Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте и от мен нoв собственик на Octavia II 2.0 140Hp DSG


Recommended Posts

Много ще се радвам някой ,ако може да ми обясни как да прикача снимка на автомобила.

Автомобила е 2008г. закупен от ЕТ София изцяло поддържан там колата я взех от първия и собственик който беше много коректен представи ми фактури за всичко което е правено по автомобила , а то не беше кой зане какво освен обслужвания,автмобила е обслужен- сменени масло на двигателя ,масло на скорстна кутия ,всички филтри горивен филтър ,филтър за твърди частици на купе и т.н. преди покупката и напарвих цялостна диагностика на компютър и всичко беше наред. Единствения проблем който се появи след известно времв каране беше с климатичната инсталация който не беше нещо сериозно и вече е отстранен срещу сумата от 120 лв.

Имам няколко въпроса отнсно:1 къде мога да си направя втори ключ който да е абсолютно фунцкиониращ като оригиналния и колко ще ми струва това удоволствие ;откъде мога да получа информация относно закупуване на columbus rns510 на някаква по сносна цена и дали след евнтуалното му закупуване и монтиране ще имам някакви проблеми с мултифункционалния волан показване данни на климатронок показаванв данни от парктроник и евентуално други проблеми за които сега не мога да се сетя благодаря предварително

Редактирано от zdraa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си едно такова примерно http://www.aliexpress.com/item/7-In-Dash-Car-DVD-Player-for-Skoda-Octavia-Fabia-Superb-with-GPS-Radio-Bluetooth-BT/498665624.html. За ключ за София мога да ти кажа, иначе купуваш ключ и някой разбирач да ти смени ампулата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за информацията това момче за ключарските услуги ще посетя със сигурност когато се прибера в България ,че в момента съм командировка в чужбина но все пак ми остава въпроса за columbusa.Някой поръчвал ли е от сайта който колегата от първия отговор е посочил харесах там едно подобие на columbus ,но не е оригинала все пак.Има ли някакви мита и прочие когато нещата влизат в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старо колумбусите вървят по около 1100-200 лв. http://www.ebay.com/itm/2012-Skoda-Columbus-LED-40HDD-RNS-510-Navigation-Octavia-Superb-Fabia-Yeti-/151417520756?pt=UK_AudioTVElectronics_GPSSystems_GPSSystems&hash=item2341300274

Има и андроиди с двуядрен процесор на 1.6 Ghz и 1 GB рам: http://www.ebay.com/itm/VW-SEAT-ANDROID-PURE-8-AUTORADIO-GPS-INTERNET-WIFI-3G-SKODA-VOLKSWAGEN-DVD-RADIO-/301192419312?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item46207797f0

От ЕС няма мито.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и няколко снимки не са с много добро качество но от телефона толкова. А относно мултимедията има ли някой колега ,който ползва конкретно някоя от тези китайските да ми каже своето мнение дали всичко е наред работи ли парктроника показва ли данните от климатика и така нататъка.Питам защото в момента се намирам в държава от близкия изток и ако го поръчам няма да имам възможността да го пробвам веднага дали работи защото ще се прибера в БГ в началото на декември месец и ако има някакъв проблем няма да е възможно да го върна. Но пък плюса е ,че няма да ми обложат с мито покупката и ще спестя някой лев затова ми се иска да го поръчам докато съм тук. благодаря предварително.

http://imgur.com/hrQApIF,ipaJwXd,FAZm0bW#0

http://imgur.com/hrQApIF,ipaJwXd,FAZm0bW#1

http://imgur.com/hrQApIF,ipaJwXd,FAZm0bW#2

Редактирано от zdraa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данни от климатика повечето не показват,дори 99% не показват.Парктроник също.Само ще ти бибтка и ще гледаш камерата ако има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, идеална е колата, да си я караш със здраве!

 

П.С. Горе като си написал какво е обслужено, си пропуснал ангренажа. Предполагам щом е 2008 год. е на поне 120 хил.км. и вероятно е сменен, но все пак провери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка!

Снимки се прикачват като ги публикуваш в някой сайт за споделяне (като snimka.bg, например) и после даваш линк.

