Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Налях 4литра бензин вместо дизел....


strazhara

Recommended Posts

Здраейте

Без да искам се разсеях и налях 4 литра бензин в дизеловата си Октавия 1.9тди 110к.с. ASV мотор(роторна помпа). Усетих се навреме, но белята я направих аз, след което се посъветвах с близки приятели дизелджии и те ме посъветваха да напълня резервоара до горе. Напълних с 56 кила максмоушан дизел до горе и се получи микс от 56към то 4литра бензин. Запалих, тъй като бях далеч от дома и засега съм минал 300км и пак долях до горе 14литра. За тези изминати километри не забелязах никаква промяна в движение на място или  паленото на студен или топъл двигател. Майстора при, който я бях обслужвал ме посъветва да доливам на по-чести интервали резервоара и да не карам с големи обороти( то и без това си карам пенсионерски с 90км с около 1900оборота).

Та въпроса ми е в това дали, ще имам някакви последствия върху двигателя или някой ако е патил да сподели?

Предварително ви, благодаря!

Редактирано от strazhara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно . Зимата по бензиностанциите слагат бензин в дизела да не замръзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявaй колегa, зa 4 литрa бензин нa фонa нa 56 нaфтa, не би трябвaло дa имaш aбсолютно никaкви проблеми. Товa, което съм чувaл дa се прaви в подобни ситуaции, освен допълвaнето до горе с нaфтa е, дa се добaви двутaктово мaсло, кaто идеятa е, че бензинa нямa смaзочните свойствa нa нaфтaтa. Инaче рисковото в еднa тaкaвa ситуaция е не моторa, a помпaтa, тя според мен е по "чувствителнa" нa този тип грешки ;)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за успокоителните отговори, но просто немога да си го обясня как стана. В първия момент бях хванал пищова за дизела, звънна ми телефона, оставих го и после пак посегнах и съм хванал този за бензина. Но никой не ми е виновен, аз сам си го направих. :(

И така да питам тогава, колко масло да сложа на пълен резервоар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълни резервоара с дизел и карай. Проблема е, че бензина има свойството да се самозаплава (колкото по-ниско октановото число, толкова по-лесно) при сгъстяването на въздуха в цилиндъра и има опасност от детонации. Т.е. колкото по-разреден е тоя бензин толкова по-малко ще има вреда за двигателя (детонациите го разрушавата - буквално). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Значи да разбирам в моя случай Maxx Motion 100 е бил по-доброто зло?

В някой сайтове чета, че е добре да се сложи 2т синтетично в пропорция 1:200. В моя случай на 60литра дизел - 0.300гр масло.

И последно имам в къщи останоло към 500гр 5W40 пълна синтетика от последната смяна на двигателното масло, та може ли да ползвам него вместо 2т пълна синтетика.

Редактирано от strazhara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И последно имам в къщи останоло към 500гр 5W40 пълна синтетика от последната смяна на двигателното масло, та може ли да ползвам него вместо 2т пълна синтетика.

:eusa_naughty: Абсолютно НЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не доливай масло - само нафта. 4л. бензин не са толкова много и с няколко доливания ще оправиш нещата. Същите ядове си докара чичо ми, само дето той наля половин резервоар - без масло, а с доливане на всяка бензинджийница се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Последно да вземам ли от ОМВ  двутактово синтетично масло и на цял резервоар около 250-300гр. или да карам с пълния до горе микс от Макс Мотоушан дизел и Макс Мотоушан бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ядове дори и само 10 литра за беше сложил нафта.

Тия бензини не са това, за което ги мислим, че са.

 

А относно маслото - тия помпи може и само на масло да се карат. Друг е въпроса, че излиза по-скъпо. Приятел ми е казвал, че вървят по-добре от на нафта с маслото. Цената обаче на масло и на нафта са несъпоставими.

Редактирано от velinsl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя твой приятел изтърбушил ли е катализатора ;)

 

@strazhara, аз не бих рискувал катализатора със слагането на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пудренето преди да ми я продадат бяха заменили катализатора с тръба. Ходих да видя цените на 2Т маслото но синтетиката е много скъпа, може ли с минерално пак бездимно или да купувам по-скъпото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости! Ако все пак ти се дават пари поне ги дай за "скъпото".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти тоз резервар с гориво вече не го ли изгори.

Масло 2Т бездимно ала бала. Карай колата и несе притеснявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами въртя ги вече съм минал 780км и съм долял  още 35кила макс моушан дизел. Не, съм наливал масло, както мислех да правя до последно. Засега нямам никакви оплаквания или разлики в работата на машината.

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега искам да те попитам нещо. Имали някакви поразии по колата. Вчера налях 4,7 литра бензин Махх Мотион 100 в Ауди а4 2 тди 2008г. Както и теб и мен ме посъветваха да долея дизел и да разреждам. За съжаление още щом запалих двигателя светна лампата на двигателя. След 200 км изчистих грешката и долях 14 литра дизел. Но грешката се появи отново и светна лампата. Чудя се дали да източа горивото или да карам и да доливам. Мерси за отговора предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Моят двигател е с роторна помпа и като четох по различните форуми се оказа, че е доста всеяден. При мене даже не усетих и промяна във вървежа при карането, нито пък ми е светила лампа. Аз напълних догоре резервоара с  Макс Моушан дизел и поне засега от навъртяните 1000км нямам проблеми, но все още на 300км доливам догоре да го разредя още повече.

Твоята кола е доста нова(вероятно помпа дюза) и щом е светнала лампата се посъветвай с някой майстор дизелджия по-новите мотори.

Но нека кажат по запознатите колеги от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комън рейл е. Няма проблеми като цяло. Днес и лампата угасна. Всички казват наливай и карай. Обадих се до ауди и там ми казаха да източа горивото.Но явно се случва... Поне количеството бензин не е много...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами излиза по около 80гр бензин на литър гориво за 60литров пълен до гърловината резервоар(по книжка 55литра).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.