Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на маслото по програма 4+


Recommended Posts

Здравейте колеги.Закупих автомобила юли месец тази година от първи собственик.

Колата е модел 2006г. елеганс 1,9TDI.На 79 000к.км. и досега е подържана в сервиз на Шкода.

Тъй като не я карам много досега съм навъртял около 2000к.км.

Реших да видя нивото на маслото и установих че е под минимума.

Маслото с което е карана до сега е Castrol 5w40.

Обадих се в Еуратек за смяна на масло по програма 4+ ,но разбрах че използват Shell Helix Ultra ECT 5w30.

Ще има ли проблем с това масло ? И нормално ли е да изчезне толкова масло.

Другото нещо което прочетох в офертата беше количеството масло което сипват-3,8л. , а като гледам и по фактурите и преди това по толкова са сипвали.Не е ли малко мисля че четох за 4,5л.

Иначе тяхната оферта е доста прилична.Ако може някой да ми каже и колко излиза да смненя и другите филтри,

защото масления е заедно с маслото.

За сега от мен е това ще се радвам да споделите мненията си.

 

   

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте ме разбрали правилно.Минал съм 2000к.км. от както съм я взел а маслото в нея не беше сменяно.

А сега си му дойде времето.Притеснява ме че харчи масло или може би е нормално.

Да ли си заслужава да сменя маслото в Еуратек или да търся друг сервиз.

Редактирано от zecoma
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на колко са го сменяли по принцип това масло-повечето го сменят на 15000,някои на 10000?Към края на пробега е нормално малко да загуби качества маслото.Сега като направиш смяната ще си я следиш.Принципно на моята на 8-9000 км и доливам 300 400 гр и на 10 11000 го сменям.Според мен не е задължително да ходиш в ЕТ.И доколкото знам 1,9 TDI от тази година наистина събира 3,8 литра масло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е сменяно на 15 000км.

Само се притеснявам че сега вместо 5w40 ще сложат 5w30.

А ще го сменя там защото офертата е изгодна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта кола е такава и като и сипя 5W30 определно не ме кефи. Яде го осезаемо по-бързо и определено е по-шумна от колкото с 5W40. Но моята е на значително повече километри.

В ЕТ ще ти сложат 5W30 да, такава е новата повеля на партията. Има много теми в нета и няма еднозначно мнение правилно ли е на такъм мотор да се налива 5W30, но според инженерите на VAG явно е правилно.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Човече няма как да ти побере 4,5л. Нужното количество на почти всички агрегати на Шкода НЕ НАДВИШАВА 4л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята(1.6тди) й сипаха, по фактура, 4.6 л.....

В книжката пише 4.3 литра...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в ЕТ събира повече отколкото по каталог;-)

Всички сме се убедили, че в това ги бива.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Както се казва - Гледам и не вярвам на ушите си!

Lachezar, точно колкототрябва са и сипали. Изглежда "специалистите" смятат, че щом са 1,6 или 2,0, значи са еднакви. Толкова различни са моторите на Octavia II Octavia III !!!

Даже bega4kata пише глупости, макар и да има сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва - Гледам и не вярвам на ушите си!

Lachezar, точно колкототрябва са и сипали. Изглежда "специалистите" смятат, че щом са 1,6 или 2,0, значи са еднакви. Толкова различни са моторите на Octavia II Octavia III !!!

Даже bega4kata пише глупости, макар и да има сервиз.

Колега, не знам до колко си компетентен да оценяеш останалите , но честно казано съм една идея по-склонен да повярвам на bega4kata, отколкото на теб-непознат човек с 10 поста... А иначе честно казано ми е все едно дали ще ми сипят половин литър повече или по-малко масло-не съм за 10 лв., въпросът е принципен... Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъчо, колата ти събира точно толкова - 4,6 литра.

Колега justice, bega4kata е написал колко събират други ВАГ мотори и е дал като пример 1.9ТДИ и 2.0ТДИ в опровержение на написаното от "Uns7opAbL3"

Човече няма как да ти побере 4,5л. Нужното количество на почти всички агрегати на Шкода НЕ НАДВИШАВА 4л.

 

Т.е, че има мотори, които събират повече от 4 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я дават 3.9л, като под 4.1-4.2 не съм наливал никога :) Не знам, сигурно без масло ще върви по-добре, ама не ми се пробва... защото с толкова стои точно преди максимума на щеката (да поясня, на следващия ден, след смяната и пак доливам много малко) ;)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята събира 3,7 л  както на смукане, така и от пробката. Дори като съм сменял по 4+ са ми носели в канчето 3,7 л наливен Тотал и маслото застава на 1-2 мм под макса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъчо, колата ти събира точно толкова - 4,6 литра.

Колега justice, bega4kata е написал колко събират други ВАГ мотори и е дал като пример 1.9ТДИ и 2.0ТДИ в опровержение на написаното от "Uns7opAbL3"

 

Т.е, че има мотори, които събират повече от 4 литра.

Исках само да успокоя Lachezar, че не са го измамили с количаството. Поразрових се по руските сайтове. Bega4kata е прав за PD моторите с DPF. Иначе количеството варира от 3,8 до 5,4 ( за добрия стар 2,5 TDI).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои ми смяна на масло този уикенд. Досега съм карал с Кастрол, но имам възможност да взема Мотул или Бардал 5/30. Някой има ли впечатления от последните две? Колата е 2.0 ТДИ BMN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи 5w40

Защо 5/40? По спецификация дават 5/30 и досега такова съм слагал. Никога не съм доливал до смяна.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го сменяш на фиксиран интервал и си без ДПФ 5/40 е по-добре. 5/30 срещнах някъде, че образувало много повече сажди - не знам колко е вярно - Вие имате ли обяснение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменям на 10000 и имам ДПФ. Днес успях да изляза от работа и да купя една туба Мотул 5л. Благодаря за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.