Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за допълнително оборудване Октавия 3 1.2TSI/105к.с. Актив


zizo

Recommended Posts


Моля за помощ за избор на допълнително оборудване както и мнение за двигател 1.2 TSI бензин 6 скорости

 

На това съм се спрял за сега:

 

Централно заключване с дистанционно управление и два сгъваеми ключа



Защита за лоши пътища



Rest assistant - система за разпознаване на умора във водача



Фарове за мъгла отпред



Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба



Задна чистачка с пръскачка тип "AERO"



Бордкомпютър с Maxi-DOT дисплей


Текстилни стелки

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл. Хубав избор е Октавия 3 :)

 

За двигателя съм чел само позитивни неща в Briskoda, но нямам преки наблюдения

 

Сега относно екстрите няколко неща:

1. Rest assist не ти трябва, според мен е маргинално и даже дразни понякога. Спести си тези 90-100 лева и с тях си поръчай...

2. ...гумени стелки ! Отлични са и ще ти вършат много повече работа в зимата и в дъжд. Колкото до текстилните стелки трябва да имаш и тях - несериозно е да те карат да доплащаш за тях, нима ще ти дадат колата БЕЗ стелки?

3. Щом поръчваш загряване на дюзите, то искаш да си подготвен за зимата. Недей пести, сложи си и подгряване на предното стъкло - евтино и полезно е :) Аз си добавих и двете

4. Защитата за лоши пътища според мен е добър избор - евтин начин колата да ти се качва малко по-лесно на бордюри и да загнива по-бавно отдолу (предполагам:) ). Моята е с такова и противно на очакванията не вози никак лошо. Правиш мъничък компромис с външния вид обаче

5. Силно препоръчвам двустранната стелка за багажник, както и  би-ксенона. Друго много полезно са bluetooth-a и темпомата (не е задължително адаптивен темпомат). Ако искаш да спестиш от нещо махни MAXI-dota.

 

Това е накратко по мое скромно мнение и от опит. Ако имаш други въпроси стреляй, има немалко хора с О3 вече във форума :) Какъв цвят хареса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в никакъв случай не трябва да маха Маxi-Dot-a!! Но съм съгласен с PUF-PAF , че Rest assist e пълна глупост, просто защото дразни с фалшиви тревоги... Също така металната кора под двигателя е полезна,не съм я тествал, но по-добре да я има.Стелките за багажник , купе и т.н може да ги поръчаш след като си купил колата и може да дадеш тези пари за нещо,което не може да се сложи след производството на колата.

Редактирано от crossmania337
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил:

1.Памет в седалките ако колата ще се кара често от повече от един човек

2.Подгрев в седалките,зимата е доста ценно

3.Безключово отваряне,палене и т.н

 

Rest-assista бих го заменил за темпомат,ако пък е активен още по-добре.

От сегашната си гледна точка,ако визията не е водеща,не бих взел джанти по-големи от 16 цола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е за 2 бона отгоре вместо екстри да минеш на ниво Амбишън ако е възможно. И без това някои от екстрите, които ти предлагат колегите или не могат да се изберат за актив или са на безумна цена.

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей zizo,

 

Вече имам навъртени над 22 000 км с Шкода 3 Елганс с двигател 1.2TSI/105к.с. - избрания от теб.

 

Разгледай тази тема http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48035-октавия-3-12-tsi-6м-ревю-след-16500-км/#entry322312

В нея има препратка и към друга тема, в която описвам какво има като допълнителни екстри моя автомобил.

 

Нека да споделя мнение относно избраните екстри. Щом си се насочил към Актив приемам, че парите за теб са важен фактор (те за кого ли не са де) и поради тази причина някои от предложенията по горе са напълно несъстоятелни поради факта, че за изпълнение "актив" не се предлагат.

 

Ще подкрепя колегата carrot и ще ти предложа наистина да минеш на амбишън. Най-добре е елеганса, но все пак да държим сметка и за бюджета.

Ако избереш амбишън, три от екстрите, които си избрал са стандартни за него и по този начин разликата между двата варианта става само 1437лв.!

