Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Индикация за къси светлини на таблото - Felicia 1.6 MPI AEE, 1997


Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

Не ми свети лампичката за включени къси светлини на таблото на Felicia 1.6 АЕЕ, 97 година.

Ограденото в червено:

e7a5c39994d3eb5c.jpg

Кой бушон да проверя? :rolleyes:

 

Благодаря ви предварително!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти свети само индикатора , а светлините работят по-добре свали таблото и провери лампата да не е изгоряла , инак бушоните са №7 и №8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти свети само индикатора , а светлините работят по-добре свали таблото и провери лампата да не е изгоряла , инак бушоните са №7 и №8.

Точно - светлините работят, индикатора спря да свети ;)

Трудно ли се сваля таблото да проверя дали лампичката не е изгоряла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипкаво е ... сваляш крайните тапи на редовете с бутоните , капачето от ляво и това на духалките в среда и почваш да развинтваш винтове , след което сваляш долния капак на кормилната колона и бъркаш между пръта на волана и таблото и издърпваш жилото на километража , след което сучеш всичко докато излезе ако не ти се сваля волан инак със свалянето му е песен после са кабелите и на края по обратния ред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-налгледно.post-9963-0-11840000-1399402517_thumb.jpgpost-9963-0-03594000-1399402541_thumb.jpg

Само дето това е само началото - според някои колеги трябва да свалиш и волана, за да махнеш таблото с уредите, но става и без да го сваляш (ама си е гадничко).

Освен това можеш да разкачиш жилото и без да бъркаш отдолу, ама ДъБестФорман обича да му е трудно  :P

След като разкачиш кората, изтегляш я напред колкото можеш и бъркаш зад нея - за да откачиш жилото и буксите. После откачаш самото табло с уредите (внимавай с щипките) и го измъкваш. Без да махнеш геврека ще ти е трудно, но не е невъзможно.

Крушките отзад са два вида (вадят се със завъртане) и се различават по пластмасовия цокъл, затова най-добре с изгорялата в ръка да търсиш (бяха по 3-4лв. бройката преди около година)

Успех 

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Благодаря ти, явно ще трябва да се сменя тая крушка, защото проверих бушоните и там всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Няколко дена след като крушката за къси светлини угасна, спря да ми свети заден ляв стоп (габарити, спирачки и заден халоген), след няколко дни ми угасна и цялото табло. Трябваше да отида на жичкаджия, който ми отстрани всички проблеми  срещу 80лв. Сега вече имам индикация и за габарити на таблото, а тая лампичка дори не съм подозирал, че я има.

111be770486ff0f1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега 100% не са ти работили и аварийните и целия проблем е при кормилния прът като въртиш волана с годините кабелите се протъркват прави късо и гори бушона, имах абсолютно същия проблем дори някъде из форума съм пускал тема.
П.П. Някой ако може да даде ел. схема на кабеляците които минават в купето. Предполагам разликите в модификациите са минимални.

Редактирано от petkov23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.