Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Музика от флаш памет


Recommended Posts

Здравейте, прегледах всички теми в раздела и тъй като нищо не открих, бихте ли ми казали как мога да пускам песни от флашка, при положение,че нямам USB изход на SWING-а!? Става въпрос за Октавия 2, фейслифт, 2009г. Простете ми за глупавия въпрос, но до сега не ми е трябвало да се занимавам с такъв проблем и не съм наясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как това да се случи със суинга, без приставки.

 

Ето клипче (елементарно е поставянето):

http://youtu.be/Z4RbIAAavO0

 

Темата на един руснак:

http://www.drive2.ru/l/288230376152896619/

 

Общо взето ти трябва или интерфейса MDI или има едни ”чейнджър-лъжачки”(лъже радиото, че е включен чейнджър) - Yatour.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е качеството на звука през въпросните Yatour и MDI ? Същото ли е като от диск?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало. Аз не знам, но смених напълно радиото, с Болеро, а там звук и качество... несравнимо е! С нищо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало. Аз не знам, но смених напълно радиото, с Болеро, а там звук и качество... несравнимо е! С нищо.

 

Поздрави

Би ли ми казал от къде взе Болеро-то и трудно ли е поставянето му? На мен също ми е минавало през ума да го правя,но не знам колко трудоемка е операцията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е от разни обяви за втора ръка... иначе има едни чисто нови от Чехия за около 600лв и би трябвало да са супер:

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/radio-parts/oem-1z0035156f-skoda-octavia-1z-yeti/#product_11544

 

Цена на радиото: 260 евро + 30 евро доставка за Европа с FedEx - 1-5кг. Според мен, би трябвало да влезе в тази доставка:

FedEx Europe: 1-5kg 23.97 € 21% 29.00 €

Shipping under trucking number in (Europe) 1-5kg

Понеже на самото радио пише 3-5кг. Сумарно в лева: 570лв.

 

Моето е същото като номерче, но втора ръка. Предишното ми беше Skoda Blues и при увеличаване почваше да пращи, да дръчат колонките и т.н. С това, като увелича докрай и се чува прекрасно чисто (като на концерт) и е толкова силно, че няма да чуя дори "кораб да свири на 1 метър от колата"... Инсталацията е 1:1, като на клипчето, което пратих по-горе за монтирането на MDI интерфейса. Тоест, сваля се swing-a, слага се това - готово. Нищо не ти трябва да сменяш или да добавяш - сваляш едното - слагаш другото/новото - няма какво да счупиш.

 

По обяви е много трудно да намериш Болеро. Ако гледаш в eBay - там са и по-скъпички, почти като това чисто новото по-горе. В Еуратек не питай дори - над 2000лв е, но реалната му цена е около 600лв - другото е "надценка-марка", "надценка-продавач" и т.н.

 

Ето няколко обяви от eBay:

http://www.ebay.de/itm/SKODA-YETI-Radio-mit-CD-BP7648258360-1Z0035156F-Bj-2010-7820-km-/281256603461?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item417c332f45

http://www.ebay.de/itm/Skoda-Radio-Empfangseinheit-Steuergerat-Control-receiver-radio-unit-1Z0035156F-/261587574535?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item3ce7d59f07

http://www.ebay.de/itm/Radio-Blaupunkt-SKODA-Bolero-MP3-Octavia-1Z-Yeti-5L-1Z0-035-156-F-1Z0035156-/301276811473?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item46257f50d1

 

Иначе, обяви за Yatour:

http://olx.bg/ads/?q=yatour

 

Идея нямам, колко лесно става поставянето (никога не съм го гледал, но би трябвало да е лесно).

 

За MDI интерфейса:

- Цена от Еуратек:

Номер: 5N0035342E MULTIMEDIA 600.92 лв.

 

Обява в ebay (единствената пълна - с нещата които ти трябват):

http://www.ebay.de/itm/Vw-Skoda-Seat-Multimediabuchse-MEDIA-IN-Mdi-Interfacebox-PnP-Ipod-USB-5N0035342E-/181525382281?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2a43c18489

В тази цена влиза: модула (черната кутийка), окабеляване, преходници за MAC, USB и т.н.

