Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джaнти и гуми за Октавия 3


miro_gsx

Recommended Posts

Колеги от ЕТ ми заявиха че О3 Elegance но може да се сложи джанти 15-ки(а пък на обрудване Activ е с 15-ки).Питам защото имам зимни гуми 195/65/15 на един сезон.Прочетох по стари теми и не можах да разбера това взможно ли е или не.(Както повечето от вас знаят новите коли в ЕТ са с летни гуми независимо от сезона)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според доста изказвания по форума - стават. Ето едно от последните мнения на колега, който много си държи на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако си купиш гумите от ЕТ стават, ако имаш обаче твои, еее тогава не стават :eusa_naughty: :eusa_think: .

Миналата зима карах с гуми 195/65/15 8000км без проблем. Някой беше писал, че производителя бил предписал 16'', ама ти много правилно си забелязал за 15-ките. Приготвяй си гумите и джантите, че тя като дойде началото на декември ако е паднал снега може да не може да я изкараш от двора на ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от ЕТ ми заявиха че О3 Elegance но може да се сложи джанти 15-ки(а пък на обрудване Activ е с 15-ки).Питам защото имам зимни гуми 195/65/15 на един сезон.Прочетох по стари теми и не можах да разбера това взможно ли е или не.(Както повечето от вас знаят новите коли в ЕТ са с летни гуми независимо от сезона)

Здравей колега и на мен това ми заявиха от ЕТ миналата година, днес официално си сложих старите железни джанти 15-ки, който закупих от ЕТ с първата ми кола Октавия 2, след това ги използвах на ОК 2FL,а днес вече са и на ОК 3 Елеганс - 2,0/150 TDI

 

Джантите са 6J х 15 х ЕТ 47, а гумите 195/65/15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах колеги определено ще са 195/65/15-ки.А дали от ЕТ могат да се заядат за гаранцията че гумите не са препоръчаният от тях размер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от ЕТ ми заявиха че О3 Elegance но може да се сложи джанти 15-ки(а пък на обрудване Activ е с 15-ки).Питам защото имам зимни гуми 195/65/15 на един сезон.Прочетох по стари теми и не можах да разбера това взможно ли е или не.(Както повечето от вас знаят новите коли в ЕТ са с летни гуми независимо от сезона)

Здравей,колега и аз днес се позаинтересувах защо

не може да се сложат 15 железни джанти на Октавия 3 и отговора беше следния:

На Окатавия 3 Елеганс 2,00 тди 150 к.с. отзад ще опира железната джанта в спирачните апарати.

Така ,че не ставало.Били пробвали и аз честно съм склонен да вярвам на лицето което ми го обясни. Поздрави. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, стига си спамил по темите глупости :) Общо взето, тук има вече няколко човека, които слагат 15-ки и си карат колите, ти вярваш на Еуратек ли? Наистина, малко смешно звучи отстрани :)

 

Отделно, че два поста по-горе пише, че на ОК 3 Елеганс - 2,0/150 TDI са сложени 15-ки и няма проблем....

 

Мислех да си трая, но в поредната тема за пореден път пускаш едно към едно, почти неграмотно написано... и не издържах.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое по-точно ти се струва неграмотно написано?

И това ,че някой си е сложил и ли монтирал нещо(въпросната джанта 15) не значи, че е правилно и е редно.

Изразявам собствено мнение без да ангажирам никого!

И мога да ти дам доста примери за това,ако го желаеш разбира се? :PПоздрави.

Редактирано от Yavor Simov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега и аз днес се позаинтересувах защо

не може да се сложат 15 железни джанти на Октавия 3 и отговора беше следния:

На Окатавия 3 Елеганс 2,00 тди 150 к.с. отзад ще опира железната джанта в спирачните апарати.

Така ,че не ставало.Били пробвали и аз честно съм склонен да вярвам на лицето което ми го обясни. Поздрави. ;)

 

Колега само да вметна че от вчера съм със зимните  гуми качени на 15-ки /6J х 15 х ЕТ 47/ точно на  Октавия 3 Елеганс 2.0/150 ТДИ и никъде нищо не опира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да вметна че от вчера съм със зимните  гуми качени на 15-ки /6J х 15 х ЕТ 47/ точно на  Октавия 3 Елеганс 2.0/150 ТДИ и никъде нищо не опира. 

Супер.Много се радвам. :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое по-точно ти се струва неграмотно написано?

И това ,че някой си е сложил и ли монтирал нещо(въпросната джанта 15) не значи, че е правилно и е редно.

Изразявам собствено мнение без да ангажирам никого!

И мога да ти дам доста примери за това,ако го желаеш разбира се? :PПоздрави.

 

Ами... Почвам, без да се заяждам, защото никога не го правя това нещо, лично аз:

 

"Здравей,колега и аз днес се позаинтересувах защо "  <------------ пауза за поемане на въздух...

не може да се сложат 15 железни джанти на Октавия 3 и отговора беше следния:"  <----------- нов ред, незнайно защо. На мен ми е трудно за четене.

"На Окатавия 3 Елеганс 2,00 тди 150 к.с. отзад ще опира железната джанта в спирачните апарати."    <----------- Октавия 3 Елеганс 2,00 лева 150 коня - така ми звучи това. Също и твърдението е невярно, че ще опира - ако джанта опира в спирачен апарат, то тя няма как да бъде монтирана ВЪОБЩЕ! Просто няма да влезе, или гумаджията трябва да е *** и да я набие с чука.

"Така ,че не ставало.Били пробвали и аз честно съм склонен да вярвам на лицето което ми го обясни. Поздрави. ;) "   <---------- Смятам, че трябва да се вярва на практиката, не на теории.

