Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тропане от страната на задна дясна гума


vp81

Recommended Posts

Здравейте,

Появи се едно отвратително тропане от страната на задна дясна гума - особено като се кара бавно по паветата се чува ужасно много. Предисторията е, че колата е излезнала преди няма и месец от каросериен ремонт (за качеството му съм се "похвалил" в съответната тема), предизвикан от градушката. Че ще се ходи до еуратек да се караме, за да си оправят бакиите, ще се ходи. Днес ми нарави впечатление, че единият подкалник (точна над задна дясна гума) потропва като го потупам с ръка отвътре. Бих искал да попитам какво според вас може да са объркали? Някой има ли подобен проблем? И възможно ли е от тази пластмаса да се чува вътре? Аз след този ремонт на еуратек им нямам никакво доверие - просто са си оставили ръцете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   При тази лоша шумоизолация е възможно от всичко да е. При мене, когато сложа малка бутилка в предната врата, опряла в отвора на тонколоната, от вибрациите се получава тропане, което ме вбесява. При мене няма вибрации. Съмнява ме при тебе да са "забравили" да укрепят подкалника както трябва.

   Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Преди няколко дена като пътувах се чу и при мен някакво потропване от задна дясна гума, което обаче изчезна и сега го няма. Постоянно се получават някакви такива шумове, което е много дразнещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така - ето и развитие по темата - май някой си е изпуснал нещо, защото подкалника не се мести а при почукване на определено място - нещо отгоре потропва. Със сигурност го нямаше преди онези да си оставят ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случват се такива неща. А по отношение на шумовете - аз чувам тракането на прахозашитата на задните амортисьори.

Особено при по-студено време, като се втвърди пластмасата им. По-ясно се чува левия. Взех да свиквам.След големите

дъждове се появи шум от плискаща се течност отзад в дясно. След като освободих дренажите на задна дясна врата

(тя се ползва най-рядко и бяха залепнали уплътненията), изтече 3-4 литра вода - срещан проблем, обсъждан във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

праховете на задните аморт.при ок3 са много хитро измислени-погледни и си направи подобни "успокоители" на възможно потракване на пластмасата в амортисьора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Рапида , но при моита Фобия след като возих един 150 килограмов тулуп на задната седалка се появи тропане (изглеждаше като нещо по задния мост) , но като разклатих облегалките се оказа , че има луфт между облегалката и тампона , развих два оборота тампона и вече няма тропане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Рапида , но при моита Фобия след като возих един 150 килограмов тулуп на задната седалка се появи тропане (изглеждаше като нещо по задния мост) , но като разклатих облегалките се оказа , че има луфт между облегалката и тампона , развих два оборота тампона и вече няма тропане.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A някой има ли представа какво има над пластмасата на подкалника. Не съм возил никой над 60 килограма отзад, тъй че не е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Така ето и резултат - май ще се окаже, че е 5-тата врата, която е хлопала. В Еуратек ми казаха, че са я натегнали нещо и сега това ужасно тропане го няма. Също така този път всичко блести и колата си я получих в перфектен вид. Смениха ми конзолата, която беше надрана при предишния ремонт и всичко си е както трябва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.