Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia V/RS TSI 220 DSG - Сребърната


Recommended Posts

Здравейте фенове на марката !

 

От няколко дена съм горд собственик на Octavia vRS 2,0 TSI / 220 к.c. /  6DSG .

 

Колата беше поръчана на 04/02/14 на 29/03/14 беше произведена и на 18/04/14 си я взех ;) Всичко стана много бързо и в срокове за което съм много щастлив , защото има коли които са поръчани много преди моята и още не са влезнали в производство още заради многото поръчки и  успеха на новата Октавия !

 

Избрах комби като семеен автомобил .

Бензин защото не карам на дълги разстояния.

Автоматик защото често има задръствания и ми е по лесно така.

Брилянтен металик просто защото ми харесва и не се набива на око :P

Имам черен пакет и затъмнени прозорци.

Кожен пакет с червени шевове който хич не е лош !

Джанти 19-ки Extreme.

Columbus навигация ..... и т.н.

 

 

За сега не мисля да променям нещо по колата но първото което ще е височината  - просто всичко друго за мен  няма забележка а пък и аз съм малко непретенциозен радвам се на простите и семпли неща :)

 

Някоя друга снимка :

 

IMG_9078_1280.jpg?lgfp=3000

 

IMG_9056_1280.jpg?lgfp=3000

 

IMG_9096_1280.jpg?lgfp=3000

IMG_9104.jpg?lgfp=3000

 

IMG_9110_1280.jpg?lgfp=3000

 

IMG_9042.jpg?lgfp=3000

 

:eusa_clap: Браво на Шкода и Жозеф Кабан .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • rsof

    24

  • bega4kata

    20

  • Alpinjuga

    6

  • La Furia Roja

    5

Най-много писали в темата

Браво колега, със здраве да си я караш и много безаварийни километри и по-малко време в задръствания! Много ми харесва комбито, а и цвета (дано не се обиди Сами), но най-много ми харесва от всички варианти и с черният пакет е направо........

Височината заради визията ли ще я променяш или заради поведението в завой? Не носи ли 5-10мм фланци поне отзад?

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, чудесен Шкодак! Фланци, по-тесни от 13-14 мм, няма как да се сложат на оригинални джанти, щот няма кво да центрира джантата :eusa_think:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,страхотна е.Със здраве да си я караш.Няма нужда нищо да променяш според мен.Перфектна е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завиждам!  :) Браво!  :eusa_clap: Страхотен автомобил! Честито! И много, много хубави емоции с него!

 

П.П. Външния вид е идеален и не мисля, че има нужда от каквито и да е промени.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна е,безаварийно,със здраве да си я караш....... :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

Редактирано от ILYA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много и се радвам, че ви харесва !

 

За съжаление не съм е карал много и впечатленията не са много , но за момента нямам никакви забележки.

 

Да искам чисто визуално да е направя по ниска , но имам малки колебания относно функционалноста на кола след това. Трябва да се внимава много особенно като влизам в подземни паркинги , наклоните са много големи и ще застъргва отдолу. Ще видя един ден за сега просто ще свиквам да е карам и да внимавам с джантите!

 

За фланци - да стават съм сигурност на H&R 15mm. VA / 20mm.HA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много и се радвам, че ви харесва !

 

За съжаление не съм е карал много и впечатленията не са много , но за момента нямам никакви забележки.

 

Да искам чисто визуално да е направя по ниска , но имам малки колебания относно функционалноста на кола след това. Трябва да се внимава много особенно като влизам в подземни паркинги , наклоните са много големи и ще застъргва отдолу. Ще видя един ден за сега просто ще свиквам да е карам и да внимавам с джантите!

 

За фланци - да стават съм сигурност на H&R 15mm. VA / 20mm.HA

 

Има 5мм фланци които също стават (остават 9-10мм, достатъчни за центриране на джантата). Ако се слагат 15 да не стане малко много - 19" със същото ЕТ ли са като 18"?

Според мен не е висока колата. Почти съм сигурен, че с фланци ще изглежда така:

http://parkers.bauercdn.com/Images/Cache/PageFiles/69043/0x340/Oc_016.jpg

На много хора няма да им хареса, но на мен ми пълни душата, въпреки че не е РСка!

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 5мм фланци които също стават (остават 9-10мм, достатъчни за центриране на джантата). Ако се слагат 15 да не стане малко много - 19" със същото ЕТ ли са като 18"?

Според мен не е висока колата. Почти съм сигурен, че с фланци ще изглежда така:

http://parkers.bauercdn.com/Images/Cache/PageFiles/69043/0x340/Oc_016.jpg

На много хора няма да им хареса, но на мен ми пълни душата, въпреки че не е РСка!

Като на снимката само с фланци няма да стане  ще трябва и окачване да стои така !

 

 

Тук момчето е  с H&R 15мм./20мм.

 

20140401_185108.jpg?lgfp=3000

 

Ама с окачване на IS Racing.

 

 

Вчера получих малък колет с изненада за моята красавица :

 

IMG_9117.jpg?lgfp=3000

 

За който се интересува номера е : 5Q1864551

 

Вече е монтирано и скоро ще има снимков материал с малко обяснения как става  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

 

P.S.>>Ей, значи продължават да не го слагат фабрично този елемент!!!

Да което за мен е много странно при положение ,че струва около 20 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и как се заменя с оригинала,за не повече от 20 минути и то със снимките .Надявам се да бъда полезен на някого в този случай!

 

1.Трябва да демонтираме дръжката за отваряне на предния капак . Има един щифт(на снимката в червено) който се издърпва назад  и дръжката се демонтира.

 

IMG_9119.jpg?lgfp=3000

 

2.Махаме капачката която е върху главата на винта и го развиваме.

 

IMG_9120.jpg?lgfp=3000

 

3.След това изкарваме и щифта на която беше завъртян винта.

 

На снимката се виждат всички елементи които демонтирах до този момент.

 

IMG_9122.jpg?lgfp=3000

 

4.След това следва най-неприятната и трудна задача с разглобяването на пластмасата на колоната(иска се сериозно дърпане не е много лесно).

 

IMG_9124.jpg?lgfp=3000

 

5.Веднъж разглобена остава да махнем старата подложка и да сложим новата.

 

IMG_9127.jpg?lgfp=3000

 

IMG_9128.jpg?lgfp=3000

 

6.После по обратния път сглобяваме всичко както си беше.

 

Ето го и крайния резултат :

 

IMG_9135.jpg?lgfp=3000

 

Според мен стои някак си завършено така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.