Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Škoda Superb Facelift 1,4 TSI


el_niqui

Recommended Posts

Здравейте,

интересно ми е да чуя възможно повече мнения за Супърб 1.4 TSI. Очаквам всякакви мнения за/ против, плюсове/минуси и всичко което знаете или си мислите че знаете за този автомобил. Прочетох темите на няколко колеги за избор на Супърб и забелязах че няколко човека първоначално са мислели в/у него след което са взели друг -> 1.8 TSI и 2.0 TDI. Направи ми впечатление и масовото отбелязване че двигателя е малък за тази кола и също така мярнах линк тук в друга тема към статия където се коментираше здравината точно на 1.4 TSI двигателите и това че се явяват едва ли не най-проблемните двигатели на VW( проблеми с верига и обтегачи - толкова ли не ги оправиха вече). Трябва да отбележа че имам Октавия 2 1.6 TDI (105 к.с.) и също така доста хора ми казваха че двигателя е малък но аз с ръка на сърцето си казвам че за моя стил на шофиране този двигател си е перфектен, над 135/140 вдигам само когато изпреварвам някой по магистралата и на извънградско на път който не е магистрала рядко карам с повече от 110 км/ч. Освен това виждам че същия двигател 1.6 TDI го има и на Суперб а той е по-малко мощен от 1.4 TSI който е 125 к.с. Разликата в теглото на Октавията и Суперба е 75 кг. (1350 кг/ 1425 кг) а двигателите са 105 с/у 125 к.с. Освен това този Суперб качва от 0 до 100 с почти секунда по-бързо от Октавията 1.6 TDI. Моделът за който се чудя е Škoda Superb Facelift 1,4 TSI BUSINESS + (Адаптивни Bi-Xenon-ви фарове с интегрирани пръскачки, LED дневни светлини, сензор за дъжд, фарове за мъгла следящи ъгъла на завой и Maxi-DOT дисплей). Също така прочетох някъде мнение че тези Супърби 1.4 TSI им били застояли на Еура Тек та искам да разбера точно какво се има предвид под "застояли", произвдени и стояли по плацове ли?

 

Очаквам колкото се може повече коментари, Благодаря!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за застоялите автомобили мисля аз го бях написал. Не ангажирам никой с мнението си, но доколкото съм запознат това им е политика - т.е. няколко автомобила със сходен тип оборудване не са толкова вървежни и започват такива акции/промоции с намалена цена, за да могат да ги разкарат и да си намалят разходите за застраховки, капацитет и т.н. Обикновено това са автомобили стояли над 8 месеца - ако искаш питай ги конкретно този Супърб 1.4 Бизнес кога точно е произведен и ще ти се изясни. Знам, че имаха такива бройки Супърби 1.4, понеже беше станало на въпрос като бях ходил веднъж до Еуратек. Сега дали този конкретно е такъв питай кога е произведен и ще разбереш.

 

Имай предвид, че са рядкост за таква кола и по-трудно би се реализирал на старо според мен. Някак си не ми се връзва 1.4 на Супърб или на Пасат. Освен това ако не се лъжа това е старият, дефорсиран 1.4 тси. В момента 1.4 тси-ката се монтира в Октавия 3 и е 140 к.с., докато от тази година вече във VW (дори на Поло) го правят 150 к.с.

 

Това не означава, че колата или двигателят са лоши (принципно със Супърба няма как да сбъркаш много :) ) - просто си прецени според цената, която предлагат, дали си заслужава. Няма да имаш възможност и да си добавиш екстри предполагам - от изброените биксенона е добре наистина, но другите според мен са си стандартни за фейслифта. Поне според мен с макси-дот и ЛЕД-ове не следва да се промотират, защото ги бяха обявили като стандартни за всички фейслифтови!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 при Супърб е старата модификация с верига и за проблемите с него е изписано много. На Октавия се монтира новата модификация с ремък. 1.8 тси 160 к.с. също не е безпроблемен откъм верига- Сами пусна тема по въпроса.

Редактирано от Драгомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.