За ключа не мога да кажа нищо, а за навигацията, погледни това: http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/interier/navigation-radio-head-unit-vs-510/

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, с нетърпение чакам да се прибера ,че не можах да и се нарадвам купих я карах я две седмици и ме пратиха командировка сега половинката и се кефи ама не остана още два месеца и съм си в БГ и няма да сляза от нея.А километрите когато я купих бяха 240 000 и са реални по сервизна книжка от ЕТ ,по километраж и на ВАГ кома показа даже със няколко километра по малко от тези на километража ,а ангренажния комплект съм сигурен че е сменян поне два пъти ,а всъщност има ли начин да проверя в ЕТ кога последно е сменян имат ли някаква централизирана с-ма примерно ако колата е обслужвана в София като отиа в сервиза в Стара загора дали могат да ми кажат какво и кога е правено по автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега, честита придобивка и много да те радва!

Относно Колумбуса RNS510, аз съм с такъв, който го поръчах от Англия. Тъй като моята нямаше парктроник (никакъв) в последствие си поръчах преден и заден и сега визуализира след известни намеси в Шкода Пловдив относно кодирането на модула.

 

Ако ти имаш заден парктроник, има колеги, които след поставянето на по-хубав плеър направиха някои изменения в схемите и продължи да им показва визуализирането.

 

Климатика не го визуализира, дори загубих показанието за температурата, както и символа при включен подгрев на задното стъкло (които имах на стрийма)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега, честита придобивка и много да те радва!

Относно Колумбуса RNS510, аз съм с такъв, който го поръчах от Англия. Тъй като моята нямаше парктроник (никакъв) в последствие си поръчах преден и заден и сега визуализира след известни намеси в Шкода Пловдив относно кодирането на модула.

 

Ако ти имаш заден парктроник, има колеги, които след поставянето на по-хубав плеър направиха някои изменения в схемите и продължи да им показва визуализирането.

 

Климатика не го визуализира, дори загубих показанието за температурата, както и символа при включен подгрев на задното стъкло (които имах на стрийма)

 

Поздрави!

Колега,човека говори за подобие на колумбус,ти защо обесняваш за твойя колумбус?Да се похвалиш ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бегачка, по-горе в темата е питал за колумбуса..

О,да.Извинявам се.

Първо е питал за подобието и аз за това....

На оригинален колумубус,като му се сложат правилния модул за 105лв тръгва парктроника.Същото е и за Болерото,което е от коли след фейслифта.

За климатроника,трябва панел от фейса и тръгва да изобразява на дисплея на болерото и колумбуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега имам заден парктроник фабрично сложен.Отказах се от китайските истории и реших да си взема колумбус ,но като се прибера в Бг, гледах в е-бей  има втора употреба на сносни цени. Искам първо да проверя какъв модул  точно трябва да си взема и да поръчам всичко на веднъж.Че аз съм малко нетърпелив и искам като си купя нещо да става от първия път затова ще проверя точно какво трябва да купя за моя модел автомобил.А вярно ли е ,че ако колумбуса е по нов модел може да не се налага смяна на въпросния модул? Имам предвид след 2012г. производство.

Редактирано от zdraa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за новата колица!

 

Кой си ти , бре колега ? :o

От третата снимка виждам , че живееш точно зад нас . Ти си до Меги , аз съм южно от нея.

Я да се обаждаш да те видя кой си, сигурно се познаваме ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в момента няма как да се покажа понеже не съм в БГ и да там живея колата може да я видиш там паркирана във момента половинката разполага с нея като се прибера живот и здраве може да се видим.Казвам се Здравко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам търсих из форума теми за чип тунинг ама не можах да намеря ориентировъчно колко ще ми струва да си направя ,за колко време става и къде може някой да ми го направи качествено .Четох из няколко теми ,че може да се появи черен пушек след поставянето и разни други  нежелани ефекти.Мисълта ми е когато си дойда в Бг в началото на декември да комбинирам ходенето до София за изработване на ключ евентуално с поставянето на чип понеже съм от Казанлък. А и още един въпрос колко горе долу конски сили ще получа в повече след евентуално слагане на чип колата е 2.0TDI 140 кс. DSG също така искам да попитам ще имам ли проблем със скоростната кутия след евентуална интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.