Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Баланс на гуми


Recommended Posts

Да питам нещо, особено гумаджията на форума  :P :

 

Нормално ли е ( случва ми се за 2-ри път вече, при различни гумаджийници) следното : слагам чисто нови гуми , пробвам ги веднага - не бият . След 50-100 км започват да бият леко между 60-80 км/ч  при спиране и на 130-140 км/ч при ускорение. Карам ги така 200 км и отивам в същата гумаджийница . Свалят гумите и 4-те искат нов баланс . Примерно Л-30, Д-15 . Така и четирите. След баланса нещата се оправят . Случвало ми се е 2 пъти с два чифта чисто нови гуми в две различни гумаджийници.  Улягат ли , наместват ли се , превъртат в джантата докато са мазни със сапун ли/ веро ?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да ти превърти гумата по джантата е................! Просто нямаш толкова коне за да го направиш  ;)  Но ако все пак това те съмнява, може да драснеш една четричка с креда на гумата срещу вентила и така ще разбереш дали да се завъртяли, но е малко вероятно. Чувал съм подобно нещо за един много силен мерцедес, но не съм виждал на живо.

Не мога да ти дам обяснение защо ти тресе след първият баланс а след втория се оправя. Но със сигурност мога да ти кажа, че не трябва да има такива големи разлики след като са ти направили баланс и след ден-два да им показва коренно различни неща!  Това е характерно за проблеми в закрепването на джантата към вала на машината. Ако ръкохватката или резбата са износени може да се получава така, че на всяко качване на баланса да отчита различни стойности. 

 

Ако ти бие при спиране, но иначе не тресе, знаеш къде може да е проблема. 

Редактирано от masterOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне , ти гледаш ли ги дали мият джантите и дали свалят старите тежести , щото на мен ми се е случвало и двете неща ... на една голяма верига гумаджииници ми монтираха зимните гуми барабар със старите тежести и резултата беше ... а таз есен ми метнаха новите зимни гуми на Фобията без да погледнат , че по джантите има едно кило италианска кал и като ги измих и им ги закарах се учудиха как така има разлика в баланса след два дена и от 20 - 40 гр. на страна станаха изведнъж 10-15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това ще е култово- да превърти гумата................  :)

 

Реално , ако си карал в дъжд и кал/пясък.....да има по бордовете събрана мръсотия и така да са ги балансирали . А вторите да са ги зачистили. Все пак от вътрешната част като има мръсотия насъбрана по борда (поне на железарките) се получава биене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като има кал каде лепят баланса? На мен също ми се е случвало. Обяснението беше олягане на гумите. Иначе два пъти един след друг ми се случи да си намирам балансите забити в подкалниците и смених гумаджиите. А това за превъртане - че тя ако превъта и ще изпуска по пътя на логиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне , ти гледаш ли ги дали мият джантите и дали свалят старите тежести , щото на мен ми се е случвало и двете неща ... на една голяма верига гумаджииници ми монтираха зимните гуми барабар със старите тежести и резултата беше ... а таз есен ми метнаха новите зимни гуми на Фобията без да погледнат , че по джантите има едно кило италианска кал и като ги измих и им ги закарах се учудиха как така има разлика в баланса след два дена и от 20 - 40 гр. на страна станаха изведнъж 10-15.

Това и на мен ми се е случвало - като измият гняста, и балансът на джантата доста забележимо се променя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.