Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Южнокорейският производител Nexen започва доставка на гуми за моделите "Октавия" и "Рапид" на Шкода


Recommended Posts

Съгласно това прес-съобщение от сайта на Nexen Tire Co.: http://int.nexentire.com/pr_nexen/news/news_view.asp?idx=101 от началото на 2014 г. Октавия и Рапид ще се доставят вместо с Bridgestone - с гуми  Nexen N’blue HD. Моля, притежателите на Октавии и Рапиди с доставка от 01.01.2014 г. да потвърдят това.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия си дойде в края на февруари с Континентал и слава Богу.

А за тези корейци - щели да строят завод в Чехия, най-вероятно Шкода са правили пазарлък за гумните с Континентал (които също имат завод там) и са избрали по-добрата цена, поне що се отнася за по-бюджетните автомобили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да е за добро. Моите летни гуми като са Goodyear Exelence и какво - толкова са шумни, че се замислям да ги сменям. а това им е едва трети сезон, който тепърва започва. И най-странното е, че се бях загледал в разни NEXEN-и :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Този въпросен модел nBlue HD май не се оказва никак зле. Примерно в теста за 2012 г. на autoexpress, са класирани на 3-то място: http://int.nexentire.com/product/test_result.asp?testYear=2012 Ще ви уведомя, когато ми пристигне Шкода-та, със сигурност ще е с такива гуми (от ЕТ така споменаха с половин уста). И това с гумите и тестовете (въобще на различни продукти) често е субективно или нагласено. За Нисан-а преди две зими купих Dunlop SP Winter 3D. Били уж много добри, но за мене нямат поведението на лед и сняг на заменените BFGoodrich.

   Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласно това прес-съобщение от сайта на Nexen Tire Co.: http://int.nexentire.com/pr_nexen/news/news_view.asp?idx=101 от началото на 2014 г. Октавия и Рапид ще се доставят вместо с Bridgestone - с гуми  Nexen N’blue HD. Моля, притежателите на Октавии и Рапиди с доставка от 01.01.2014 г. да потвърдят това.

 

Поздрави.

 

За мое огромно съжаление се оказа прав - днес ми пристигна октавията и установих,че са ме обурудвали с чисто нови Nexen :-(

Вече с такива щели да идват...

   Този въпросен модел nBlue HD май не се оказва никак зле. Примерно в теста за 2012 г. на autoexpress, са класирани на 3-то място: http://int.nexentire.com/product/test_result.asp?testYear=2012 Ще ви уведомя, когато ми пристигне Шкода-та, със сигурност ще е с такива гуми (от ЕТ така споменаха с половин уста). И това с гумите и тестовете (въобще на различни продукти) често е субективно или нагласено. За Нисан-а преди две зими купих Dunlop SP Winter 3D. Били уж много добри, но за мене нямат поведението на лед и сняг на заменените BFGoodrich.

   Поздрави. 

Дилърът и той това ми каза, щял да ми праща линк за доказателство (колко са хубави), ама в повечето случаи тези тестове се оказват менте - печели този производител, който плати най-много... Ще видим, дано се окажат поне отчасти читави, че не ми се сменяват веднага гуми.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Изобщо да не ти пука, Лъчо. Това не трябва да ти разваля настроението, което трябва да е приповдигнато - дочакал си новата си Шкода. :) Честито! По принцип гумите, с които идват от завода автомобилите са "ширпотреба" и са по-зле, отколкото да си купиш нови от магазина. След като от Шкода са поръчали на Nexen гуми, значи отговарят на изискванията. Покарай и сподели, ако обичаш, мнението си как се представят гуметата. 

 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   По принцип гумите, с които идват от завода автомобилите са "ширпотреба" и са по-зле, отколкото да си купиш нови от магазина.

Абсолютно НЕПРАВИЛНО!!!

Точно частите които се в граждат първоначално в автомобила са с най добро качество.Онтася се и за гумите.Купи си от Бг. гуми и 99% ще са с ниско качество,ще се напукат след 2 год.Ще се изкривят,ще са с най ниското качество от поточната линия.Вносителите в Бг. на гуми внасят най ниското качество .Примерно ,купи си Континентал от БГ и на първата дупка са с бабуна.А оригиналните Континентали с които идват Шкодите са железни.Но на гумите си има едни означения за класа ,и борда и цената им съответно е друга,но за да е ефтина за Българина,тук се внасят най нисък индекс на борд и качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

   Не знам дали е неправилно, твърдението ми може да е вярно или невярно. Не съм съгласен с тебе. Купувал съм и Континентал, и Юнироял (за джип), които се търкалят по доста разбит черен път. Досега, вече три години няма проблем, не са се изкривили, нито за напукани. Да не говорим, че при този черен терен джипа се разкекерва като жаба и натиска върху едната гума е многократно по-голям от натиска върху останалите. Кал (гумите стават 1/3 по-високи), буксуване, камъни....

