Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от радиатора при пуснат климатик


vp81

Recommended Posts

Здравейте,

Днес карах за пръв път колата дълго време с пунат климатик и като влезнах в София, започнах да чувам от вън шум като от вентилатор на компютър задръстен с прах. Като спрях колата и изключих климатика, но не и двигателя, излезнах и чух, че е от радиатора. Чувал съм така да бучат радиаторите на някои коли при пуснат климатик в жегата и на място, но не очаквах да е толкова силно при нова кола. Бих се радвал ако някой сподели опит. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега не съм чувал въобще вентилатора да работи - може би просто когато е на 1-ва степен е много тих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да попитам колегите с Рапиди,как им се справят климатрониците при тези вече по-високи температури?Преди време във форума,бяха споделяни мнение,че климатроника бил сравнително по-слаб.Така ли е или е въпрос на субективна оценка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се окажат прави колегите - просто се е включила втората степен на вентилатора и той тогава си е доста шумен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато спреш климатика шума остава ли или не. Предполагам, че при спрян климатик ако шума също спира значи е по скоро от климатика. И обратното ако шума остава и при спрян и при работещ климатик, тогава може да е от вентилатор или друго. Мисля, че е логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато спреш климатика шума остава ли или не. Предполагам, че при спрян климатик ако шума също спира значи е по скоро от климатика. И обратното ако шума остава и при спрян и при работещ климатик, тогава може да е от вентилатор или друго. Мисля, че е логично.

Колега, точно при включен климатик тръгва вентилатора. Почваме да разтягаме локуми вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига, наистина! Днес, преди градушката, при 31 градуса бях набичил климатика максимално - като слезнах от колата се чуваше сякаш ЗИЛ се набира. Спокойно си карайте колите и това е. Шумна си е перката, с този диаметър и потокът въздух, който завихря - как няма да е шумна. ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.