Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

125-проблем със спирачките.


AZNP

Recommended Posts

Привет любители на задномоторния свят! Проблемът с Баба Мишка е следният: когато натискам педала се чува съскане, педалът е изключително мек и колата почти не спира-трябва да си помагам с ръчната спирачка.При натиснат до пода педал,мек като коприна трябват 10 метра за да спре напълно. До обяд спираше приемливо за скорост от 30-40 км/ч, повече не посмях да вдигна. После се наложи да спра по-рязко  за да пусна една бабка на пешеходната пътека и след резките спирачки светна лампата, която сигнализира, че съм дръпнал ръчната.  И спирачките вече тотално отказаха. Проблемът не е в сервото, маркучът му е здрав, педалът си е твърд, когато двигателят не работи. Става мек, когато запаля. Също има течност в казанчето с бистър цвят. За последните 2-3 години това е третия път, в който ми прави проблеми със спирачната помпа. Въпросът ми е : къде в София има майстор, който ще си свърши работата както трябва,по-специално човек, който се занимава все със стари Шкоди и знае какво прави. Търся майстор, защото автомобилът не е мой, а е на една приятелка и не се наемам аз да извърша ремонта на спирачната уредба, защото знаете после какво става-това защо, онова защо, не трябваше така, не ми харесва и отиди доказвай,че нямаш вуйчо от Варна! Предните пъти при смяната на помпата отново е поставена някаква стара, вероятно рециклирана.  Къде да търся истинска помпа, ЧССР производство? На която мога да разчитам, че е поне малко от малко качествена, като всичко правено преди 1990.

 

Поздрави

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за майстор на задномоторни Шкоди в София - Симо е твоят човек: http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/23295-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BE%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да разбереш от какво е, и дали е от помпата трябва да са на първо място обезвъздушени добре спирачките, да се убедиш, че при натискане на педала спирачната течност има достатъчно налягане - т.е. няма някакво запушване, което да намалява ефективността на спирачките. Ако е от помпата, има един трик, който може временно да помогне - леко развиваш болтовете, които държат спирачните тръбички към помпата, колкото да почне да сълзи спирачна течност, ако почнат да излизат мехурчета въздух значи ще има някакъв ефект, който ще трае от 1-2 дни до седмица, в зависимост колко е износена помпата. 

Помпите се износват и вътре стават на елипса и в този случай нищо не помага. Погледни твоята дали изглежда като елипса цилиндърът отвътре. С чисто нова купена от магазин съм имал проблеми, които ги реших с друга употребявана помпа и смяна на гумички. 

За майстор - Симо или Сашо от Брегалница, който вече не е там, предполагам му има координатите някъде тук във форума, ако не мога да ти дам телефона му. 

За помпа отпреди 1990 възможно е Сашо да има, тъй като разглобява стари Шкоди за части, аз също имам една стара, която мога да продам, но е от Шкода 130. 

Редактирано от PV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

успя ли да локализираш проблема ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички, не съм локализирал проблема, защото автомобилът не е мой и не мога да пипам без разрешение, пък и не е редно. Края на месеца ще я караме при хора, чийто телефони взех тук от форума и нека собственичката си прецени. Като има развитие ще пиша. До тогава продължава Москвич лига-та :champion:  Напоследък много съм се запалил по тези Шкоди и като цяло по задномоторните зверчета, някога имах ЗАЗ,който беше най-безпроблемната ми кола. От последния път, когато карах Шкода-та в главата ми все се върти една мисъл, видяна от този форум, а тя гласеше: "Шкодата беше колата на свободомислещите хора от онова време"...върху която продължавам да разсъждавам вече 1 седмица :pioneer:

 

Поздрави на всички :flag_skoda:

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги! Проблемът се оказа в задните спирачни цилиндърчета. Съответно имам 2 въпроса: 1- От какви други Шкоди стават задни цилиндърчета?

2- къде в София има останали магазини, в които продават части за стари Шкоди, освен този на Симеоновско шосе?

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще намериш във повечето магазини за авточасти , но с поръчка . Или се свържи с колегата, rgc се пише във форума . От него може да поръчаш. Лично аз си купих италиански на LPR  бива ги. не са и скъпи 25 лв комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Баба Мишка вече е готова за път и идната седмица мисля да я поразходим из страната, дано само времето е на наша страна. Купихме задни спирачни цилиндърчета от магазина на Симеоновско шосе за по 10 лева/бр,чешко производство. Останах приятно изненадан от ниските цени, дано само качеството да е приемливо за да изкарат по-дълго. Следващите стъпки, които смятам да предприема са : смяна на страничния мигач на десния калник (оригиналният се "скина" от градушката) закупихме нов, ЧССР-ски пак от въпросния магазин срещу скромната сума от 5 лева. (Пък бях останал с впечатление,че на старте Шкоди частите са доста по-скъпи от на останалите соц машини, а то...) Също искам да сменя пластмасовия въздухозаборник на задния капак, но в магазина нямаха нов и ще се търси втора ръка. На Шкодето е накълван целият от топчетата лед и  ме дразни да го гледам така, за това ако някой продава- да свирка. С това одисеята със спирачната уредба приключи... поне засега!  Благодаря на всички отзовали се, бъдете здрави! Другата седмица може да направим някоя друга снимка с колата.

 

Поздрави

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за успешния ремонт! Очакваме снимки на машината! :)  :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.