Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лош радиоприем АМ/ФМ на Амундсен


Recommended Posts

Здравейте,

 

Дойде време и аз да се похваля с Ок 3 комби Елеганс, 1.6д ръчни скорости. Колата е на две седмици, чаках я 4 месеца.

 

Описание на проблема: Радиото с Амундсен работи добре на DAB, на ФМ бих казал че е задоволително, но няма абсолютно нищо на АМ (MW+LW, чува се единственно шум). При сканиране или ръчна настройка на АМ не се намира и наченък на станция, но се чуват атмосферни смущения от гръмотевици при буря.

Ще се консултирам с местният дилър, но до колкото четох в нета, се налага допълнително инсталирате на адаптер за да стигне захранването до RF усилвателя, който според руските форуми е монтиран близо до антената.

Радио-антената по същество мисля че е на задното ляво стъкло, а за навигацията на покрива.

Прочетох още, че може от дисплея да се провери дали въобще се подава захранване към усилвателя от радиото чрез натискане на бутона MENU за 10 секунди, но при мен излизат единственно софтуерните версии и това остава неясно.

Явно е някакъв доста срещан проблем, че и на всичките събратя от VW го има.

Има ли някой колега, който може да окаже съдействие ако се е срещал с този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, на AM  ( MW + LW както ги наричаш) никога няма да хванеш нещо. Там просто няма радиостанции. Имаше преди в комунизма , но тогава се изискваше поне 1м антена. Дори случайно да хванеш нещо там качеството е меко казано отвратително.

 

п.п.   за пръв път чувам някой да слуша АМ .  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На средни вълни - MW- предава все още 'ХОРИЗОНТ', но няма предавател близо до София. Предавателите са Дулово, Кърджали, Разград, Видин, Търговище,  Шумен. На дълги вълни - LW- съвсем нищо няма.Така че приемникът работи - не трови хората в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще се учудите колко хора слушат на АМ особенно като знаеш че най-близкият град е на 300км където има ФМ и ДАБ.

Определено радиото наработи на АМ а забелязвам, че и ФМ е по-глух от старата ми кола с оригинално радио форд и 20см антена на покрива.

Локацията ми е същата, очаквах с новата кола да слушам същите станции както и преди. Определено радиото неработи на АМ.

Може би фабрично му е зададено да няма Ам/ФМ а само ДАБ в усилвателя на антената или на друго място. Мислех ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели, в руските форуми е описан допълнителен кабел, който се слага до усилвателя и подобрявал значително ФМ и АМ се появявал.

ПП. успих да си ъпдейтана профила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Да, значи малко по темата. След посещение на дилъра за около час, вече радиото функционира и на АМ, но впечатленията са ми че е много глухо. Само привечер и през ноща се чува по-добре, през деня сигнала е доста слаб. Според мен проблема е в малката за СВ антена на страничното стъкло. Пътувам винаги по един и същи маршрут, със старята кола с радио от 90-години на СВ и антена на покрива винаги съм слушал една английска станция през цялото време, без значение дали е нощ или ден и сезон с малки вариации в нивото на сигнала. Сега нещата са с пъти по-зле. Сигурен съм, че едно марково авто-радио от 80-те с варактори ще разбие отвсякъде тази цифрова кутия :) на СВ но техническия прогрес върви напред! То вече неостанаха АМ предаватели. Но намерих решение - от телефона с tunein, стрийм към Амундсена по bluetooth, работи, но се чува многи чисто, някакси ми липсва шума на етера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.