Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3 подмяна на дневните светлини с LED


yanko78

Recommended Posts

Здравейте колеги, очаквам (надявам) да си взема октавията до края на седмицата и исках да попитам дали някой е сменял дневните светлини с лед? Гледах разни клипчета, че слагат някакъв допълнителен накрайник, предполагам за да не дава грешка... Та като цяло струва ли си цялата галимация, дали ще са по добре? Също да попитам, може ли да се сменят фаровете с оригинални които са ксенонови и с лед дневни светлини или има и допълнителни управление за ксеноновите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно оригиналния ксенон има ел. управление за нивото и "пръскалки". А и компа ще ти отчете грешка, за да се избегне сигурно има някакви "залъгалки" които се монтират. Дали си заслужава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:eusa_naughty: "компа" не се интересува нито от пръскалки нито от ел. управление. Фаровете с LED, имат и AFS и динамичен контрол на ъгъла. Първото върти лупата подобно на обектива на фотоапарат и префокусира лъча, а второто върти лупата налява надясно и за двете съгласно скоростта. Тоест няма да минеш само с монтаж. Буксата е различна. Допълнителни проводници ще трябва да прекарваш между центръл конвиниенса или централ електрик (не съм сигурен кой от двата модула отговаря за фаровете и за капак има различни версии и ако си с някоя по-опоскана може дори да не може да ги управлява). Отделно кантарите които движат лупата нагоре надолу.... Ако решиш да го правиш, със сигурност ще ти падне гаранцията, а в ЕТ ще ти одерът кожата и то ако се навията да го правят.

Иначе да възможно е, но цената не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, въпроса с фаровете беше принципен, със сигурност няма да тръгна сам да правя галимации и да си загубя гаранцията. А за дневните светлини някакви предложения за лед и някой сменял ли ги е с лед? На клипчетата изглеждат доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, въпроса с фаровете беше принципен, със сигурност няма да тръгна сам да правя галимации и да си загубя гаранцията. А за дневните светлини някакви предложения за лед и някой сменял ли ги е с лед? На клипчетата изглеждат доста добре

Абе колега как е възможно на чисто нова кола с фабричните фарове за която си дал 30-40 бона и отгоре,  веднага като я вземеш да изхвърлиш заводските светлини и да сложиш китайски боклуци на тяхно място......може да прозвучи грубо,ама честно ти казвам не го разбирам това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен bega4kata е прав не си пипай автомобила.Знаем че с LED нещата стоят невероятно красиво, но всеки кеф си има цена(а за LED e 2-бонбона което е сериозна цифра).Мисля,че след годинка,две ще можеш да замериш дневните с LED на доста прилична цена.

 

П.С. До тогава се наслаждавай на автомобила и не мисли за глупости. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, е е обарай как си требе! Как няма да е е пипнеш дори... нали си е е твоята. Е... бива ли така.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно оригиналния ксенон има ел. управление за нивото и "пръскалки". А и компа ще ти отчете грешка, за да се избегне сигурно има някакви "залъгалки" които се монтират. Дали си заслужава?

имах предвид грешка от различно съпротивление на крушките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си монтирал оригинален ксенон на кола без и нищо не съм препрограмирал. Пръскалките ги имах на обикновени фарове. Изискаването за пръскалки и саморегулиране идва от нормативни изисквания, но са отделни системи и няма свързаност между фар, пръскалки и регулиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега 2.0D 150 к.с. Елаганс пакет+ Заводска ал. система, подгряване на предни седалки, затъмнено задно и задни стъкла, радио Болеро, задни лед светлини, цвят капучино бежов металик.  :)  утре следобед трябва да е взема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.