Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно пали при топъл двигател


tirilej

Recommended Posts

колеги можели някой да ми помогне : Моята Октавия е 1.9tdi 110 коня но при топъл двигател трябва по вече да повърти за да запали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагаме - нормално е за всички.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добрия варант е едни нулички да се сменят от карата на запалването трябва някой,който го е правил и разбира можеш да го комбинираш и с чип тунинг,така или иначе се свалят чиповете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк към една от темите свързани с този проблем.

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/41965-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80-19-110-%D0%BA%D1%81-afn-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B5/?hl=%20%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%20%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B0%20%20%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%8F%20%20%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82

 

Както е написал колегата по-горе аз съчетах решаването на този проблем с ремап при колегата Сами (bega4kata) преди повече от две години и съм много доволен от резултата. Сега колата си пали като е топла съвсем нормално, а и е доста приятна за каране. :D

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем не се ли решава с нов акумулатор(и без това ако е тръгнал) и с ремонт на алтернатора, четки и втулки за максимум 20лв(разбира се ако аз си  го направя). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов акумулатор и ремонт на стартера (алтернатора не знам как ще реши проблема) е едно от възможните решения. Най-трайните са методът на Пепино http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46053-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D1%81-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8/(доколкото знам не сработва при всички) или промяна на софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ремонт на стартера и нов акумулатор може и да са ненужни гледал съм го този филм предлагам му най-добрият вариянт за мен това е генерално решение на проблема

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги в понеделник се прибирах от София и по път блокира термостата и колата не може да загрее и при спиране и гасене на двигатела .После паленето беше нормално и си мисля да не да има някъде датчик който да определя температурата и да го задава на помпата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам 1,9 TDI, 105 к.с. при мен проблема се реши с обслужване на стартера и нов акумулатор. Чак след смяната на акумулатора се реши окончателно проблема. Разбира се първоначално направих диагностика, за да ми потвърдят, че не е от така наречения "топъл старт". Дано да съм бил полезен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стартера го по разглобявах малко и го обслужих казват че това се оправяло за два три месеца само и после пак почва да върти много докато запали топла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика се намиара на тройника на атифриза отдясно на двигателя,може да се излъже с съпротивление,което след запалване да се идключва,но е евтин компромисен вариант

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно палене при топъл двигател(TDI) или ТУК

 

 

Темата достатъчно е дискутирана. Прочетете FAQ секцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.