 

По позиции:

Централно заключване с дистанционно управление и два сгъваеми ключа - заслужава си, остава - 283 лв. - стандарт при амбишън
 
Защита за лоши пътища - екстра която имам и аз, доволен съм от нея - 292 лв.и при двете изпълнения
 
Rest assistant - система за разпознаване на умора във водача - съгласен съм с колегите по горе, ако ще разчиташ на системата да те пази от заспиване въобще не се качвай на колата - според мен може да отпадне.
 
Фарове за мъгла отпред - вършат работа, трябва да ги има - 345 лв. - стандарт при амбишън
 
Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба - от Пловдив си, запитай се колко дни в годината имате сняг в южна България и температурите са драстично ниски, аз нямам такава екстра, живея и шофирам основно в северна БГ. Миналата година в най-големите студове не ми е замръзвала течноста в дюзите. Ако слагаш зимна течност, а не чешмяна вода, нямаш нужда от това - според мен може да отпадне.
 
Задна чистачка с пръскачка тип "AERO" - задължително - 146 лв.
 
Бордкомпютър с Maxi-DOT дисплей - полезна екстра, заслужава си парите - 205 лв. - стандарт при амбишън.
 
Текстилни стелки - за актив и амбишън ги няма, стандарт са само за елеганса. Хубаво е да имаш стелки, но не си поръчвай текстилни, горещата ми препоръка е да си вземеш гумени, поръчват се отделно и струват 76 лв. Ще ти вършат много по-добра работа.
 

И накрая като се тегли черта се получава следното: цена на допълните екстри 1474 лв. + 28310 лв. = 29784 лв. за актив. За амбишън: 641 лв. за допълнителните екстри (3 са стандарт) + 30580 лв.= 31221 лв. Разликата е 1437 лв. Препоръката ми е да вземеш амбишън. Спести си rest assistant и подгряването на дюзите - ще спестиш 125 лв. или си вземи HHC - Hill hold control, ще усещаш ползата от него много по често. Винаги когато спираш и потегляш на наклон, докато при другите екстри едва ли ще ти се наложи да ги ползваш 1-2 пъти в годината.

Препоръчвам също така и гумена стелка за багажника.

 

Препоръката ми е да питаш за крайната цена, винаги дават отстъпки - въпроса е колко. Питай и за актив и за амбишън каква ще бъде цената.

 

Поздрави и успех при покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил:

1.Памет в седалките ако колата ще се кара често от повече от един човек

2.Подгрев в седалките,зимата е доста ценно

3.Безключово отваряне,палене и т.н

 

Rest-assista бих го заменил за темпомат,ако пък е активен още по-добре.

От сегашната си гледна точка,ако визията не е водеща,не бих взел джанти по-големи от 16 цола.

Ти чете преди да напишеш тази велика простотия точки 1 и 3, че колегата си поръчва Октавия Актив ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей zizo,

 

Вече имам навъртени над 22 000 км с Шкода 3 Елганс с двигател 1.2TSI/105к.с. - избрания от теб.

 

Разгледай тази тема http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48035-октавия-3-12-tsi-6м-ревю-след-16500-км/#entry322312

В нея има препратка и към друга тема, в която описвам какво има като допълнителни екстри моя автомобил.

 

Нека да споделя мнение относно избраните екстри. Щом си се насочил към Актив приемам, че парите за теб са важен фактор (те за кого ли не са де) и поради тази причина някои от предложенията по горе са напълно несъстоятелни поради факта, че за изпълнение "актив" не се предлагат.

 

Ще подкрепя колегата carrot и ще ти предложа наистина да минеш на амбишън. Най-добре е елеганса, но все пак да държим сметка и за бюджета.

Ако избереш амбишън, три от екстрите, които си избрал са стандартни за него и по този начин разликата между двата варианта става само 1437лв.!

 

По позиции:

Централно заключване с дистанционно управление и два сгъваеми ключа - заслужава си, остава - 283 лв. - стандарт при амбишън
 
Защита за лоши пътища - екстра която имам и аз, доволен съм от нея - 292 лв.и при двете изпълнения
 
Rest assistant - система за разпознаване на умора във водача - съгласен съм с колегите по горе, ако ще разчиташ на системата да те пази от заспиване въобще не се качвай на колата - според мен може да отпадне.
 
