Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за задни светлини на О3


ppavlov

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

наскоро си поръчах дълго жадуваната О3. Избрах я с би-ксенон, но не поръчах задни ЛЕД светлини. Та, моят въпрос е: Едни и същи ли са пластамасовите отливки на стоповете при ЛЕД и при нормални светлини? И дали е възможно да се сменят нормалните лампи с ЛЕД такива или ще ми отнеме много нерви и усилия?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eднакви са.

Лесно ще стане.Само може би ще трябва препрограмиране че са лед.

Дано жаковете да са същите....не че не може да се сменят или пренаредят пиновете де.Би трябвало да са същите май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това с пренареждането за мен е невъзможно  B). иначе се опитах да намеря инфо за вида на използваните крушки, ама... не можах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  На стоповете крушките са 

P21W Technical data 12V 21W BA15s

   Ето от сайта на Osram онлайн каталог: http://am-application.osram.info/en

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Ето тук можеш да намериш информация за крушките. Можеш да си избереш различен автомобил.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с лед и не знам защо ми се струва, че не са просто крушки а са ленти. Не съм 100% сигурен, но така ми изглеждат. Двойното "Си" изглежда като непрекъснато все  едно е лента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отливките са различни от вътрешната страна. Поне така е дадено в ръководството, а би трябвало да му се вярва ;).

A7_Octavia_OwnersManual_BG 253.pdf

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Илко,

точно това видях и даже забелязах, че при едните има крушка по-малко, а това доста ме учуди. Значи стоп лампата е с две жички?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, крушката за стоп-светлината е тип P21/4W.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият вариант е , ако искаш разбира се , да си вземеш оригинални LED стопове , вместо да се занимаваш с крушки , ефектът не е същия. В Супершкода се продават по 110 евро единият стоп : http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Limousine-original-Skoda-Autoas-LED-tail-light-RIGHT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колега ppavlov защо не питаш дилъра дали не можеш да добавиш в поръчката и задни лед. Пишеш, че наскоро си поръчал автомобила. Може би все още можеш да правиш промени по поръчката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колега ppavlov защо не питаш дилъра дали не можеш да добавиш в поръчката и задни лед. Пишеш, че наскоро си поръчал автомобила. Може би все още можеш да правиш промени по поръчката.

Точно,ако не е влязъл в производство,може да се добавят неща! Най добре и евтино ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно,ако не е влязъл в производство,може да се добавят неща! Най добре и евтино ще излезе.

+1

Само да добавя, че при промяна/добавяне може да очакваш забавяне на доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих, четох и видях, че добаването наистина е най-евтиният вариант. Така че в понеделник ще звънна и ще добавя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавяне на доставката мисля, че може да се получи само ако поръча по-сложните системи като ACC и Front Assist .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.