Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Основен ремонт на двигател на шкода 120 л


triki1972

Recommended Posts

Здравейте 

имам няколко въпроса относно основен ремонт на двигател на шкода 120 л и ще Ви бъда безкрайно благодарен ако ми отговорите.

Имам почти всичко необходимо като инструменти и нови части за предстоящия ремонт но каталозите и книгите които имах ги дадох преди 7 години на един (приятел) и така и не ги видях вече но както и да е.

Въпросите ми са:

основен лагер за колянов вал с означение  (В 1241 624 6-К) нормален или ремонтен размер е и ако е кой ремонт е

основен лагер за колянов вал с означение  (В 1241 626 6-К) нормален или ремонтен размер е и ако е кой ремонт е

основен лагер за колянов вал с означение  (В 1241 627 6-К) нормален или ремонтен размер е и ако е кой ремонт е

 

биелен лагер за колянов вал с означение (В 1244 187 6-К) нормален или ремонтен размер е и ако е кой ремонт е

биелен лагер за колянов вал с означение (В 1244 189 6-К) нормален или ремонтен размер е и ако е кой ремонт е

биелен лагер за колянов вал с означение (В 1244 190 6-К) нормален или ремонтен размер е и ако е кой ремонт е

 

колко е момента на затягане на основните лагери на коляновия вал

колко е момента на затягане на биелните лагери на коляновия вал

колко е момента на затягане на ремъчната шайба към коляновия вал

колко е момента на затягане на зъбното колело на веригата към разпределителния вал

колко е момента на затягане на кобиличния вал върху цилиндровата глава

колко е момента на затягане на болтовете и шпилките на цилиндровата глава спрямо блока

колко е момента на затягане на маховика към коляновия вал

колко е момента на затягане на притискателния диск към маховика

 

има ли белези върху маховика за монтажното му положение спрямо коляновия вал

 

колко трябва да е аксиалният луфт на коляновия вал и как се измерва

 

имам чисто нова цилиндрова глава и въпросът ми е нужно ли е да мине през шлайф за всеки случай или директно се монтира (става въпрос за повърхността където ляга гарнитурата клапаните ще ги препасна)

 

монтажно положение на буталата според означенията на челото на буталото 

 

колко (стотни или десети от милиметъра) трябва да е освободена втулката на биелата спрямо буталния болт

 

колко трябва да стърчат ризите над повърхността на блока

 

email:

triki1972@abv.bg

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от triki1972
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Ето тук е каталогът в електронен вид: http://skoda-katalog.eu/ekatalog-105-120/katalog/

А тук качвам синята книга за Шкода 105/120: http://www.filedropper.com/sinq

А тук зелената: http://www.filedropper.com/azremontiramskoda

Имай предвид, че в тях информацията е за първите 105/120 и промените след 1984-та година не са отразени.

Това е английското ръководство на издателство Хайнес, където има допълнения и за новите модели: http://www.filedropper.com/estellemanual

Вярвам, че на повечето въпроси ще намериш отговорите. Ако останат още въпроси, питай, има и още източници :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

зелената книга на Хорст Илинг вчера ми я даде един приятел и снощи четох но вътре не ги пише повечето неща за които съм писал в първия си пост а мен ме интересуват точно защото искам като ще правя работа да е качествена.

Имах 5 вида книги за шкода и каталог за части с каталожни номера и т.н. всичко което е произведено го имаше описано и можеше да се открие каквото те интересува но както писах по горе ги дадох на един (ПРИЯТЕЛ) и в момента нямам нито една.

Благодаря Ви за отзивчивостта; постовете и линковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.