   За Нисан-а купувам вече втори комплект нови гуми от България - Вредещайн - първите Спортрак 3, сега Спортрак 5. При Спортрак 3 - крива гума на шестата година, но при нашите пътни условия - това е нормално. В един момент няма как да избегнеш ямите и дран.....няма как да се отрази на качеството на гумата.  

   При гумите, мисля, че няма как да има компромис с качеството. Може да има недостатъци при проектирането, дизайна на шарката, сместта да не е сполучлива, но техническото изпълнение (производството) следва да е първокласно. При производството на гуми (и на джанти) всяка произведена гума  (или контролен екземпляр от дадена партида) преминава през обстоен контрол на качеството и ако се констатират пропуски - брак (съответно на цялата партида). Друг е въпросът, че в България пътищата са различни от западните. Съвсем друг е въпросът, свързан със стареенето на гумата, с нейното съхраняване, с правилното ѝ напомпване (защото по-ниските или по-високите атмосфери от препоръчваните са бич за гумата).

   Като писах по-горе, че стандартните гуми, с които идва автомобила са "ширпотреба", имам предвид, не, че са 2-ро или 3-о качество, а, че не са върховите модели на съответния производител.

   Престанете да се заблуждавате, че сме второ качество държава. Новите ви автомобили второ качество ли са?! Автомобилът и за Ханс, и за Георги се произвеждат в един завод, на една и съща поточна линия. Проблемът с качеството съществува, но той се дължи на факта, че в България е пълно с ментета, фалшификати, на които слагат марките на реномирани производители. Тъй като се занимавам професионално с тази материя, не мога да ви гарантирам, че у нас можете да си закупите оригинален парфюм, примерно. Или известните луксозни чанти на Louis Vuitton - китайчетата произвеждат такива качествени ментета (или, както е модерно напоследък - реплики), че е изключително трудно да ги различиш от оригинала, прозведен от или под контрола на притежателя на марката.

 

   Поздрави.

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, Стиви се готви за защита пред ВАК :rolleyes:

По отношение на гумите - дано да не се повтаря историята с бикоборките :eusa_think: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на гумите - дано да не се повтаря историята с бикоборките :eusa_think: 

Превод за неразбралите - гуми Матадор, които се оказаха страшни дървета.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Стефан, поясни, моля, че ми стана интересно. 

Пояснявам: до преди 6, 7 години Октавиите масово излизаха от завода с Матадор Елит 2, които максимум след 10-15к ставаха "пластмасови".

 

П.П. Гога, изпреварил си ме...

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

   Покорно благодаря за превода, разбрах. Дано не се получи и сега така.

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я наследих с Dunlop,които пак бяха страшни дървета.Купих си Конти от Бг и съм много доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята дойде с Goodyear Eagle NCT5 и беше чудна гума до третата година. После - тц.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията пък дойде с Matador Stella MP15 и нищо лошо не мога да кажа за гумите. Представяха си се добре 35к км. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много от начина ви на каране - гумите с посредствени характеристики стават за водачи будисти - които са над нещата и релаксират докато шофират /напълно разумен начин за шофиране между другото /

аз съм хулиган малко / в рамките на разумното стествено / не че нямам красиви снимки от камери на КАТ де :P - не усетя ли емоцията на TDI през деня - какъв е смисъла - по-добре да си купя SDI

Като се знам как карам - Continental e изборът ми за зимни и летни - Ferodo Premier накладки и Pagid RBF спирачна течност

така че изборът на гуми зависи от стилът ви на каране

Nexen не бих избрал - следя доста тестове за гуми и сайтове - не съм чул да е топ марка - всъщност всяка чисто нова гума е добра - въпроса е колко дълго може да остане добра

Вчера имаше сняг по Петрохан / обилно вода и кал+пясък на асфалта - дори и Kormoran Runpro B2 се справиха добре при моето каране - Форд Конект 1,8 TDCI - но като се опекат след жегите - едва ли догодина ще карам така спокойно

А точно този модел на Матадор е музикална гума - вие на умряло в ми минор - веднага ги изхвърлих - а бяха на 30 хил / като купих Фабията от Еуратек /

Редактирано от веселин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и за Самсунг и LG никой не беше чувал едно време, ама сега са сред водещите производители на електроника. Ще видим как се държат Nexen-ите, пък ще споделя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За мое огромно съжаление се оказа прав - днес ми пристигна октавията и установих,че са ме обурудвали с чисто нови Nexen :-(

Вече с такива щели да идват...

