Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

120L за първа кола?


dique

Recommended Posts

Здравейте момчета,

Нещо съм се запалил по 120ка..Струва ли си 120ка за първа кола ? Баща ми едно време имаше, ама аз тогава мразех колите и той я даде за скрап. Сега обаче от както имам книжка, адски много съм луднал точно по този модел, но не съм сигурен дали си струва, понеже нямам опит с ремонтите и като цяло техниката на колата (само шофирам). Възможно ли е да се намери 88-90' що годе запазена и да може да се приведе в надежден вид ? Струва ли си въобще да го обмислям или да се насочвам към някъв голф таратайка, колкото да се каже че имам нещо ? А от финансова гледна точка ? Благодаря :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл.

 

Мога от опит да кажа, на мен такава ми беше първата кола. Относно надеждност си имат някои пословични слаби места, като тук във форума има доста по-компетентни колеги и могат да обяснят в повече детайли - основно как се оправя.

 

Аз много си я харесвах, лека е, не е много шумна, абе нежно върви :) За първа кола не е лошо - ако искаш имидж ще казваш, че двигателят е отзад - като Порше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...понеже нямам опит с ремонтите и като цяло техниката на колата (само шофирам). ...

По-добре се огледай за нещо друго, на което да се учиш - недей да си поредният съсипал задномоторка (и без това останаха малко).

Не го приемай като обида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, предполагам няма да успея да я направя такава както я виждам в главата си, поради липса на знания и финанси :D Какво бихте ми предложили в този ценови диапазон (до хилядарка), което да изглежда малко по-младежко и надеждно ? 

 

п.с. да, Шкодилака не изглежда младежки, но аз си имам представа в главата каква бих я направил с малко мерак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф, Фелиция, Фиеста - имаш избор - отваряш сайтовете за продажба на автомобили и избираш.

Лично аз имам впечатления от Фиеста-та - евтина поддръжка, непретенциозен автомобил, добър е за млад шофьор. Фелицията също става, но е малко по-скъпа за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост и 3-те модела са адски грозни :D Искам аз евтина количка, която ако евентуално реша да я правя (уредих се с доходоносна работа), да стане красивичка. За жалост нищо не може да се доближи до черен мат 120ка с висок спойлер :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост и 3-те модела са адски грозни :D Искам аз евтина количка, която ако евентуално реша да я правя (уредих се с доходоносна работа), да стане красивичка. За жалост нищо не може да се доближи до черен мат 120ка с висок спойлер :(

 

Щом те кефи търси здраво и със сигурност ще намериш.

Не прави компромиси със себе си!

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постарай се да я съхраниш

всички задномоторни Шкоди са коли с чар и индивидуалност , при социализъма това беше колата на инакомислещите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потрай малко и си купи кола, когато събереш достатъчно пари. За 1000лв. ще купиш един курник. Бърза работа нямаш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се метне на нещо новичко и лъскаво, ще си остане само карач - на стара кола ще може да се учи. Като го остави един-два пъти (гадно е, ама се случва) и ще се научи. И после щом му е мерак на младежа да скача на 120 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е лошо, като за първа 120-ка 

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/48229-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-skoda-120l-1987%D0%B3/

 

После ако има желание и средства, малко нови ламарини и може да се превърне в някоя нова клубна красота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,че нещо но за 3 или 4 път забелязвам някой от форума да казва не си вземай шкода не е за тебе ...... 
Здрасти от мен аз съм на 20 ;до сега съм имал 2 шкодички и няма по голяма зарибявка от тази кола.Мойто мнение е вземай каквото ти е на сърце ако си я обичаш и поддържаш нямаш грижи.Стара кола ама минава от където си пожелае с колкото хора искаш :D не знам от къде и идва силата ама няма грешка.Малко са инати ама трябва да и говориш :D Не е трудна за поддръжка аз почнах от познание за двигатели и коли 0% :D .Всичко е написано има книжки тук е писано също много .Желанието е важно  успех!    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Не ,че нещо но за 3 или 4 път забелязвам някой от форума да казва не си вземай шкода не е за тебе ......

Здрасти от мен аз съм на 20 ;до сега съм имал 2 шкодички и няма по голяма зарибявка от тази кола.Мойто мнение е вземай каквото ти е на сърце ако си я обичаш и поддържаш нямаш грижи.Стара кола ама минава от където си пожелае с колкото хора искаш :D не знам от къде и идва силата ама няма грешка.Малко са инати ама трябва да и говориш :D Не е трудна за поддръжка аз почнах от познание за двигатели и коли 0% :D .Всичко е написано има книжки тук е писано също много .Желанието е важно успех!

А защо не споделиш какво направи с първата ти 120-ка?

 

 

 

 

Че е зарибявка вярно е . Аз омачках една на 50 000 км докато ми дойде акъла в главата, и съжалявах много .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не споделиш какво направи със първата ти 120 

Каквото съм направил си е моя работа. Не мисля,че вие сте хората, които определят кой каква кола да кара или да си купува. Аз я използвам за занимавка и ежедневка. Колкото мога й давам, но не съм човека от ретро парада, който я държи в гараж и я кара 1 път в годината. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега. Ние не определяме кой каква кола да кара, човека сам пита и иска мнение, а ние му казваме за добро. Не ОПРЕДЕЛЯМЕ просто изказваме мнение, съвсем различни са нещата! А и доста от хората си ползват 120-ките за ежедневки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах Каквото съм направил си е моя работа. Не мисля ,че вие сте хората  който определят кой каква кола да кара или да си купува.Аз я използвам за занимавка и ежедневка.Колкото мога и давам , но не съм човека от ретро парада  който я държи в гараж и я кара 1 път в годината. 

Поздрави ,.

 

Васко, не виждам какво общо имат ретро парадите с темата.

Моята 120ка съм я карал 20г. като ежедневка. Не си мисли, че е расла в саксия. Много истории мога да ти разказвам за нея. И все хубави. Пожелавам ти и ти да екплоатираш твоята 20г. и след това да я направиш да изглежда, като за ретро парад.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко, не виждам какво общо имат ретро парадите с темата.

Моята 120ка съм я карал 20г. като ежедневка. Не си мисли, че е расла в саксия. Много истории мога да ти разказвам за нея. И все хубави. Пожелавам ти и ти да екплоатираш твоята 20г. и след това да я направиш да изглежда, като за ретро парад.

 

Поздрави.

Върви обяснявай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.