Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ускорението на Superb 1


Kriso

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам Skoda Superb 2005 година 2.5-163 коня.Направих чип тунинг (ремап) и на дино теста излезе че за 9 години каране са умрели само 7 коня от 163 беше на 156.След ремапа е 187 конски сили  и 390 нютон метра,ускорението беше много добро и си пушеше черно като мине 2,5 оборота,всичко си беше идеално.След известо време усетих неравномерна работа на двигателя на място и реших да направя пълна диагностика в АВТОХИТ  ( VW Стара Загора).Там "майсторите" ми казаха че една от шесте ми дюзи работи добре,а останалите 5 не ставали,вариантите били да дам 6те си дюзи и 4700лв.за чисто нови и смяната им или да си сменя разпръсквачите цената щяла да е много по-малка.Вкарах колата в гаража и свалихме дюзите,след което ги занесох на стенд в друг специализиран сервиз.Там видяхме че само "умната" дюза не прави мъгла а струя,другите си бяха в изправност.По номера на дюзата поръчах нов разпръсквач пак на Bosch и го смениха след което пак пробвахме на стенд и 6те дюзи бяха добре.Върнахме ги пак в двигателя,сменихме гарнитурите на главите и затворихме всичко както си беше и я запалихме.След пробно каране усетих че двигателя работи идеално и това трептене беше изчезнало,но няма нищо общо с предишното ускорение.Колата работи по-добре,но не ускорява както преди и не пуши.Реших да направя едно почистване на турбо,интеркулерите и смукателните колектори.След 3 дневно разглобяване и масло до лактите почистих всичко,турбото не беше много мръсно,но в смукателните колектори имаше доста мръсотия.Сложихме всичко обратно и пак имаше добър ефект,но ускорението не е същото и черният облак от ауспуха го няма. :( Ходих и в различни сервизи и ми казват че всичко работи и е в нормите няма проблеми,а колата ми не варви както преди.    Моля ви за помощ :plate_please:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са сложили оригиналния софтуер на мястото на моднатия в някой от сервизите?Върви ли поне както преди да я чипосаш...

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са сложили оригиналния софтуер на мястото на моднатия в някой от сервизите?Върви ли поне както преди да я чипосаш...

Много е вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са сложили оригиналния софтуер на мястото на моднатия в някой от сервизите?Върви ли поне както преди да я чипосаш...

Не са от сервиза кадето сложиха чипа казаха,че софтуера не може да се изтрие или да се смени без да имат необходимата техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали има вьзможност старият разпръсквач като е "пикал" вместо да прави мъгла да е вкарвал повече гориво и от там да идва проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.