Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Губене на мощност - Skoda Superb 2.0tdi 2007г.


ivancho111

Recommended Posts

Здравейте.колеги!Пиша ви във връзка с един проблем по колата,който отскоро започна да се появява и изглежда доста притеснително.
Карайки си с 120-130км/ч,колата изведнъж загубва към 95% от мощността си.При подаване на пълна газ оборотите се увеличават,но с много малко(може би от 2000 до 3000 оборота за 15-20 секунди).
Любопитното е,че при рестартиране на двигателя в движение,проблемът изчезва.
Случвало ми се е вече 2-3 пъти и се тревожа да не се повтори по време на някое по-рисково изпреварване.
Ако някой има представа къде може да бъде причината,то нека да сподели
Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбото ти влиза в авариен режим.Сигурно ти е зацапана геометрията,закачи я на комп.за да се види за грешка,може и някой клапан за управлението на турбото да е заминал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не прави "рискови изправарвания" дори когато колата ти работи перфектно.

при толкова мъртъвци на пътя в България - няма да спра да се учудвам на такива изказвания....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не прави "рискови изправарвания" дори когато колата ти работи перфектно.

при толкова мъртъвци на пътя в България - няма да спра да се учудвам на такива изказвания....

Колегa, не се обиждaй, но с четене нa морaл нямa дa помогнем нa колегaтa, дa не говорим, че едвa ли имaш поглед към стилa му нa шофирaне :)

 

Към колегaтa с проблемa - не споменa дaли ти светлa някоя лaмпa нa тaблото, когaто зaгуби мощност? Според мен също пренaдувa и влизa в aвaриен режим, нaй-добре я зaкaчи и виж грешките преди всичко ;)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не се обиждам. Просто мене са се опитвали да ме утрепат с рисковано изпреварне достатъчно на брой пъти - за да проклетисвам като чуя такава реплика.

Не смятам подбора на думи "рисковано изпреварване" за правилен. Ако е рисковано - не би следвало да се изпрерва, тъй като това застрашава човешки живот.

А какво точно има в предвид колегата под тези думи, не мога да кажа, само предполагам.

Затова го и съветвам, да не прави рисковани изпреварвания, защото няма смисъл да се утрепе или да утрепе некой друг.

Всеки ден в новините ги има такива случаи.

Но като цяло в БГ - човешкия живот не струва много - така че - карай да върви.

И тъй като това е офтопик - аз не мисля повече да пиша, че ще стане манджа.

 

 

А що се отнася до колегата - има из форума няколко теми относно турбо пълнене и скапани дебитомери.

Нещата изглеждат доста подобни.

Имаше една дълга тема започната от Грейс - за една Фабия и там доста неща са казани за забиване на муцуната.

Ако я открия - ще пусна линк тук.

 

 

Ето я и темата по въпроса:

 

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/39093-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-19-tdi/?hl=%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви помоля само да се придържате към темата. За офтопика си имаме говорилня. Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.