Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia III 1.8 tsi combi


Bondo

Recommended Posts

Здравейте, обмислям покупката на "Skoda Octavia 3 1.8 tsi combi ", ще ви бъда много благодарен , ако ме информирате малко за тази колица.. мотор, ходова част, как се държи на пътя , разход и т.н. В момента карам Митсубиши лансер от 2006 г... и държа да съпоставя нещата. :)) Колебая се , между DSG  и ръчна скоростна кутия , като нещата клонят към DSG-то

Редактирано от Bondo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , погледни темата на колегата Павел (PUF-PAF) има доста неща описани :)

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47340-octavia-3-18tsi-4x4-ревю-след-3000км/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Bondo,

 

Moже също така да погледнеш темата на още един колега с 1.8 TSI:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48538-oktavia-3-18t-dsg-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-8888%D0%BA%D0%BC/

 

Неговата е с предно и 7-степенно DSG, моята е 4х4 и с 6-степенно DSG. Гледам си отСофия и сигурно искаш да тестваш - за жалост доколкото знам към миналата седмица Еуратек нямаха 1.8 TSI на тестов автомобил, което за мен е куцо, но те си решават... Ако нямаш какво да тестваш може на някоя от срещите на НИМ да ти дам да пробваш :)

 

Мога само хубави неща да ти кажа за пътно поведение и двигателя. Малко по-шумен е като си спрял (т.е. чува се, ако си дребнав :) ), но като се движиш е супер тих - независимо от скоростта. Сравнение с по-маломощните версии тази има Multilink окачване отзад, което би трябвало поне на хартия да дава малко по-голяма стабилност и возия. Жена ми примерно е супер доволна как вози колата, а пък аз се кефя на пътното поведение в завоите (разбирай аматьорски кеф)

 

Ако държиж на комбито според мен 4х4 е по-добрият избор, все пак се очаква повече да товариш, катериш и т.н. Също от миналия месец вече има вариант и да вземеш дизел със същата мощност dsg 4x4 - каквото аз бих взел, ако го имаше като опция миналата година :) Но ако тръгваш по този път прецени си хубаво цената, защото тези модели спокойно излизат по-скъпи и от RS-ките и според това доколко държиш на външния вид може да те спре - все пак говорим за коли дето наближават 60 хил. лв. с екстри. Разходите за гориво - в началото трудно смъквах под 10, сега се въртя около 9. Разлика нямам дали е в града или извън, просто защото карам много бързо извън града.

 

Тук ще срещнеш различни мнения - някои много държат само на външния вид, други не харесват DSG, трети се интересуват само от икономия и т.н. Прецени си добре, колата е малко нишова наистина и на този етап за О3 май сме само двама във форума с новия 1.8 TSI 180к.с. (има колеги с предишния дето е 160-ка) дето са се обявили :) Аз съм си супер доволен засега (да чукнем на дърво :)) и като си седна се чувствам, че имам най-важните екстри - комби, автоматик и 4x4. Тези или ги имаш, или ги нямаш - всичко друго може да се добавя и модифицира, вкл. и двигател

 

Дано съм бил полезен, ако имаш други въпроси давай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за полезната информация , обезателно ще разгледам темите... Само разхода ме притеснява малко .Дизеловият двигател не съм го вписвал в плановете,защото знам , че цената се качва обезателно и общо взето влизаш с нагласата,че ще излезе едно, но като напъхаш някоя друга екстра в колицата, нещата отиват към друго измерение.. Ще следвам вашия съвет колега и  когато събера още малко информация, мисля да се хвърлям ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те притеснява разхода, защо не се замислиш и за 1,4 тси-като гледам по темите на колеги повечето са доволни и от разход и от вървеж :) . А там и цената е по-ниска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колебанието е жестоко м/у двата варианта, изчетох много внимателно темите за колата и ми  направи впечатление,че  качеството на материалите на интериора не е много добро, като визирам: лесното изтъркване на волана, драскането на някой елементи , скоростен лост и т.н... Като недостатък, който визират колегите е и DSG подскачането... Но, както е казал народа, ако ще е гарга, да е рошава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изтрива волана като е кожен.И не се драска нищо повече от на всички други автомобили.Като е палачор човек ще се драска.

Вземай 1,4 тези моторчета са като старите 1.4 75 още от едно време и са мноооого по сполучливи от 1,8 тси от 2008-2013.

И са доста по икономични се оказва.А като динамика не отстъпват на 2.0 тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото ако вземеш ръчна с предно не би следвало да имаш голяма разлика в разхода между 1.4 и 1.8. Поне според мен, но не знам дали някой във форума може да го потвърди.

 

В града DSG-то си лапа, аз като му сменям ръчно скоростите с около 0.5 средно на пътуване пада разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Труден ще е избора.. не знам нищо за 1.4 двигателя... единствено ме притеснява ,че обема му е малък и с тези кончета го смятам за малко пренадут, но това е мое предположение разбира се , което може да е доста далеч от истината , благодаря за мненията ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Труден ще е избора.. не знам нищо за 1.4 двигателя... единствено ме притеснява ,че обема му е малък и с тези кончета го смятам за малко пренадут, но това е мое предположение разбира се , което може да е доста далеч от истината , благодаря за мненията ви.

 

И двата двигателя имат по 100 к.с. от 1 литър работен обем, почти в един и същ диапазон на оборотите, така че общо взето са еднакво надути.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имаш ли успех с тест драйв-а? Миналата седмица като сменях масло ги питах дали имат налична и отново клатеха глави в Еуратек..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.