Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 1.8 турбо 4х4


penchev

Recommended Posts

Здравейте, 

Насочил съм се към този модел 2000-2004 г. Мотора задължително ще е 1.8т (ръчни скорости) + газ. Не съм сигурен за 4х4 или само на предно? Може ли колеги с този модел и модификация да ми кажат какъв е техния опит? Доволни ли са от избора? Колата стабилна ли е в завои? Скорости от рода на 130-140 изморявят ли, шумно ли е в нея? Как е разхода на гориво? Мисля да е комби - има ли съществена разлика в обема на багажника с хечбек версиятА? Благодаря Ви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за всички отзиви :)

Няма много колеги ,които да са с такава кола и да са редовни във форума за да ти отговорят.

Стабилна е колкото е стабилна всяка обикновена кола.Стабилна е.

Тиха е ,защото е бензинова.140 се поддържат с лекота и комфортно.

Багажника и на лифтбека е голам колкото на комбито-като дължина.

Гори си доста обаче да знаеш,а ако е и 4х4 направо няма да и издържаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф тегаво, тези са си редички и аз исках такава едно време :/ Скоростта дето си написал не следва да е драма,хората карат стари Лади със 130 :)

Ако е в добро състояние предполагам колата е бонбон, но разход сигурно към 10 може да се очаква. Ако ще слагаш газ може би комби е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, той седан зор ша намери ти комби,passat-и съм виждал тук-таме с тоя мотор ама octavia-не,аз бих посъветвал колегата да пита в volkswagen форума,оттам със сигурност ще може да набави повече отзиви най-малкото за здравината на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фолксваген форума да не са по умни от нас???

Да ми зв. колегата всичко което го интересува ще му разясня с подробности

0896670196

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, той седан зор ша намери ти комби,passat-и съм виждал тук-таме с тоя мотор ама octavia-не,аз бих посъветвал колегата да пита в volkswagen форума,оттам със сигурност ще може да набави повече отзиви най-малкото за здравината на мотора.

Защото шкоди с този мотор няма ли?...Или ние в този форум сме невежи?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комби 1.8Т 4*4 има повече отколкото хечбеци. Фолксваген нямат в гамата 1.8Т 4*4 от тези години нито пасат, нито голф. Та не знам какво ще  му кажат във ФВ форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото шкоди с този мотор няма ли?...Или ние в този форум сме невежи?...

Не съм казал че няма, казах че са по редки аз примерно не съм виждал octavia с тоя мотор което ме навява на мисълта че малко колеги имат такава и могат да говорят от опит,а той човека очевидно търси някой който има опит с тоя мотор и кара такава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такава 1.8Т 4х4 хечбек. Колата я карам на бензин.Разхода при нормално градско каране е около 12л.Доволен съм от определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1,8Т с газ. инджекцион ръчни скорости предно предаване само. Хубав мотор добре набира. Изпълнението Elegance е доста добре при 130 140 имам шум само от гумите а когато асфалта е перфектен нямам никакъв шум разхода на газ в града ми е около 12. Извънградско винаги пада към 9. Ако имаш други въпроси питай ако мога ще помогна. С 15 инча джанта и хубава гума в завойте се държи доста добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с 1,8 20V Turbo 150hp  комбиЕлеганс. Нямам забележки към мотора относно вървенето, ускорява прилично и с лекота поддържа високи скорости. Първоначалното обслужване в Еуратек му излезе малко под 900лв като включва смяна на ремъци ролки масла филтри запалителни свещи водна помпа и не се сещам вече какво още.Относно разхода градско 11,5 извън града пада до 7л на 100км с включен климатроник лятото за преход от 1300 км разхода беше 7,3л на 100км. На 4х4 версията багажника е малко по-плитък предполагам заради задния диференциал. Размера на пода на багажника е еднакъв при хечбек и комби.

