Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум при превключване на скоростите


bushido

Recommended Posts

        Здравейте колеги!

Близо година само карах и се радвах на шкодичката, но дойде време и за първият проблем. :(

При превключване на всяка една скорост се чува шум . Ако има някакво значение по-силно го прави когато ускоря колата повече-при бавно каране едва се забелязва, но го има. Шумът мога да ви го опиша така: всеки е завъртал на пръста си разбит лагер-нещо средно между ромолене и стържене.И се чува точно сякаш някакво колелце се завърта за около 1-2 секунди и спира. Шумът се появява и при натискане на съединителя по време на скорост без да се превключва. Това ме навежда на мисълта, че най-вероятно е или съединител или маховик (дано да не е второто, че като им знам цените :o ) Иначе скоростите се включват перфектно и на място и в движение, няма буксуване, педала си е все същият като мекота, съединителя си отделя на същото място и на място като натисна съединителя при работещ двигател няма промяна на шума.

Отидох при моя майстор и му показах проблема и след празниците ще му я карам. Така просто от слушане не може да се каже какво е-явно ще се отваря за да се види съединителят и маховикът. Аз лично натам се насочвам. Някой ако е имал този проблем го моля да сподели с какво се е сблъсквал.

Редактирано от bushido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.