 

Аз, ако трябва да реша - бих взел болерото направо, но ако нямам достатъчно пари - последната обява от eBay.

 

Успех!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shaft, жив и здрав да си и благодаря за повече от изчерпателния отговор! :hi: За мен единствено остана да взема решение какво да направя! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем! Понеже сме с "еднакви" модели коли, можеш да ме питаш за всичко. С изключение за темпомат и борд компютър, защото нямам и не ми трябват :P

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не... Аз съм човек, който обича да шофира много. Това ме отпуска, това ме кара да се чувствам жив, как да кажа - адреналин ми доставя адски много. Всеки път, когато се кача или тръгнем нанякъде, винаги искам да съм с колата и аз да карам. Разбира се, че на дълъг път може би е удобно да имаш темпомат/автопилот, но аз обичам да си сложа крака и да усетя как моя крак, както съм го поставил, той нито олеква, нито натежава повече, нито се схваща, нито ми пречи нещо - и поддържам скоростта. За тази екстра съм на мнение, както за автоматичната кутия - не ми трябва, не ми носи удоволствие, не ми харесва, убива ми кефа. Аз карам динамично, много динамично.

 

Та затова така говоря. Същото и за бордовия компютър - не смятам, че ми трябва за каквото и да било. Единствено и само ми липсва нещо като главно меню, което да бъзикам, да включвам или изключвам някакви екстри, като пулсовете на мигача, дневни светлини, някакви други благини, като точна и реална скорост в км/ч и т.н. (имам само в мили и това е ясно защо е така - ако се кара в страна с мили, да може да се гледа реалната скорост). За среден разход, средна скорост и други такива - не ми трябва, не ми харесва и това, че не смята вярно лично според мен - защото например, ако съм в задръстване, не карам, или карам супер бавно, то формулата му е такава, че смята грешно в тази ситуация, скоростта пада, докато работи на място двигателя и т.н - същото важи и за средния разход и въобще всякакви такива "предиктивни" /не ми идва друга дума/ алгоритми, които решават колко точно ще мина километри с този резервоар или други неща. Например, карам от точка А до точка Б, където разстоянието е 300км, да речем, че разстоянието го вземам за 2 часа, това значи, че съм карал със 150км/ч средна скорост - обаче влизам в точка Б, където има градско шофиране 10-тина километра - тогава скоростта ще падне адски много, защото има много бавно каране, задръстване и т.н. Най-малко заради това никога не ми е липсвал борд-компютъра.

 

Въобще не ми харесват тези "екстри" :)  и за мен не са екстри, които да ми трябват.

 

Нали знаеш, разни хора - разни идеали. Винаги съм го казвал - за едни - едно е важно, за други - тотално друго нещо е важно. 

 

Поздрави

 

ПП: Е... разбира се, по-нататък, когато си купя пак кола - сигурно ще ги има като налични "екстри", но едва ли ще ги гледам/ползвам... знае ли човек :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Извинявам се за вметката, но аз също имах намерение да подобрявам Swing-а на Рапид-а. Отказах се. Първо, цената на MDI-модула е безумно висока. Второ, оказва се, че на CD могат да се запишат доволно много песни в Mp3 формат. Трето, за да докарам звука в автомобила по мой вкус - минимум 2000 лв. не ми мърдат - подмяна на главното устройство, подмяна на колоните, добавяне на субууфър, добавяне на процесор, изолации.... По-добре да ги вложа в нещо по-разумно. Относно транмитерите - на пазара има Bluetooth трансмитери, които предават музиката без смущения. Имат слот за SD-карта и дистанционно. В порядъка на 100-на лева с доставката са. 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали ще стане болерото на О2 преди феислифта без допълнително ръчкане ,че нексуса е много дървен за музика 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали ще стане болерото на О2 преди феислифта без допълнително ръчкане ,че нексуса е много дървен за музика 

Може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.