Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръка за манометър


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Може ли да ви питам за съвет за манометър - някой може ли да препоръча хубав такъв, възможно най-дискретен, но надежден всепак.

 

Ще се слага на Сеат Ибиса (от описанието), така че трябва да е с червена подсветка, за да не става цигания :( (по този повод приемам и препоръки за място където да го скрия възможно най-елегантно - варианта на колонката не ме кефи хич).

 

Мерси предварително на всички отзовали се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друмник и ЕМ Комплект 33 по едно време продаваха много тарикатски манометри - тъй че виж в техните сайтове.

Иначе манометъра е най-добре да го сложиш на централната конзола. Или ако държиш да ти е пред очите - по-добре да е отляво, до колонката.

Така хем ще се вижда добре, а хем и няма да ти отвори проблеми - в случай че стане някоя авария. В смисъл - няма да се врежеш в него, недай Боже - и да си повредиш очите.

Имаш предвид манометър за налягането на турбото, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите :) За налягане на въздуха става въпрос, да. Че колата не е заводска и така не си е работа. Онзи ден изплю един маркуч и стана "мани бегай"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, това на Stack е много приятно (че даже го има с бял фон, каквъвто ми е на мен километража). Мерси за идеята, предполагам подсветката може да се смени така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм сигурен, че може да се разглобява, без да се счупи. Нещо ме гложди мисълта, че май имаха различни цветове, но незнам дали търговеца в ибей ги има на склад.

 

Реално на мен бялото светене много ми харесва как се получи. То по дефоулт свети ужасно силно и аз му сложих един резистор - получих много мека бяла светлина. Така реално денем и нощем изглежда по един и същ начин, не се вижда, че свети, все едно си се виждат бели нарисувани цифри. Но това е за черния с бели надписи. Незнам на обърнатия въобще какво са направили.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси за инфото. Няма как да се отвори наистина. Другия вариант е да сменям на километража подсветката с бяла (и без това ми се иска). Ама бял километраж с бяла подсветка май не е най-добрата идея на света :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега не знам колко е хубав тоя дет аз ползвам води се "тип VDO" не е от красивите простичък е направен но мери точчно поне на моята 1,8Т. Подсветката се сменя с диод или крушка по твой избор и е евтин вариант. Цената е 40 лева ако не се лъжа. Има и с бял фон отзад.
976.jpg

Редактирано от Felmon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята :) Аз съм още на етап умуване обаче, защото се чудя къде да го сложа в колата - хем да не се набива на очи, хем да се вижда докато караш, а не да се взираш някъде на м*йната си и да не виждаш за части от секундата пътя пред себе си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко е хубав тоя дет аз ползвам води се "тип VDO" не е от красивите простичък е

Всъщност точно това му е хубавото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най близо от това да не откъсваш очи от пътя е на колоната попринцип, така мисля аз де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз умувам по тази тема.

А какъв обхват подбирате? Важно е да се знае колко надуват турбините, така че стрелката да се движи в обхвата на уреда, а не да прави минимално движение.

 

А някой знае ли какво налягане прави турбото на 1.2tsi 86Hp?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то под 1.5 бара не съм виждал така или иначе по пазарите, мисля , че ще ти стигнат :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам колко е хубав тоя дет аз ползвам води се "тип VDO" не е от красивите простичък е направен но мери точчно поне на моята 1,8Т. Подсветката се сменя с диод или крушка по твой избор и е евтин вариант. Цената е 40 лева ако не се лъжа. Има и с бял фон отзад.

976.jpg

Това  е модела, а и обхвата е перфектен (за повечето коли)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.