Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Yeti или Niva


krasy

Recommended Posts

Тази тема я пуснах с цел да разбера слабите места при дизелово Иети, ала явно повечето от неговите собственици не желаят да споделят своите проблеми.

 

Живи и Здрави Всички!

 

За съжаление тук предполагам, че колегата Жоро е прав - изначално няма толкова много Йети-та във форума, камо ли такива активно бръмчащи в гората. Просто мнозинството  тук са Октавия/Фабия/Супърб в този ред и могат по-скоро за двигелите да коментират - има много теми и се броят на пръсти специфични двигатели за Йети спрямо Октавия/Супърб (ако въобще има такива) и съответно общите мнения трябва да са меродавни :)

 

И все пак независимо от мненията що за 4х4 е, то според мен е удачно дотолкова, доколкото високият клиренс му позволява да минава през кофти терени. Повечето Йети, които виждам по пътя обаче далеч не са с подходящи гуми и джанти за излизане извън пътя - така че трябва да си предвидиш съответните такива.

 

Моята Октавия е 4х4 с халдекс 5 (какъвто е при актуалното Йети) и мога да потвърдя, че е супер за сняг,лед,мокро вкл. и стръмни наклони - веднага (ок де, почти веднага според условията) се усеща как прехвърля въртящ момент. Но за гората според мен дето се гази в калища и камъни - не бих си го  причинил с такава шосейна кола :) Йети трябва да е същото, само дето има по-висок клиренс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2015 колхозниците пускат УАЗ Патриот ... не знам дали ще е съизмерима проходимоста с оригинала , но поне комфорт ще предлага (поне така ми изглеждаше от клипчетата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В комбинация от разход 18+ ... при кротко каране :) УАЗ и сега се предлага, но аз лично не бих си го причинил. Ако бях ловджия по-бива, но и тогава бих се замислил за Land Rover Defender втора ръка (по-скоро 5та-6та  :sorry: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно бяло Иети пред хотел Янтра което е готово за Париж Дакар. Вдигнато е окачването му и има по-големи гуми от стандартните.

Собственикът му е подизпълнител на ЕураТек за региона.

 

Иначе за българският дизел през зимата знам и това е основната причина да зареждам само румънска нафта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.