Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов ЧЛЕН на форума


Recommended Posts

Здравейте колеги, днес си закупих Шкода Октавия мисля, че тук я водите 1, колата е 2.0 115кс, 4х4, 2001г.
Днес я карах за първи път, а в моя град снегопочистването е на нулево ниво и съм очарован от държанието и на пътя :) 
Както се предполага имам няколко въпроса за колицата .

1- EPS ми светва на таблото като дам на контакт и после гасне, имам ли го защото когато въртя гуми не ми премигва на таблото, а и нали е 4х4?
2- Много странно но бях занулил борда и я бях оставил 5 мин да работи на място. Като се върнах в колата ми показваше разход на гориво 33 литра.... нормално ли е ?

3- Имам леко виене в диференциала голям проблем ли е? Смятам да сменям маслата и се надявам да утихне :)
4- Подлакътника е страшно неудобен :) много висок и го вдигнах, но после се опитах да го сваля, но не успях. Не искам да напъвам и да троша колата :)
5- Ще сменям и съединителя, същия ли е като на всички друго с този мотор или е подсилен-различен защото е 4х4.
6- С обслужването как седят нещата, скъпарка работа ли е?

Знам, че имам доста въпроси, но предпочитам да питам и отегчавам от колкото да правя грешки.
Поздрави на всички и се надявам да намеря доста ентусиасти на тези автомобили.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл!

 

Радвам се, че се появяват Плевенчани във форума :) /нали и аз съм парче бек/

 

По въпросите за които имам мнение:

 

2 - Така е с моментния разход на място, като тръгнеш се оправя.

4 - сваля се с бутона отпред, натискаш го и сваляш на долу.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP или EPC? Ако е EPC и гасне след запалване, няма проблем.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да май е EPC светва и гасне :)
Няма ли много Плевенски бекове във форума :)

Днес и купих едно масалце Репсол, термостат, и филтри и ще и погледна ремъка как е, но мисля да сменям всичко. Като гледам цените ще излезе около 350 лева ремъците и ролките.
За свещите бях уникално изумен, на колата ще и слагам инжекцион и ми казаха цена за свещи за газ 40 лева бройката :)

 

Редактирано от MorganCreek
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, колега и честито! Добър подарък си си направил. Няма ли снимки хубавицата?  :P

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! Със здраве и безаварийно да си возиш семейството :) Изглежда добре, а това с джантие си е наистина смело решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Джантите ги купих, бяха на много добра цена и не се сдържах :) 
Както и да е махнах ги и купих 17-ки :)
Сложихме и Филио на задните прозорци и придобихме CD Alpine :) 
Сега мисля как да оправя звука, виенето отзад и да я пускам да я продавам :)

IMG_0019.jpg IMG_0027.jpg IMG_0033.jpg IMG_0034.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красавица!

... Сега мисля как да оправя звука, виенето отзад и да я пускам да я продавам :)

Не знам защо съм останал с впечатлението, че ти ще си човека, който ще се радва на шофирането й...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последните 3 години смених 23-24 автомобила, просто никога не съм имал Шкода и решиш да взема една :)
За повечето марки и модели знам болките и предимствата, за Октавия в момента ги уча :)
А и не се знае, дразнят ме дреболийките като това виене отзад, ще сменя маслото и филтъра на халдекса и ако отново го има, ще съм доста разочарован :) Ще видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за шкодака екстра е и много безаварийни да имаш с нея. Гледам си се отказал от Субару, но пък отново си на 4х4, по между другото и аз се отказах и го продадох моето, минах на друга марка само на предно съм вече :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш колеги от Плевен,само че разликата в колите ни е балкан.... :D

Супер колега, виждам че караш 120л и да, прав си колите са балкан разлика и моята не може да стъпи на малкото пръстче на твоята ;)

Баща ми имаше на времето 120л и беше уникална кола, много и се кефех, дори преди няколко месеца се бях замислил да купя една ей така, но нямах такъв излишак от средства :)

А и много съм мераклия да си купя Полско Фиатче :)

Редактирано от MorganCreek
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега виждам,че си ми отговорил!Ако все пак се задържиш на марката Шкода,ще се радвам Плевенския клуб да се разраства!Пожелавам ти да осъществиш мечтата си с Фиатката така,както аз осъществих моята чрез 120-ката.Можеш да ми пишеш на ЛС при желание да осъществим клубна среща :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.