Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia III 1.4 TSI DSG


Recommended Posts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

351 лева опция са 17-ки TERON доколкото виждам!

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, джантите са Teron, поръчах ги допълнително. Цената им беше около 350 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Супер е , следващия път те чакаме на Шкода събор!

 

И този път ми се искаше да дойда, но все пак малката, т.е. дъщеря ми, е на първо място. Все още трябва да подреждам нещата по приоритети :).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красива е много и джантите наистина и стоят идеално :eusa_clap: ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красива е много и джантите наистина и стоят идеално :eusa_clap: ,

 

Ако си спомняте, Октавия 2 RS имаше един модел джанти Zenith. Точно тях много харесвах. Тъй като Teron-а е много подобен на тях, затова ги поръчах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъщерята на колко години е?Щото ако ходи все ще има с кого да си играе!

 

Ходи, ходи, вече е почти на четири години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря на всички за пожеланията, дай боже всекиму нови и по-хубави коли.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!

 

Цветът е супер, карай със здраве и безаварийно. Хубаво стои цветът, още по-хубаво щеше да е комби :) (шегувам се, лични предпочитания)

 

Пробвай все пак километража като се поразработи колата и да ни уведомиш:) Как се държи DSG-то? При мен понякога реагира с 1-2 секунди забавяне при тежко маневриране напред назад - не е драма, просто ми направи впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Честито и от мен!

 

Цветът е супер, карай със здраве и безаварийно. Хубаво стои цветът, още по-хубаво щеше да е комби :) (шегувам се, лични предпочитания)

 

Пробвай все пак километража като се поразработи колата и да ни уведомиш :) Как се държи DSG-то? При мен понякога реагира с 1-2 секунди забавяне при тежко маневриране напред назад - не е драма, просто ми направи впечатление.

 

Досега съм карал до 180 км/ч. Но има още потенциал. DSG-то е мудно при леко натискане на газта при тръгване, тъй като веднага превключва на втора скорост - само около два метра изминава на първа. Но ако натисна по-дълбоко газта, се изтрелва и кара повече време на първа. След това превключването между останалите предавки е мигновено. Ако карам на ръчен режим или на S-режим, превключването вече е достатъчно бързо. Когато маневрирам, също е мудно, но не бързам за никъде. След този случай с детето в Стара Загора очите ми са на осем, като маневрирам, а преди ми бяха само на шест.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Към навъртени 1000 км. при мене DSG се "отпуши" - за да превключи от ниските към високите предавки се нуждае от по-високи обороти, а достигането им става по-бързо със същия натиск на педала на газта. Само едно ме притеснява - от време на време (при студен двигател), при потегляне (при плавно и много леко подаване на газ), DSG се замисля докато превключи от 1-ва на 2-ра, съответно - 2-ра на 3-та предавка и вдига оборотите до 2500. Все едно, че съм подал газ на свободна скорост. Дано не е проблем в зародиш на DSG, че си е....разправия. Уж от VW твърдят, че са модернизирали DQ200, пък да видим. 

 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е колaтa, брaво! Желaя ти безaвaрийни километри и дa си я кaрaш с голям кеф ;)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда супер. Много безаварийни километри да й навъртиш и да й се радваш дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вече си имам "дизелов" капак.

Много ме дразнеше да му гледам ребрата, а още повече лошо боядисаната вътрешна страна под тях:
http://ilkotakev.snimka.bg/automobiles/skoda-octavia.824582.33496600.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли осезаема разлика в нивото на шума от

 

Вътре определено няма, колата е достатъчно тиха и без тази изолация. А за отвън не мога да преценя - и да има разлика, сигурно е минимална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.