50 като отношение магистрала и не-магистрала) - разход 4.7/100.

 

Пробвах се и да я карам до 100 км/ч - с лекота средният пада до 3.5-3.6/100, пак в същата конфигурация като товар.

 

Според мен най-голямата разлика в разхода м/у бензина и дизела е при по-големи скорости на магистралата (130 и нагоре) и пълна кола.

 

Аз съм суууупер доволен от този двигател - напълно ме удовлетворява и не съжалявам за избора си.

 

П.П. Снимки с красавицата ще кача като я измия, че от много път и каране не остава време;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва, да;) За този разход 4.7/100 е 99 км/ч.

 

Иначе ако някой се интересува от сравнение на разходите като цяло (аз така направих, преди да взема решение на кой мотор да се спра, освен тест-драйва) чета 2 места:

1. BriSkoda.

2. SprintMonitor.de

 

Там са доста обективни нещата, има и доста големи извадки.

 

Синтезирано накратко какво аз разбрах от там - 1.2ТСИ и 1.4ТСИ могат да бъдат много икономични и почти с идентичен разход на дизела ако колата не е натоварена и ако се кара с лек десен крак.

При по-сериозно натискане (разбирай поддържане на по-висока скорост на магистралата) и/или по-натоварена кола бензинките стават доста лакоми и жадни. Това е на база на мненията на доста собственици - дали е така - не знам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва, да ;) За този разход 4.7/100 е 99 км/ч.

 

Иначе ако някой се интересува от сравнение на разходите като цяло (аз така направих, преди да взема решение на кой мотор да се спра, освен тест-драйва) чета 2 места:

1. BriSkoda.

2. SprintMonitor.de

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз за разхода. В четвъртък на 27.03 получих най-после и моята Октавия 1.4 TSI. На следващия ден тръгнах от Варна за София през В.Търново и след това обратно през Бургас. Среден разход ми показа точно 6л/100км при средна скорост 96км/ч. По магистралите карах с около 120-130км/ч. На мен това ми се струва доста добър разход за бензинов автомобил с подобна мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Бяла е. Същия ден още едно семейство чакаха да си получат кафява. Двете бяха строени за получаване. Не знам как да кача снимки тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи всичко е според очакванията за разхода - при сходни условия дизела е на 4.5 - разлика има, но не фрапантна, още повече, че 1.4ТСИ е мнооого по-добрият и бърз мотор спрямо 1.6ТДИ:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Бяла е. Същия ден още едно семейство чакаха да си получат кафява. Двете бяха строени за получаване. Не знам как да кача снимки тук.

Качваш ги в сника бг примерно и после копираш адрека на изображението,в квадратчето от горе над текста където пишеш,което е като снимка и пише имаге като закараш мишката върху него :D

 

аз имам снимка на кафявата,бялата не съм я видял

032865526-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

За година и няколко месеца 3-та Шкода влиза в семейството. След Сюпърба и Йетито сега ще има една Октавия 3 комби 1.6 дизел  7DSG. Оборудване Елеганс+цвят метално сив металик, Болеро, аларма, 150000 км гаранция. След Великден ще е в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.