Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свистене на турбото?


Friend

Recommended Posts

Привет колеги,

 

Вече навъртях около 4500км с моя Рапид 1.6 тди 105к.с. и от няколко дни започнах да чувам едно свистене когато мина над 1500 оборота. Досега не съм карал автомобил с турбо, нито пък дизел като цяло, и не съм сигурен това нормално ли е да го чувам?

Също така имам чуството че колата взе повече да върви, въобразявам ли си или... ? Възможно ли е досега колата да е била някакси заводски спъната и след като съм направил определените километри да се е разработила или нещо такова?

 

Като цяло въпроса ми е , да се притеснявам ли или не от това свистене?

 

Благодаря ви предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, спокойно! Повечко газчица й подавай - да върви повече машината. Разработила се е. Сега ще вдигне разхода за малко, после пак ще го свали и ще задържи така доста време/километри.

 

И в друга тема беше писано - когато спре да свисти почвай да се притесняваш.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижа, каквото знам и мога да помогна - винаги съм на линия. Моята в момента е на 79 900км някъде и си свирка от около твоите километри и при мен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

Вече навъртях около 4500км с моя Рапид 1.6 тди 105к.с. и от няколко дни започнах да чувам едно свистене когато мина над 1500 оборота. Досега не съм карал автомобил с турбо, нито пък дизел като цяло, и не съм сигурен това нормално ли е да го чувам?

Също така имам чуството че колата взе повече да върви, въобразявам ли си или... ? Възможно ли е досега колата да е била някакси заводски спъната и след като съм направил определените километри да се е разработила или нещо такова?

 

Като цяло въпроса ми е , да се притеснявам ли или не от това свистене?

 

Благодаря ви предварително :)

   Няма нужда от притеснение. Моето също свисти, когато двигателят е студен и външната температура е ниска.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пет години няма какво да се притесняваш.Има си гаранция и за това, КАРАЙ ЗДРАВО :D/  После, само здраве да има, следващият модел и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E,на 5 години да си сменяш колата,която си купил чисто нова и нерентабилно доста да ти кажа.

Освен ако не е такси и не е на 500 000км за тези 5 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Също и щях да напиша "то само със здраве май не ги дават" - понеже човек си купува чисто нова, я със 300 зора, я със 250 зора... и след това я си я смени, я не я смени вече :) Нали затова се купува чисто нова.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.