Фарове за мъгла отпред - вършат работа, трябва да ги има - 345 лв. - стандарт при амбишън
 
Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба - от Пловдив си, запитай се колко дни в годината имате сняг в южна България и температурите са драстично ниски, аз нямам такава екстра, живея и шофирам основно в северна БГ. Миналата година в най-големите студове не ми е замръзвала течноста в дюзите. Ако слагаш зимна течност, а не чешмяна вода, нямаш нужда от това - според мен може да отпадне.
 
Задна чистачка с пръскачка тип "AERO" - задължително - 146 лв.
 
Бордкомпютър с Maxi-DOT дисплей - полезна екстра, заслужава си парите - 205 лв. - стандарт при амбишън.
 
Текстилни стелки - за актив и амбишън ги няма, стандарт са само за елеганса. Хубаво е да имаш стелки, но не си поръчвай текстилни, горещата ми препоръка е да си вземеш гумени, поръчват се отделно и струват 76 лв. Ще ти вършат много по-добра работа.
 

И накрая като се тегли черта се получава следното: цена на допълните екстри 1474 лв. + 28310 лв. = 29784 лв. за актив. За амбишън: 641 лв. за допълнителните екстри (3 са стандарт) + 30580 лв.= 31221 лв. Разликата е 1437 лв. Препоръката ми е да вземеш амбишън. Спести си rest assistant и подгряването на дюзите - ще спестиш 125 лв. или си вземи HHC - Hill hold control, ще усещаш ползата от него много по често. Винаги когато спираш и потегляш на наклон, докато при другите екстри едва ли ще ти се наложи да ги ползваш 1-2 пъти в годината.

Препоръчвам също така и гумена стелка за багажника.

 

Препоръката ми е да питаш за крайната цена, винаги дават отстъпки - въпроса е колко. Питай и за актив и за амбишън каква ще бъде цената.

 

Поздрави и успех при покупката.

 

Колегата drago_O3 е напълно прав с препоръките, които ти е дал - особено за нивото на оборудване и гумените стелки за пода и за багажника - БЕЗЦЕННИ!!! Тази в багажника вече ми е спестила за 6 месеца поне две пранета на тапицерията (като единия път беше ръжда и не знам дали въобще щеше да излезе), което са си едни 80-100лв ( 80 лв. е и самата стелка), а за другите в купето, мисля, че въобще не е необходимо да ти казвам каква е разликата между гума и текстил - едните само се изплакват и са готови за употреба, а на другите им  трябва пране, пък топло време да изсъхнат и тн...

 

Извън това мисля, че наистина е добре да си вземеш подгряване на предното стъкло (което върви с подгряване на седалките и беше 700 лв. ако не ме лъже паметта) - определено ще ти е много по-полезно от подгряването на дюзите. Аз нямам подгряване на стъклото и всяка сутрин откакто захладня се проклинам - наистина спестява време и създава комфорт, който аз нямам и жестоко съжалявам - чакам 2-3 минути минимум климатика да махне влагата от стъклото :BangHead: Да не говорим какъв кеф е, ако не ти се налага да си ползваш стъргалката за лед, а бутончето за подгряване.

 

Извън тази екстра мисля, че би оценил предпазната лайсна на задната броня - предпазва от неволни удари/задирания при товарене/разтоварване -  и за това съжалявам и имам пример от практиката - докато свалях сгъваемото легло на детото, задрах неволно бронята и сега е за пребоядисване, което щях да си спестя, ако имах лайсна. Тази лайсна е около стотина лева, ако не се лъжа.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cvetomir, може би си прав, но пък твоя коментар е съвсем безмислен и с нищо не помага на колегата.

 

Колегата може би трябва да се замисли, дали да дава 30к за кола с най-малкия бензинов двигател, гола като пушка, която след 1-2 години я струва наполовина я не, а да не говорим за пазар за нея.Варианти са, или повече екстри срещу повече пари или друг модел, примерно Рапид, с по-хубав двигател или повече екстри за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.