Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Метални джанти за Skoda Rapid 1.2tsi 86Hp


zapriang

Recommended Posts

Решил съм да си купя метални джанти за зимните гуми (така съм си свикнал), но не мога със сигурност да разбера какъв е точния размер.

В книжката към колата дават единствено 6Jx15. Поразравяйки се, открих и почти съм сигурен, че пълните характеристики на джантата са:

Size-15"/6.00.15; PCD-5x100; DIA(централен отвор)- 57; Offset - ET38.

Пълна сигурност обаче нямам, т.к. това не е потвърдено от официален документ.

По принцип би трябвало 15" джанти от vw golf 4  стават, но и в това не съм сигурен:(

Ако някой е по-навътре с материята - да помогне.

Редактирано от zapriang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж само размера на гумата си – нещо като 195/55 R15 и на джантата, която ще взимаш - 15" / 6J. 

Пример: гума свалена от стоманена джанта с размер 185/65 R14, не пасна на алуминиева джанта 14-ка със същия централен отвор, болтово разстояние и марка, защото беше по-тясна – размера 185 (ширина на гумата - шарката/грайферите) беше по-голям  от тази на 14" 7J джанта (цифрите са на изуст за илюстрация).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нови оригинални аз като търсих бяха почти колкото нови ляти като цена

на мен в един магазин ми казаха че от фолцваген не пасват

ама дали е така незнам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5Х100 е размера на първите генерации Фабия и Октавия ... искаш 15" - вземаш от Октавия , искаш 14" - вземаш от Фабия ... само не знам на централния отвор какъв е размера ... за какво пък трябва да са нови като ще ги търкаляш зимата в лугата :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нови оригинални аз като търсих бяха почти колкото нови ляти като цена

на мен в един магазин ми казаха че от фолцваген не пасват

ама дали е така незнам :)

   Стават и от VW. Оня ден ми предлагаха в близката гумаджийница 17" лети от Cross Polo, но нямам намерение да се возя на каручка. И аз мисля да търся за зимата железни джанти, но втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благогаря за отговорите!

В крайна сметка и аз търся втора употреба, та за това питах за VW golf 4!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.