 

 

С най-добри чувства - аз се изключвам от темата, за да не предизвиквам безпочвени спорове :)

 

Поздрави

 

ПП: Не се имам нито за перфектен, нито за нещо повече. Просто не издържах да препрочитам едно и също в няколко теми по няколко пъти, даже в едната бях цитиран лично аз, където давам данни, които са тествани и стават. Та така...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... Почвам, без да се заяждам, защото никога не го правя това нещо, лично аз:

 

"Здравей,колега и аз днес се позаинтересувах защо "  <------------ пауза за поемане на въздух...

не може да се сложат 15 железни джанти на Октавия 3 и отговора беше следния:"  <----------- нов ред, незнайно защо. На мен ми е трудно за четене.

"На Окатавия 3 Елеганс 2,00 тди 150 к.с. отзад ще опира железната джанта в спирачните апарати."    <----------- Октавия 3 Елеганс 2,00 лева 150 коня - така ми звучи това. Също и твърдението е невярно, че ще опира - ако джанта опира в спирачен апарат, то тя няма как да бъде монтирана ВЪОБЩЕ! Просто няма да влезе, или гумаджията трябва да е *** и да я набие с чука.

"Така ,че не ставало.Били пробвали и аз честно съм склонен да вярвам на лицето което ми го обясни. Поздрави. ;) "   <---------- Смятам, че трябва да се вярва на практиката, не на теории.

 

 

С най-добри чувства - аз се изключвам от темата, за да не предизвиквам безпочвени спорове :)

 

Поздрави

:cheers:  Да ти кажа честно и аз,но винаги съм насреща колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И мога да ти дам доста примери за това

Дай и дай името на тоя голям разбирач, умник и професионалист от ЕТ, на който безрезервно му вярваш :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавача от ЕТ стана от бюрото и отвори капачката за горивото(където е стъргалката) и каза,че 15-ки няма да станат.Аз лично се усъмних в това което каза,защото ниво на оборудване ACTIV СЕ ПРОДАВА С 15-ки.Предполагам че конструктивно няма разлика в автомобила а  само в екстрите при различните нива на оборудване.(аз не съм специалист и това което пиша е предположение) :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по логиката на някой си в ЕТ 15-ките, ще опират отзад а не отпред!?!?!? Явно вече големите спирачки ги слагат на задният мост  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по логиката на някой си в ЕТ 15-ките, ще опират отзад а не отпред!?!?!? Явно вече големите спирачки ги слагат на задният мост  ;)

 

Шах с пешката на трети ход :banger_1:  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавача от ЕТ стана от бюрото и отвори капачката за горивото(където е стъргалката) и каза,че 15-ки няма да станат.Аз лично се усъмних в това което каза,защото ниво на оборудване ACTIV СЕ ПРОДАВА С 15-ки.Предполагам че конструктивно няма разлика в автомобила а  само в екстрите при различните нива на оборудване.(аз не съм специалист и това което пиша е предположение) :rolleyes:

Не знам къде е гледал дилърът, но на моята капачка пише изрично (Ок 3, елеганс, 1.6 TDI), че 195/65/15 е един от възможните размери гуми... Недей да вярваш безпрекословно на дилърите и хората от ЕТ - от опит се убедих, че за доста неща са некомпетенти (или пък умишлено подават грешна/непроверена информация)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз вече реших да си сложа 15-ки (на моята капачка ги има като опция) и сега започнах да се оглеждам, като днес проверих сайта на Диана и на първо четене се колебая между следните:

 

post-13788-0-84870600-1412514232_thumb.jpg

 

Ако имате опит с някои от тези модели кажете мнение. Също така може да дадете и съвет за други добри марки/модели гуми в диапазон до 120-130 лв. бройката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TS850 е най-доброто от тук. Аз съм с такива. Тази зима ще им е втора. Изключително тихи, представят се доста добре. Преди тях бях с Барум Поларис 2 и си втвърдиха втората/третата зима. Махнах ги.

 

 

104лв/бройката, правени са в Словения/Словакия - малко ги бъркам и не знам точно къде бяха, но е в една от двете страни:

http://www.adk.bg/?go=products&p=detail&itemId=757

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с shaf, Conti е страхотна гума, при това аз съм със стария модел 830 и съм супер доволен!

Единствено като съвет - изчакай Еуратек да изкарат цените си. Те обикновено за типично Шкодови размери избиват конкуренцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз вече реших да си сложа 15-ки (на моята капачка ги има като опция) и сега започнах да се оглеждам, като днес проверих сайта на Диана и на първо четене се колебая между следните:

 

attachicon.gifGumi.jpg

 

Ако имате опит с някои от тези модели кажете мнение. Също така може да дадете и съвет за други добри марки/модели гуми в диапазон до 120-130 лв. бройката.

Тази година и аз залагам на Континентал, само че 830Р. Моите ги поръчах през Младен /masterOne/ след като се разбрахме какво искам, на другия ден бяха при него в сервиза и ме чакат да ги сложа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Съгласен с shaf, Conti е страхотна гума, при това аз съм със стария модел 830 и съм супер доволен!
Единствено като съвет - изчакай Еуратек да изкарат цените си. Те обикновено за типично Шкодови размери избиват конкуренцията.

 

Колегите с опит - можете ли да кажете (ориентировъчно) Еуратек кога пуска офертите си за зимни гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 
 

Колегите с опит - можете ли да кажете (ориентировъчно) Еуратек кога пуска офертите си за зимни гуми?

 

 

В началото на ноември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.