Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Завиващи светлини при О3


yanko78

Recommended Posts

Не съм сигурен, но да попитам. Възможно ли е да се направи така, че при малка скорост при завой халогените да се включват и да доосветяват траекторията на завоя. Не ми е тумнало, но ми е интересно дали става. Някой ако го е направил ще ми е интересно да сподели опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид фаровете за мъгла, при Елеганс е възможно. За другите нива на оборудване не съм сигурен.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид фаровете за мъгла, при Елеганс е възможно. За другите нива на оборудване не съм сигурен.

 

Да, точно за фаровете за мъгла имах в предвид при Елеганс. Дали някой е активирал тази функция и полезна ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е активна, а дали е полезна, трябва сам да прецениш. На мен ми е полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук е мястото, аз съм с RS, но нямам асистент за дългите (или поне не мога да го активирам). Дали въобще го имам, тъй като не виждам в листа с опциите да мога да го поръчам. Някой наясно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какво е асистент за дългите (то и завиващи светлини не знам дали е точно, щото такива съм виждал само при bi-xenon) EDIT: разбрах какво е асистент за дългите и ето как става: http://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/?do=findComment&comment=3821291

 

в темата става дума за тази функция

(фара за мъгла се вкл при мигач, или при навиване на волана при ниска скорост)

 

 

а това са вече завиващите светлини (фарове), които следят волана

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и двете, въпреки че съм с ксенон само на късите светлини. И наистина вършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок 3 рс има завиващи биксенони.В спортен режим на шоф. се движат много и по бързо реагират на завъртане на волана.

Завиващи халогени за мъгла може да се активират с ваг ком,или ако си поръчал тази функция от завода за 200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка РС имат ли стандартно асистент за дългите и ако да - как се включва :) Мерси 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асистент за дългите нямат.Имат асистент за автоматични светлини,завиващи ксенони. Завиващо халогени и асистент за дългите допълнително се правят,добавят,активират...както искаш така го разбирай.Но за асист.за дългите да ги гаси и пуска като види светлини на автомобил отпред,трябва да има камера колата зад огледалото.Тоест трябва да си поръчал или това,или система за поддържане на пътното платно или система за разпознаване на знаци-3-те изискват такава камера. Само 1 от 3-те ако си поръчаш,може другите на далавера да си ги пуснеш.Само ,че и 3-те са супер тъпи.както и умората на водача.

Аз лично,халогените бих си ги препрограмирал на лед и бих сложил лед крушки за гъзария да светят още ледо-ве като карам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асистент за дългите нямат.Имат асистент за автоматични светлини,завиващи ксенони. Завиващо халогени и асистент за дългите допълнително се правят,добавят,активират...както искаш така го разбирай.Но за асист.за дългите да ги гаси и пуска като види светлини на автомобил отпред,трябва да има камера колата зад огледалото.Тоест трябва да си поръчал или това,или система за поддържане на пътното платно или система за разпознаване на знаци-3-те изискват такава камера. Само 1 от 3-те ако си поръчаш,може другите на далавера да си ги пуснеш.Само ,че и 3-те са супер тъпи.както и умората на водача.

Аз лично,халогените бих си ги препрограмирал на лед и бих сложил лед крушки за гъзария да светят още ледо-ве като карам :P

 

Ааааа за асистента за дългите мога доста да споря дали е тъп. Това е една от екстрите които най ме е впечатлявала в автомобил а в комбинация със завиващи ксенони... мммммммм.....уникална комбинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.