При закупуването задължително трябва да се провери работата на халдекса, дали има записани грешки и дали продължава да ги записва. 
Усеща се доста стабилна в завоите, не знам доколко това е подпомогнато от наличието на ESP и съм с джанти 16 цола RS. Купето е лишено от разни скърцащи, тракащи и други дразнещи звуци по време на движение които съм чувал в доста коли от същата платформа като Голф,Ауди А3 и Бора. Като цяло съм доволен от колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супееер. Шкодилака май ще се окаже най-добрия избор. Само на предно да бъде няма да е лошо пак. Само се чудя още на комби ли да държа или лифтбек. Всъщност може би което е по-запазено... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам 1.8Т, 150 к.с., с ГИ.
Чак икономична не е, тия коне под капака предполагат човек да се поотпусне върху педала на газта ...
Ама то коя ли кола като мине 90-100 км./ч. е икономична? Физичните закони не сме ги открили ние с Шкодите, въздушното съпротивление си е въздушно съпротивление и за най-обтекаемите тела (коли)......
Аз лично рядко превишавам 140 км. При тази скорост на 5-та предавка оборотите на мотора са около 3500, той е в стихията си, все още достатъчно тих за да слушам музика при зтворени прозорци. Е, ако ми се наложи да изпреваря, просто натискам педала и нямам проблеми, дори от тази скорост нагоре. И така до ...
А бе няма да кажа до колко.

 

С една дума - за тия пари колата си е перфектна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Благодаря на всички за мненията. Ще видим какво ще изкочи. Може и А6 Ц5 да стане изборът :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Ще видим какво ще изкочи. Може и А6 Ц5 да стане изборът :)

C5? сутиен ли бе бате? не се излагай моля те........тва тия френски минети не ти трябват даже не си и помисляй за тях нали знаеш какво казват сръбските автомонтьори "лъве,боре и пичко не прайм",а за audi-то.....ша ти откъснат главата в сервиза,1000-1200 лева ти е само смяна на ремъци така че,там са не бутай,ако имаш пари ОК,ама иначе,препоръчително е да се придържаш към Skoda

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди А6 Ц5 99-00 исках да кажа :). Хм 1200 лв. е доста за обслужване на 1.8 турбо. Не мисля, че ще има разлика с шкодата. Само очаването е по-тежко финансово.

Редактирано от penchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с 1.8т с газ.инж. колата е мн добре,доволен съм,колегите са описали вс. доста добре за нея така че няма какво да добавя освен че е надежден,здрав и норм. за конете си икономичен и наи важното пъргав автомобил,вземаи няма да сбъркаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, няма човек с който да говоря за шкодата и да каже лошо нещо. Благодаря Ви. Оглеждам за нещо регистрирано и с ГАЗ по възможност и ще го отнеса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Гледам, че в mobile.de има шкодички преди фейслифта на прилични цени 99 и 00' г.  с климатроникци и подгряване на седалките (1.8 турбо). Освен козетични разлики + интериорни има ли други съществени механички разлики или по конструкцията на колата?

Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че в mobile.de има шкодички преди фейслифта на прилични цени 99 и 00' г.  с климатроникци и подгряване на седалките (1.8 турбо). Освен козетични разлики + интериорни има ли други съществени механички разлики или по конструкцията на колата?

 

Благодаря Ви.

Няма почти никакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, по-важното за мен е дали при фейслифта има по-добра шумоизолация вътре в купето - ако някой разбира се е правил проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе penchev  таз работа ми прилича на моя приятел Иванчо дет си търси приятелка ама да е руса с големи цици да има дълъг крак и готин маникюр да прави само кралски свирки и да носи бирата да харесва приятелите ти и готви по вкусно от майка ти :D/

и ако случайно намери таквоз момиче остава култовия въпрос то дали  ще му се върже :rolleyes:

Та и твойта работа така

Истината е че от тез 324373628 изисквания ще отпаднат и каквато мома (кола) излезе и ти пасне на бюджета това ще е :D въпрос на късмет ще е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.