Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

СЪСКАНЕ (СВИСТЕНЕ) при натискане на спирачката - Skoda Rapid 1.2tsi


zapriang

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Няколко дни след закупуването на колата(Skoda Rapid 1.2tsi 86Hp, с 5г. гаранция), може би вследствие на това, че е с доста добра(за класа си) звукоизолация, при изключено радио и вдигнати прозорци започнах да чувам СЪСКАНЕ(или СВИСТЕНЕ, наподобяващо звук от ръчна помпа) при натискане на педала на спирачката.

Иначе всичко друго се и перфектно – спира добре, има спирачна течност, поддържа обороти, педала не e твърд, ...

Има ли някой опит с такъв проблем(ако това е проблем) и има ли смисъл да се ходи в ЕТ, все пак става дума за спирачки?

Редактирано от zapriang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не разбирам - всички ли са така или друг няма подобен проблем???!!!

Все пак ми се струва, че не е нормално. Ще я закарам в ЕТ, да видим какво ще кажат те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм им я показал.

Говорих с тях - казаха да я закарам.

Днес или утре ще я свърша тази работа и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох темата и аз се заслушах за това съскане, но при мен липсва или не го чувам. Шумоизолацията на колата по мое мнение е зле, но двигателят е доста тих особено като загрее и поне той не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм им я показал.

Говорих с тях - казаха да я закарам.

Днес или утре ще я свърша тази работа и ще пиша.

 

Абе, skodko е в ЕТ, бе човек! Това ти казва :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на skodko i shaft.

Бях в ЕТ и наистина ми казаха, че това е нормален шум от триене ...

Сега вече съм по-спокоен ;)

След 10-на дена ще качвам, а след това и спускам Шипка и тогава ще ги видим ги спирачките на какво дередже са :)

И един въпрос към skodko - Ако преглеждам грешките с ВАГ-ком-а, може ли да имам някакви проблеми с гаранцията, защото съм почти сигурен, че някъде по компютъра остава следа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви грешки :)Моята е 2007 и нямаше грешки последния път,а твоята е прясна още.Карай си я и си прави си кефа :)Иначе няма да има проблеми с гаранцията ако я прочетеш...Даже и гаранционни чипове предлагат :D .Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.