Дилърът и той това ми каза, щял да ми праща линк за доказателство (колко са хубави), ама в повечето случаи тези тестове се оказват менте - печели този производител, който плати най-много... Ще видим, дано се окажат поне отчасти читави, че не ми се сменяват веднага гуми.

 

Добре де, виж я колата ти как се държи - пък тогава вече мисли за смяна.

Тъй какво можеш да кажеш - още без да си я покарал малко?

Нексен - все пак са корейски, а не китайски......

А корейците правят доста читави неща, и гуми, и електроника, а и паметите Самсунг, за компютри - са най-добрите в света.

Да не говорим за колите - повечето модели на Киа са по-издръжливи от доста модели на Ауди и Мерцедес.

Тъй че не ги отписвай корейците...... :eusa_naughty:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С три телевизора Самсунг вкъщи мога сериозно да заявя - досега не съм попадал на нищо корейско, което да е читаво. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, виж я колата ти как се държи - пък тогава вече мисли за смяна.

Тъй какво можеш да кажеш - още без да си я покарал малко?

Нексен - все пак са корейски, а не китайски......

А корейците правят доста читави неща, и гуми, и електроника, а и паметите Самсунг, за компютри - са най-добрите в света.

Да не говорим за колите - повечето модели на Киа са по-издръжливи от доста модели на Ауди и Мерцедес.

Тъй че не ги отписвай корейците...... :eusa_naughty:

 

По-невярно мнение не бях чел. Мога да те затрупам с дефектирали памети Самсунг. Но ми е ясно, че просто серията е скапана. А за колите - повечето модели на Кия са концептуално 10 години назад, особено в частта двигател. Инфото го натрупах от руски форуми, когато четох около 3 месеца преди да "скоча" на Yeti-то.

Разбира се, не отричам корейските продукти, но в този забързан свят все нещо няма да е доизкусурено, за да бъде пуснато преди конкуренцията....

Дано гумите са хубави - какво от това, че съм с GoodYear, като се пластифицираха на третата година. В такъв случай не е ли по-добре Nexen на половин цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи скапана серия памет?

Ако си й вдигнал напрежението на слотовете, от биоса, с цел да изстискаш още мъъъъничко производителност - ами то е ясно, че паметта след 2 месеца ще стане на нищо, и ще трябва да я сменяваш. 

Аз шест компа имах в къщи - всичките с памети Самсунг, и всичките работеха перфектно. Обаче не съм ги форсирал - поради което паметите им сигурно си работят и до ден днешен, и не отварят никакви проблеми.

Но колкото качествени памети съм гледал, с какви чипове са - Корсар, Гейл, Мушкин, скъпите Апачери, Трансценд - всичко е с чипове Самсунг.

И това едва ли е случайно - тъй мисля.

Иначе за за Кия - аз не коментирам концепцията, за нея е ясно, че не е най-новата - а и все отнякъде трябва да се икономиса.

Коментирам изработката - че почти винаги е перфектна. При това става въпрос за коли не от премиум класа - в които доста неща не са от най скъпите, и дето доста се икономисва - и от материали, и от всичко.

Но въпреки това, дори и самите германци признават, че много модели на Кия и на Хюндай са забележимо по-надеждни - от къде-къде по-скъпи модели на Ауди и на Мерцедес.

Тъй че пак ти казвам - не подценявай корейците.....  :eusa_naughty:

Пък за гумите - ще ги видиш, ще покараш с тях, и ще прецениш.

Иначе то е ясно, че на кола, струваща 30-40 хиляди, няма да сложат върхови гуми......

Но все си мисля, че Нексен са на светлинни години от Матадор - които монтираха по едно време на Шкодите.

Някой помни ли Матадорките - какъв боклук бяха?

Пък за другите марки, примерно за Гудиър ти и сам го казваш - пластифицирали са се на третата година........

За какво говорим тогава?

Ако Нексен са нови, и са на половин цена - дори и да изкарат същите тия три години, пак ще си на далавера.

А след това вече - ще ги мислиш нещата.

Или ако толкова не те кефят - нови гуми винаги можеш да ги продадеш, и да вземеш нещо друго.

Но първо виж дали си струва да го правиш - пък после действай.

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво?

Моите също. Станаха твърди. И почнаха да губят grip-a.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.