Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Октавия RS


Recommended Posts

... Гаражът ми е тесен и е твърде вероятно при излизане вратата да опира бялата стена с ръбчето си....

Колега,

аз си сложих подложка за паркет на стените, където се отварят вратите. И от две години женами си забива с кеф вратата в стената и нямам никакви поражения по колата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Alpinjuga

    12

  • bega4kata

    9

  • La Furia Roja

    6

  • mordo

    4

Най-много писали в темата

Колега,

аз си сложих подложка за паркет на стените, където се отварят вратите. И от две години женами си забива с кеф вратата в стената и нямам никакви поражения по колата :D

Не разбирам от строителни материали,но явно това е нещо като корк или пресована дървесина-т.е. меко и не сваля боята при контакт. Както и да е-даваш ми идея,вместо да слагам лайсните. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

аз си сложих подложка за паркет на стените, където се отварят вратите. И от две години женами си забива с кеф вратата в стената и нямам никакви поражения по колата :D

:doubleup:

И аз съм така само че малко по-професионално съм го изработил. Просто имах необходимите материали от работа. Но това е без значение, важното е че като излизаме през която и да е врата, вратата се забива в стената без никакво притеснение и си излизаш.

Колега BlueSoulReaver предпазните лайсни за вратите като ги видях на сайта на супершкода каде са ги сложили, и веднага се отказах от тях. Според мен абсолютно нищо не пазят. Особено при отваряне на вратата към стена, вратата влиза в контакт със стената по-високо, а не където е лайсната. Тя като ти дойде колата ти сам ще видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проблеми с гаражите е наистина добре предпазващия материал, да се слага на стените , вместо на вратите. Аз си бях взел един материал за  звукова изолация по колата ама още си стои подпрян на стената. И добре поема ударите с вратата. Той е нещо тип 0,5 мм пенополиуретан. Не е стиропор, не е на топчета, плътен е. Май от Практикер съм го вземал. Продава се на плочи. Сега съм сложил две такива плочи от двете страни на стените. Ако иска някой може и да си изреже ленти и да си ги залепи на стената, в зоната където вратите ще удрят стените. Корк също става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

с любезното съдействие на колегите rsof и stefanl най-накрая успях да се справя със задачата с повишена трудност по слагане на метален футрест

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/97153542/IMAG0828.jpg

 

На външен вид определено много повече ме кефи, иначе като практичност по-скоро нулева :)

 

За по-нататък бих си помислил дали да сменя бутоните за прозорците с такива от Голф с хром

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво.Много е красиво,защото интериорът, в частност педалите придобива завършен вид.Аз ще го поставя този фуутрест на моята Шкода със сигурност.За хрома не се замисляй,защото ще залепне.Мен също ме зовът  :BangHead: подобни подобрения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Един подарък днес в пощата, но с известна доза разочарование:

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/97153542/IMAG0926.jpg

 

Поръчах го от амазон, защото пишеше ОЕМ и защото ме мързеше да ходя до дилърите на Фолксваген. От много мързел - вместо ОЕМ дойде опаковано в пликче с китайски надписи по него :D на пръв поглед също така му липсва двойния ход на бутона за пълно и частично затвяране на прозореца :( Това при мене и без друго работи когато си иска, ама все пак трябваше да го има. Все пак може би ще пробвам да го инсталирам, да видим какво ще стане, ако не си връщам старото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един подарък днес в пощата, но с известна доза разочарование:

 


 

Поръчах го от амазон, защото пишеше ОЕМ и защото ме мързеше да ходя до дилърите на Фолксваген. От много мързел - вместо ОЕМ дойде опаковано в пликче с китайски надписи по него :D на пръв поглед също така му липсва двойния ход на бутона за пълно и частично затвяране на прозореца :( Това при мене и без друго работи когато си иска, ама все пак трябваше да го има. Все пак може би ще пробвам да го инсталирам, да видим какво ще стане, ако не си връщам старото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

 

Един подарък днес в пощата, но с известна доза разочарование:
 
 
Поръчах го от амазон, защото пишеше ОЕМ и защото ме мързеше да ходя до дилърите на Фолксваген. От много мързел - вместо ОЕМ дойде опаковано в пликче с китайски надписи по него :D на пръв поглед също така му липсва двойния ход на бутона за пълно и частично затвяране на прозореца :( Това при мене и без друго работи когато си иска, ама все пак трябваше да го има. Все пак може би ще пробвам да го инсталирам, да видим какво ще стане, ако не си връщам старото

 

 

И аз си поръчах същото...и зеленото свети по слабо на тези бутони от оригиналните и много дразни!

Редактирано от Favorit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.