Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 1: 1.9 TDI 90 к.с или 4х4 6 скорости 90 к.с.


someone7

Recommended Posts

Колеги, бих искал да ви попитам дали маховикът при 1.9 TDI 90 и 110 к.с. е еднакъв? Доколкото разбрах (ровейки се из интернет :book_1: ) няма значение дали двигателят е AGR или ALH - маховикът е същият ? :book_2: Забелязах, че има и комплекти за замяна на двумасов с обикновен. Това някой от форума правил ли го е и какъв е резултатът, защото съм чувал,че замяната на двумасов с обикновен (твърд) маховик може да доведе до проблеми с двигателя . . . :derisive:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това някой от форума правил ли го е и какъв е резултатът, защото съм чувал,че замяната на двумасов с обикновен (твърд) маховик може да доведе до проблеми с двигателя . . . :derisive:

Много хора са го правили и няма никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това е добре като факт. Гледам,че в ebay.co.uk цените на такъв заменяем комплект маховик+съединител са ~ 450 лв. Определено е доста добре икономически  :boast:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това е добре като факт. Гледам,че в ebay.co.uk цените на такъв заменяем комплект маховик+съединител са ~ 450 лв. Определено е доста добре икономически  :boast:

тома цена на демпфер ли е?

без доставката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тома цена на демпфер ли е?

без доставката?

С доставка 100лв, с монтаж 100лв.

Ремонта излиза приблизително 20% от ценатана такъв автомобил.

На мен този процент ми се вижда доста висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега velinsl, ето ти линк от Ebay.co.uk за цената на комплект твърд маховик+съединител :

http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-OCTAVIA-1-9-TDI-DUAL-MASS-REPLACEMENT-FLYWHEEL-CLUTCH-KIT-90-110-1-9TDI-99-/121038873558?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3ASkoda%7CCars+Type%3A1.9+TDI%7CModel%3AOctavia&hash=item1c2e7aa3d6

 

Доставката в Англия е безплатна! Т.е. ти даваш адреса на куриерска фирма,доставяща от Англия до Бг (има няколко такива,не споменавам конкретна,да не звучи като реклама). Ползвал съм много пъти услуги на такива - доставката до Бг (офис на Еконт например) ще е 20-30 лв. Значи цялата работа излиза 145 £ ~ 363 лв. , доставка ~ 30 лв.  Да кажем общо около 400 лв. Труд не зная колко е,ама и 100 да е - за около 500 лв. проблемът е решен. МИсля,че това  е много добра цена, в сравнение на комплектите, които гледам из интернет - около 700-750 само закупуване на маховик + съединител. Ако греша - нека някой даде актуална цена на двумасов маховик+съединител :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук обаче говорим за "no-name" твърд маховик. Производител... някой си.

 

Единствения "марков" кит с едномасов до колкото знам е на Valeo. Цената му преди 3 години беше около 700лв. комплекта. Сега може и да е паднала. Другия вариант е маховик на старо от 1Z и само нов съединител сакс/валео/люк, така се връзва на около 300-400 лв. с "маркови" железа.

 

За сравнение двойномасовия сакс комплект (това е най-евтиния вариант) е някъде около 700 кинта.

 

100 кинта смяна е малко оптимистично, в София цената масово е по-висока. 100 кинта е с връзки.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тук обаче говорим за "no-name" твърд маховик. Производител... някой си.

 

Упсссс....... този факт ми беше убягнал, Цецо 75! :unsure: Имайки предвид това, цената за сигурно качество наистина се "върти" около това хубаво трицифрено число 700  :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Другия вариант е маховик на старо от 1Z и само нов съединител сакс/валео/люк, така се връзва на около 300-400 лв. с "маркови" железа.

употребяван мисля че и от 2.0 16v ABF маховика става

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ще използвам темата да попитам Октавия 1 1,9 ТДИ 90 к.с. 4х4, какви обороти държи при определена скорост (примерно при 100 км/ч) на пета предавка (петстепенна кутия). Уточнявам, че е 4х4, защото ако не се лъжа главното предаване е по-късо (по-голямо предавателно число) отколкото при модификациите само с предно, но не съм сигурен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Значи ..... 4х4 май отпада,а и не съм рибар или offroad-любител. B)  В "четирикраките" ме привлече 6 степенната скоростна кутия.

Относно Помпа - дюза съм много резервиран. :unsure: Със сигурност са здрави двигатели,но се притеснявам да не стане някой фал с дюза/ите и ....да съжалявам бързо,че съм се решил на дизел.

 Колега,да разбирам ли тогава,че каквато и Октавия (1.9 ТДИ 90 к.с.) да взема в диапазона 2002- 2004 г. все ще е ALH ? Разбрах,че всички ALH са с турбо с променлива геометрия, но и всички ли са ПД или има и някой без?

П.С. Ако премина на вариант Б - бензин - 1.6 ли е най-здравият двигател там? :eusa_think:

 

Не бъди резервиран - помпа-дюзата е отработена технология, и достатъчно безпроблемна. Е, разбира се, ако не й сипваш посредствено масло, тоест от някакъв неясен източник, а и боклучиво гориво - от място, където е много вероятно да го кръщават.

То и от най-добрата бензиностанция да сипваш, няма гаранция, че няма да ти заредят някакви боклуци.... Но все пак, вероятността е много по-малка.

За моторите - не търси определен мотор. Явно Цецо това иска да ти каже - като ти казва да не робуваш на някакви определени догми.

Просто търси кола в добро състояние - това е основното.

И за 4х4 - дори и стандартната минава почти отвсякъде - ако боравиш внимателно с педала на газта и на съединителя, а и ако знаеш какво правиш. 

А конкретно за дюзите - можеш да ги видиш и с Вагкома, как се държат, и ако някоя прави проблеми - ясно, няма да купуваш.

Макар че по сервизите се намират и втора ръка, и не струват толкова скъпо.

Не че са и евтини де..... То е ясно, че някои неща при дизелите са по-скъпи.

Но се развалят много по-рядко, пък и като ги направиш - дълго време няма да се сетиш за тях.

Основното, когато си търсиш читаво возило - огледай го добре, и не сам - а вземи и някой приятел.

Четири очи - е по-добре от две.

Иначе тук достатъчно е писано къде и какво да гледаш.....

Просто го прочети всичкото, и действай.

И следи обявите - изпадат и доста подходящи. С

Само трябва да ги следиш внимателно!

Пък ако нещо не ти е ясно - и тук ще питаш, и хората ще ти кажат всичко. :friends:

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.