Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със централното заключване Октавия 1 2000 г.


setfan

Recommended Posts

Здравейте, дойде време и аз да пусна тема с проблем. 

От скоро си имаме Октавийка комби 2.0 бензин 2000 година. Колата има доста неща за оправяне и обслужване, но по механиката се справяме. Натъкнах се обаче на проблем със заключването който ми се оприра нещо и е дразнещ. Имам 2 ключа с дистанционни и идвете дистанционни не работят. Нямаха батерии, а от автокъщата ми казаха, че трабва да сложа батерии. Ходих при ключар той разглоби 2-та ключа вътре имаше дистанциращи ламаринки и той веднага заключи, че батериите трябва да са две. Пробва 2 от най-тънките батерийки и едното дистанционно не даваше признаци на живот, другото обаче изглеждаше наред защото започна да свети при натискане на бутоните. Но понеже бах паркирал правилно, но на 1 километър от ключаря и неможах да пробвам пред него и после пробвах, дистанционното не работеше. Чак после започнах да чета и се оказа че ако дълго време не е имало батерии, дистанционното трябва да се обучи. Търсих още и намерих разни процедури за обучение...даваш на контакт, заключваш с другия ключ ръчно отвън после натискаш бутон...не става. После открих, че за моята година октавия обучението се прави само с диагностична апаратура. 

Но си мисля, че ако е правило някакъв проблем това централно може да са го изключили от бушон или букса, защото централната конзола изглежда сваляна разглабяна. Но пък случайно открих, че от клюалката работи отварянето и затварянето на прозорците което е супер.

Не е спешен този проблем но е малко дразнещо особенно с покупки вечер да целя ключалката на вратата.

 

Въпросите са следните:

 

1. Дали имам аларма заедно с централното или е само централно. Има една лампичка на шофьорската врата която ззапочва да мига като заключа. Ама все ми се струва, че нямам аларма.

2. Дали наистина ключа трабва да се обучи ако е стоял дълго без батерий или да търся проблем с управлението на централното което е в колата.

3. Къде да отида да ми обучат ключа и колко ли ще струва. Предпочитам да е някой човек от форума, защото не ми се занимава с офицялните Шкода сервизи тъйкато става дума за 14 годишна кола. Там ако ми направят диагностика ще ми кажат това което знам - че цялата кола е за смяна :)

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в Maximum key service. Те ще оправят работата. Мога да ги похваля, че вчера ми подкараха макси дот таблото. Сега остана казанчето с датчик и оригиналната музика и съм като дете в компютърна зала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще се метна при тях да видя какво ще стане, ако до тогава не излезе нещо по-спешно за смяна. Че сега се разстъргаха задните накладки, уж имаха живот, а едната се разпадна и остана само метал....купи си кола на старо да се хванеш на работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега!

Батерията за ключа е само една на 3V, с код: CR2032!
Мога да Ти пратя снимки на правилната батерия и ключа, но ми трябва e-mail или Vibre.

 

  1. Щом мига тази лампичка – значи алармата е включена, но няма сирена и не можеш да я чуеш!
  2. Според мен ключа си работи на постоянна честота и не е нужно обучение!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега. Не съм се занимавал с такива батерии до сега и ме беше яд, че вътре нямаше за да видя каква да търся. Няма нужда да ми пращаш снимка, аз ще кача. Значи тази ламаринка може да е оставена вътре за случаи с 2 батерий по 1,5 волта, обаче сега имам в единия ключ 2 по 3 волта. ОМГ дано да не е изгорял.

Ах, трябваше да попитам първо тук, но направо се засилих при ключар - авто ключар като очаквах, че човека си знае работа. Да ама не. Няма да казвам къде беше, но няма и да ходя повече при него. Като имам вече вида на батерията ще ги търся тези батерии от друго място. Ще отида направо до Люлин. 

 

Много благодаря още веднъж.

Поздрави!

 

20150206_114602.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, отново!

 

Моят ключ е с почти същите контактни пластини в него.

На дъното стои картончето, после се слага батерията и се закопчава от пластмасовото зъбче ( долу в ляво на снимката). Трябва да има и маркировка ( по пластмасата) на къде да сочи " +"-са!

Ламаринката не Ти е нужна! Предполагам, както и Ти казваш, е някаква доработка за 2 батерии по 1,5 V.

 

Съвет: купи си батерия, но не от най-евтините, за да имаш поне година работещ ключ!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Този модел дистанционно е с две батерии по 3V. Имах проблеми с моето и пробвах с една, с две, с разни обучения и не и не. Мигва диода, но не работи.

Оправиха го в Maximum key service. Баяха му в тяхната си стаичка и не знам какво му е било. Казаха, че тези дистационни си имат проблеми и не могат да кажат колко още ще работи.

Ползвам дистанционното на алармата, но мисля че ремонтираното в ключа още си работи.

 

Поздрави и успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие и аз пробвах с 1 батерия 3 v cr2032 и нищо не става. Сега остава да отида при спецовете и ще кaжа какво е станало.

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следобяд ходих до Maximum key service, там човека пробва двата ключа, и двата не излъчват сигнал. Предложи да ги оставя за ремонт, но каза, че са много зле и не дава големи шансове за успешен ремонт. И този вариант отпадна. Останаах два- единият е нов ключ сгъваем, оригинален - 150 лв. , другия варианр е допълнителна аларма с дистанционни - 120 лв. 

Сега се чудя какво да правя, но май ще сложа алармата. Докато се наканя ще си връткам ключалката ръчно и така.

 

Благодаря на всички за съветите! Живи и здрави :)

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен дистанционното е с 2 батерий (ако не се лъжа cr2016)и ламаринка между тях.Скоро ги смених и само трябваше да отключа и заключа с ключа и проработи дистанционното.

Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

При мен се появи следния проблем, при смяна батериите на ключа - отключвам пасажерската врата се заключва, заключвам същата тази се отключва, някакви идеи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някоя от машинките във вратите ти е умряло нещо в нея. Това стана на една 4-ка (голф) при теб може и друго да е но на голфчето му го излекувахме проблема с нова машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.