Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ELM327 + Torque


maiden

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Закупих си ELM327 Bluetooth адаптер от ebay и забелязвам следната аномалия в live данните, които наблюдавам с Torque за Android : 

когато наблюдавам "Throttle Position" параметъра и дам газ до край показанието е 88%, а не 100%.

Когато отпусна газта, тя се връща до 11%, вместо до 0%. Веднага ми идват на ум разни неприятни неща, че например ЕТ са ограничили максималната газ с някакъв EEPROM параметър, защото колата е лизингова. Чел съм подобни теми за PSA автомобили.

Някой има ли идея и собствени впечатления?

Колата е Octavia MK2 1.4 TSI 2012 и върви като изоглавена по моите стандарти  :rolleyes:

Редактирано от maiden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта на място ли я даваш? Защото някои коли имат ограничение за оборотите на място. Колко са ти оборотите при газ докрай? Няма такива ограничители защото колата била лизингова. Поне за Шкода не съм чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.